Lütfen Bekleyiniz
Lütfen Bekleyiniz
Ürün Bulunamadı
 • Tablo
 • Liste
 • 8in1 Fillets Pro Active Eklem Sağlığı İçin Köpek Ödülü Small 80 gr | 27,58 TL

  JPM016193

  Köpekler için, eklem sağlığını koruyan glukozamin ve kondroitin sülfat içerikli, küçük parçalar halinde ızgara fileto şeklinde, tavuklu köpek ödülü
   
  32,45 TL
  27,58 TL
 • 8in1 Fillets Pro Breath Ağız Kokusu Önleyen Köpek Ödülü Small 80 gr | 27,58 TL

  JPM016197

  Köpekler için, nane ve maydanoz içeriği ile ferah bir nefes sağlayan, küçük parçalar halinde ızgara fileto şeklinde, tavuklu köpek ödülü
   
  32,45 TL
  27,58 TL
 • 8in1 Fillets Pro Skin Deri Ve Tüy Sağlığı Köpek Ödülü Small 80 gr | 27,58 TL

  JPM016195

  Köpekler için, omega 3 ve 6 yağ asitleri ile sağlıklı deri ve parlak tüy oluşumunu destekleyen, küçük parçalar halinde ızgara fileto şeklinde, tavuklu köpek ödülü
   
  32,45 TL
  27,58 TL
 • 8in1 Meaty Treats Ördekli Kurutulmuş Tahılsız Köpek Ödül Maması 50 gr | 33,69 TL

  JPM028519

  Köpek ödül maması, % 100 ördek etiyle kurutularak hazırlanmış, yüksek protein ve düşük yağ oranına sahip, köpek ödül maması.
   
  39,64 TL
  33,69 TL
 • 8in1 Pro Activity Eklem Destekleyen Tavuklu Köpek Ödülü 100 gr | 16,92 TL

  JPM025337

  Köpekler için, glutensiz, şekersiz ve düşük yağ oranına sahip, glukozamin ve kondroitin ilaveli, kemik şeklinde, köpek ödülü
   
  19,90 TL
  16,92 TL
 • 8in1 Pro Immune Bağışıklık Destekleyen Tavuklu Köpek Ödülü 100 gr | 16,92 TL

  JPM025336

  Köpekler için, gluten içermeyen, şekersiz ve düşük yağ oranına sahip, bağışıklık sistemini destekleyen, kemik şeklinde, köpek ödülü
   
  19,90 TL
  16,92 TL
 • 8in1 Pro Learn Beyin Gelişimini Destekleyen Tavuklu Köpek Ödülü 100 gr | 16,92 TL

  JPM025338

  Köpekler için, glutensiz, şekersiz ve düşük yağ oranına sahip, öğrenme yeteneğini geliştiren DHA ilaveli, kemik şeklinde, köpek ödülü
   
  19,90 TL
  16,92 TL
 • Beaphar Ağız Kokusu Gideren Klorofilli Köpek Ödülü 150 gr | 47,24 TL

  JPM016768

  Köpekler için, ağız kokusunu önlemeye yardımcı olan, klorofil içerikli, lezzetli köpek ödül tableti
   
  52,49 TL
  47,24 TL
 • Flamingo Duetto Kuzu Ve Pirinçli Düğümlü Köpek Çiğneme Kemiği 90 gr | 28,80 TL

  JPM026709

  Köpekler için, diş sağlığını koruyan, kalsiyumlu, şekersiz köpek çiğneme kemiği
   
  32,00 TL
  28,80 TL
 • Flamingo Duetto Tavuk Ve Peynirli Düğümlü Köpek Çiğneme Kemiği 90 gr | 28,80 TL

  JPM026710

  Köpekler için, diş sağlığını koruyan, kalsiyumlu, şekersiz köpek çiğneme kemiği
   
  32,00 TL
  28,80 TL
 • Flamingo Duetto Twisted Tavuk Ve Peynirli Köpek Çiğneme Kemiği 100 gr | 31,43 TL

  JPM026714

  Köpekler için, diş sağlığını koruyan, kalsiyumlu, şekersiz köpek çiğneme kemiği
   
  34,92 TL
  31,43 TL
 • Flamingo Lamb Strips Kuzu Ve Pirinçli Şerit Köpek Ödülü 85 gr | 28,79 TL

  JPM026696

  Köpekler için, düşük yağlı, yüksek proteinli, şekersiz, kuzu eti ve pirinçli besleyici köpek ödül maması
   
  31,99 TL
  28,79 TL
 • Flamingo Rawhide Chips Tavuklu Cips Köpek Ödülü 100 gr | 38,85 TL

  JPM026689

  Köpekler için, %100 doğal ham deri ve tavuk göğüs eti ile hazırlanmış, yüksek proteinli, besleyici köpek cipsi
   
