Lütfen Bekleyiniz
Lütfen Bekleyiniz
Ürün Bulunamadı

 • Tablo
 • Liste
 • Karlie Şişebilen Operasyon Yakalığı XSmall | 966,76 TL

  JPM031867

  Karlie şişirilebilen yakalık boyun çevresi 15-20 cm aralığında olan küçük ırk köpekler ve kediler için kullanılabilen, koruyucu yakalıktır.
   
   
   
  966,76 TL
 • Kruuse Kedi Ve Köpekler İçin Operasyon Yakalığı 7,5 cm | 116,43 TL

  JPM010442

  Köpekler ve kediler için, 7,5 cm yüksekliğinde koruyucu, şeffaf, plastik yakalık
   
   
   
  116,43 TL
 • Lavimo Kedi Koruma ve Bakım Küresi Yalama Isırma Engelleyici | 215,42 TL

  JPM032493

  Lavimo Kedi Bakım Küresi, kedinizin ameliyat, banyo ve bakım süreçlerinde ısırma ve yalamasını engelleyen özel bir koruyucu başlıktır. Uzun süre giyilebilir tasarımıyla kedinizin yaralarını yalamasını engeller ve iyileşme sürecini hızlandırır. Konforlu ve güvenli bir kullanım sunar.
   
   
   
  215,42 TL
 • Tablo
 • Liste

Kedi Yakalığı - Elizabeth Yakalık

Kedi yakalığı ya da bir diğer ismi ile Elizabeth yakalık, huniye benzeyen ve kedilerin iyileşme sürecinde boyunlarına takılarak yaralanmalarını önleyen bir araçtır. Bu yakalıklar, operasyon sonrasında operasyon bölgesinin ve dikişlerin yalanmasını veya dişlenmesini engellerler. Yine kedilerde karşılaşılan kulak enfeksiyonlarında kedinin arka ayakları ile kulaklarını kaşımasının önüne geçmek için de kedi yakalığı kullanılabilir. Elizabeth yakalıkların farklı çeşitleri bulunmaktadır. Bunlardan birisi de şişme yakalıklardır. Ancak bu yakalıklar kediler için pek uygun değildir. Çünkü kediler yapıları gereği yakalıklardan hemen sıkılır ve çıkarmak isterler. Eğer tırnakları uzunsa şişme yakalığı parçalayarak çıkarmaları çok uzun sürmeyecektir. Kediler için operasyon yakalığı çeşitleri arasında en uygun olanı ise şeffaf ve gri plastikten yapılan dayanıklı operasyon yakalıklarıdır. Peki, bu operasyon yakalıklarının kullanımı sırasında nelere dikkat edilmelidir?
 

Kedi Yakalığı Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler


Kediler için Elizabeth yakalığı seçimi yaparken uygun boyutlarda olanlar tercih edilmelidir. Çünkü kediye göre daha büyük ya da küçük yakalık herhangi bir işe yaramayacaktır. Kediler kendileri için büyük yakalıkları kolaylıkla sıyırıp atarlar. Küçük olanları ise onları rahatsız eder ve yaraya ulaşmalarını engellemez. Bu nedenle doğru ebatlarda bir kedi yakalığı satın alınmalıdır. Yine yakalık sağ elini kullanan birisi tarafından takılacaksa kedi sol tarafa alınmalı ve yakalığı takacak olan kişi ile kedi yan yana aynı yöne bakıyor olmalıdır. Çünkü yüz yüze bakılması durumunda kedinin kontrolü daha zor olacaktır. Yakalığın takılması için uygun pozisyon alındıktan sonra sol el ile yakalığın geniş kısmından tutulmalı. Sağ el ile kedinin çenesinin altından tutarken sol el ile yakalık geçirilmeli ve sabitlenmelidir.

Kedi yakalığı takıldıktan sonra veteriner hekimin önerdiği süre boyunca takılı kalmalıdır. Aksi halde en ufak bir ihmal dahi yaranın ya da dikişlerin zarar görmesine neden olabilir. Yine kedi Elizabeth yakalığı kullanırken kedi kendi kendine yüzünü temizleyemeyecektir. Bu nedenle yüz çevresi temizliği konusunda kediye mutlaka destek olunmalıdır.

Kategorimizde ise hemen her ırktan kedi için kedi yakalığı yer almaktadır. Siz de kategorimize göz atarak kedi yakalığı fiyatları ile ilgili bilgi edinebilir, Kruuse gibi güvenilir markalara ait kedi yakalıklarını indirimli fiyatlara satın alabilirsiniz.
 

Ürün Stok Habercisi Listenize Eklenmiştir

Size haber verilmesini istediğiniz ürünleri Juen Dedektif sayfasından takip edebilirsiniz.

İlginize Teşekkür Ederiz
Ürün Stok Habercisi Listenizden Çıkarılmıştır

İlginize Teşekkür Ederiz
 • 256 bit SSL
 • master
 • visa
Üye Girişi

Şifrenizi mi unuttunuz?