  43,17 TL
  38,85 TL
 • Flamingo Tavuklu Cips Köpek Ödülü 85 gr | 26,19 TL

  JPM026806

  Köpekler için, az yağlı ve yüksek protein oranına sahip cips şeklinde, şekersiz, tavuklu köpek ödülü
   
  29,10 TL
  26,19 TL
 • Freshy Beefy Sticks Sığır Etli Tahılsız Köpek Ödülü 100 gr 10 Adet | 29,48 TL

  JPM026834

  Köpekler için, gerçek sığır etiyle hazırlanmış, yumuşak formda, tahılsız, köpek ödülü
   
  32,75 TL
  29,48 TL
 • Tablo
 • Liste

Köpek Ödül Maması ve Köpek Ödülleri

Köpeklerin eğitimi özen isteyen bir iştir. Bunun için eğitimler sırasında farklı teknikler kullanılabilir. Ancak köpeklere istenilen davranışın kazandırılması ya da herhangi bir konuda eğitim vermenin en etkili yollarından birisi ödüllendirmedir. Bu anlamda köpekler beklenen davranışı gerçekleştirdiklerinde sevdikleri şeyler ile ödüllendirilmeleri faydalı olacaktır. Çünkü olumlu davranışı sonrasında ödüllendirilen bir köpek, yaptığının iyi bir davranış olduğunu kavrar ve aynı davranışı tekrarlama olasılığı artar. Hatta bu sayede zaman içerisinde o davranışı alışkanlık haline getirebilir. Ödüllendirme, köpeklerin hem günlük yaşamında hem de eğitimlerinde işe yarayan bir yöntemdir. Köpek eğitimi sırasında kullanılan ödüller arasında en etkili olanlardan birisi ise ödül mamalarıdır. Yavru ve yetişkin köpek ödül maması çeşitleri hem lezzetli hem de sağlıklı gıdalardır. Peki, köpekler için ödül maması kullanımı nasıl olmalı? Köpeklere ödül maması vermenin faydaları nelerdir?
 

Köpekler İçin Ödül Maması Nasıl Kullanılmalı?


Köpeklere ödül maması pek çok durumda verilebilir. Köpek sahipleri tüylü dostlarını genellikle otur ya da pati uzat gibi komutları öğretirken ödüllendirirler. Köpeğin bu komutları öğrenmesinin ardından ödüller kesilir. Fakat köpeklere ödül maması yalnızca komutları yerine getirdiklerinde verilmez. Aynı zamanda bir şeyi doğru yaptıklarını anlamaları için de ödüllendirmek gerekebilir. Köpeğiniz sofradaki yemekleri yemek isteyebilir. Ancak bunun yerine onlara dokunmamayı tercih ettiğinde köpek ödül maması ile ödüllendirebilirsiniz. Yine ondan istememiş olmanıza rağmen doğru bir şey yaptığında da ödül maması kullanabilirsiniz. Örneğin, sizin yerinize oturduğunda oradan kalması için uyarmak zorunda kalıyor olabilirsiniz. Fakat daha uyarmadan kendi isteğiyle iniyorsa ödüllendirmeniz faydalı olacaktır.

Köpeklerin ödüllendirilebileceği durumlar daha da çoğaltılabilir. Ancak eğitim sırasında köpek ödülleri ile birlikte hareketli ve sesli komutların kullanılması da etkili olacaktır. Bu doğrultuda sevimli dostunuz istemediğiniz bir şey yaptığında kendinden emin bir ses tonu ve kesin bir el hareketi kullanmanız eğitim konusunda daha iyi bir yol almanızı sağlayacaktır. Eğer sesli komuta ve el hareketine olumlu bir yanıt alacak olursanız sevgi göstermenin yanında sevdiği bir ödül maması verebilirsiniz. Böylece ne demek istediğinizi daha iyi anlayabilir.

Köpek eğitimi sırasında ödül maması kullanmak etkili bir yoldur ancak köpek ödül maması kullanımı sırasında aşırıya kaçmamak gerekir. Çünkü köpeğinizi ödüllendirmek isterken ihtiyacı olandan fazla kalori almasına neden olabilirsiniz. Bu da obeziteye neden olabilir. Köpeklerde obezite ciddi hastalıkları beraberinde getiren bir durumdur. Bunun için ödül miktarına dikkat etmeniz gerekir. Ayrıca köpek istenilen davranışı kazandığında ödülleri arada bir verecek şekilde kademeli olarak azaltabilirsiniz.
 

Köpek Ödüllerinin Faydaları Nelerdir?


Köpek ödül mamaları köpeklerin eğitiminden olumlu sonuç almak adına oldukça yararlıdır. Ancak bu mamaların daha pek çok faydası bulunmaktadır. Köpekler için ödül maması çeşitleri evcil dostlarımızın sindirim sağlığını desteklemektedir. Çünkü ödül mamaları, özellikle hassas mideli köpekler için probiyotik ve prebiyotik besin lifleri barındırırlar. Hem prebiyotik hem de probiyotikler bağırsakların desteklenmesini sağlar. Köpeklerin daha iyi bir sindirim sistemine sahip olması ise bağışık sistemlerinin de güçlü olmasını sağlayacaktır. Yine köpek ödülleri omega 3 ve omega 6 yağ asitleri bakımından da zengindir. Bu yağ asitleri ise köpeklerin deri ve tüy sağlığı açısından oldukça faydalıdır.

Köpek ödüllerinin köpek sağlığı açısından faydaları bahsettiklerimiz ile sınırlı değildir. Aynı zamanda köpeklerin dişlerini temizleyerek bakteri oluşumunu azaltır, doğal içerikleri ile kilo kontrolü sağlarlar.
 

Köpek Ödül Maması Kullanımında Nelere Dikkat Edilmeli?


Köpeklere ödül maması verirken akılda bulundurulması gereken bazı noktalar vardır. Bunların başında da köpeğin güvenliği gelmektedir. Çünkü bazı köpekler yiyecekleri hızlı çiğner. Bu durumda çiğnenmesi zaman alacak ödüllerin tercih edilmesine fayda vardır. Böylece çok hızlı çiğneme nedeniyle meydana gelebilecek boğulma vakalarının da önüne geçilebilir. Yine bazı köpeklerin diş eti rahatsızlığı olabilir. Bu durumda sert bir köpek ödülü vermek durumunun daha da kötüleşmesine neden olabilir. Diğer yandan dişleri sağlam köpekler için daha sert köpek ödülleri tercih etmek mantıklı bir seçim olacaktır.

Bunların yanı sıra bir köpeğin neyi sevdiğini en iyi bilen sahibidir. Bu anlamda köpek ödül maması seçiminde köpeğin kişiliği ve damak tadı mutlaka dikkate alınmalıdır.
 

Köpek Ödülü Çeşitleri Nelerdir?


Köpek eğitimi sırasında kullanılabilecek pek çok köpek ödülü mevcuttur. Bunların arasında ödül kemikleri de yer almaktadır. Köpek ödül kemikleri, köpeklerin ağız ve diş sağlığının korunmasına yardımcı ürünlerdir. Ayrıca tavuk etli kuzu etli, peynirli, pirinçli, alternatifleri de mevcuttur. Köpeklerin büyük bir keyifle tükettikleri ödüllerden birisi de ödül bisküvileridir. Köpek ödül bisküvileri, lokmalık parçalardan oluşan düşük kalorili ödüllerdir. Vitamin ve mineraller içeren köpek bisküvisi, aynı zamanda köpeklerin dişlerinde tartar birikimini azaltmaya da yardımcıdır.

Köpek ödülleri arasında köpek ödül çerezi çeşitleri de yer alır. Glukozamin ve kondroitin sülfat içeren köpek çerezleri köpeklerin eklem sağlığını destekler. Küçük parçalar halinde satışa sunulan bu ödüllerin klorofil içerikli olanları da vardır. Klorofil, köpeklerde ağız kokusunun önlenmesine yardımcı olur, ferah ve temiz bir nefes sağlar.

Bunların yanı sıra yavru köpekler için özel olarak üretilen köpek ödül mamaları da yer almaktadır. Yavru köpek ödül maması çeşitleri, köpeklerin bağışıklık sistemini destekleyen antioksidanlar içerir. Aynı zamanda kalsiyum da barındıran bu mamalar, diş sağlığı ve kemik gelişimini desteklerler. Yine yavru köpek ödülleri arasında glutensiz alternatifler de vardır. Doğal ve düşük kalorili bu ödüller, köpek dostlarımızın ihtiyaç duydukları tüm besin maddelerini içerir ve bağışıklık sistemlerinin güçlenmesini sağlarlar.

Yavru köpekler için gereğinden fazla ödül maması kullanmak normal mamalarını tüketme konusunda isteksiz davranmalarına neden olabilir. Bu da beslenme eksikliği ve beraberinde bazı hastalıklar ile karşılaşmalarına neden olabilir. Sonuç olarak hem yavru hem de yetişkin köpekler için ödül maması kullanımı ile ilgili bir veteriner hekime danışmak en sağlıklı olanıdır.
 

Köpek Ödül Maması Fiyatları


Köpekler için ödül maması fiyatları, ödül mamasının içeriği ve markası gibi faktörlere göre değişiklik göstermektedir. Kategorimizde ise Beaphar, Bio Pet Active, Freshy, Karlie Flamingo, Mark & Chappell, Rinti, Wanpy ve Warf gibi markalara ait ödül maması çeşitleri mevcuttur. Siz de en iyi ve en ucuz köpek ödül mamaları için kategorimizde yer alan ürünleri inceleyebilir, sevimli dostunuzun ihtiyaçlarına uygun olanı hızlı ve güvenli bir şekilde satın alabilirsiniz.
 

 • ssl
 • axess
 • bonus
 • card finans
 • maksimum
 • world card
 • shop & miles
 • master
 • visa
Üye Girişi

Şifrenizi mi unuttunuz?