Lütfen Bekleyiniz
Lütfen Bekleyiniz
Ürün Bulunamadı

  • Tablo
  • Liste
    kategorimizde maalesef şu an için bir ürün bulamadık. Mümkün olan en kısa zamanda en kaliteli ürünleri en uygun fiyatlarla yine kategorimiz altında bulmanızı sağlamaya çalışacağız. Biz yeni ürünleri stoklarımıza alana kadar diğer ürünlerimizi inceleyebilir, beğendiğiniz ürünleri indirimli fiyatlar ve Juen Pet Market güvencesi ile satın alabilirsiniz.
  • Tablo
  • Liste

Diyet Kedi Maması ve Light Kedi Maması Fiyatları

Günümüzde en sık karşılaşılan sağlık problemlerinin başında aşırı kilo gelmektedir. Çağımızın hastalığı olan obezite, insanlarda olduğu gibi kedilerin sağlığını da tehdit eden bir rahatsızlıktır. Kediler, hızlı bir şekilde kilo alarak ideal kilolarının üzerine çıktıklarında çeşitli hastalıklar ile karşılaşabilirler. Eğer sizin de obez bir kediniz varsa kilo vermesine yardımcı olmak adına beslenme düzeninde değişiklikler yapmanız yaşam kalitesini artıracaktır. Bu doğrultuda kedinizin sağlıklı kilo vermesi ya da ideal kilosunda kalması için yaşına uygun bir diyet-light kedi maması kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra en ideal diyeti uygulayabilmek adına obez kedi maması almak için mutlaka bir veteriner hekime danışmalısınız. Çünkü kedilerin hızlı bir şekilde kilo vermesi de zararlıdır. Veteriner hekim ise kediniz için en uygun mama ve günlük porsiyon miktarı ile ilgili gerekli desteği sunacaktır.
 

Diyet-Light Kedi Maması Çeşitleri Nelerdir?


Aşırı kilolu kedilerin diyabet, idrar sistemi sorunları, kalp hastalıkları, artrit ve kanser gibi hastalıklara yakalanma riski daha yüksektir. Bu nedenle kedilerde obez kedi maması kullanarak aşırı kilo alımının önüne geçilmelidir. Kedilerin kilo almalarının birçok nedeni bulunmaktadır. Bunların başında ise hareketsizlik gelmektedir. Özellikle ev kedileri diğerlerine göre daha az hareket ederler ve bu doğal olarak kilo almalarına neden olmaktadır. Yine kısırlaştırma kedi sağlığı için önemli bir işlem olsa da kısırlaştırılan bir kedinin metabolizması yavaşlar. Metabolizması yavaşlayan kedi daha az hareket etmeye başlar ve gerekli önlemler alınmazsa obez bir kediye dönüşebilir. Bunun için mutlaka yaşına uygun bir kilolu kedi maması yani diyet kedi maması ile beslenmesi sağlanmalıdır.

Light kedi mamaları, diğer mama çeşitleri ile karşılaştırıldığında daha yüksek lif ve protein içeren mamalardır. Yağ ve karbonhidrat oranları ise düşüktür. Aynı zamanda kedilerin damak tadına hitap edecek şekilde hazırlanan diyet mamaların farklı içeriğe sahip birçok çeşidi bulunmaktadır. Bunlardan birisi de kısırlaştırılmış kediler için üretilen kısırlaştırılmış kedi mamalarıdır. Tavuk etli, somonlu ve düşük tahıllı gibi içerikler ile satışa sunulan kısır kedi mamaları, kedilerde aşırı kilo alımını önlediği gibi aynı zamanda taurin içeriği ile kalp ve göz sağlığını da destekler. Yine diyet-light kedi maması çeşitleri, kısırlaştırılmış kedilerin üriner sistem sağlığın korunmasına da yardımcı olurlar.

Bunların yanı sıra kategorimizde yer alan light kedi maması çeşitleri arasında yetişkin ve yaşlı kediler için özel olarak formüle edilmiş mamalar da mevcuttur. Yine hindili, somon balıklı ve tavuklu çeşitleri bulunan bu kuru kedi mamaları, aktivitesi düşük ve kilo fazlası olan kedilerin beslenmesi için ideal mamalardır. Zenginleştirilmiş selüloz miktarları ile kedilerin kalorili gıda tüketmeden doygunluk hissetmesine yardımcı olan yetişkin ve yaşlı kedi mamaları, kalsiyum içerikleri ile ağız ve diş sağlığını da destekler.
 

Diyet-Light Kedi Mamaları Nasıl Kullanılır?


Hormonal dengesizlikler, metabolizma sorunları ve ilerleyen yaş gibi nedenler ile obezite problemi yaşayan kedilerin sağlıklı ve dengeli beslenmesini sağlayan light mamalar arasından seçim yaparken belli noktalara dikkat edilmelidir. Bu anlamda öncelikli olarak kedinin kilosunun korunması mı yoksa kilo vermesi mi gerektiği belirlenmelidir. Yine diyet kedi maması seçerken kedinin yaşı da mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır.

Diyet kedi mamalarının ambalajları üzerinde günlük kullanım miktarlarına yer verilmektedir.  Mama kediye bu miktarlar göz önünde bulundurularak verilebilir. Yine mamanın üzerinde yazan mama miktarının birkaç öğüne bölünmesi tavsiye edilir. Fakat aşırı kilolu kedilerin sağlıklı beslenmesi adına uygun beslenme programını hazırlayacak en iyi kişi veteriner hekimlerdir. Bu doğrultuda en doğru kilolu kedi maması seçiminde karar kılmak ve bu mamadan ne kadar tüketmesi gerektiğini hesaplamak için mutlaka bir veteriner hekimden destek alınmalıdır.

Tüm bunların yanı sıra kedi maması ile beslenen kedilerin mama kabının yanında mutlaka temiz ve taze su bulundurulmalıdır. Eğer kediniz su içmeyi reddediyorsa su içmeye teşvik etmek adına şelale su kabı satın alabilirsiniz. Çünkü kediler iç güdüsel olarak akan suyun duran suya oranla çok daha taze olduğunu bilirler.
 

Diyet Kuru Kedi Maması Fiyatları


Diyet-light kedi maması fiyatları tercih edilen mamanın markasına, içerik özelliklerine ve gramajına göre değişiklik göstermektedir. Siz de kedinizin kilo kontrolü için kaliteli bir kuru mama satın almak istiyorsanız kategorimizi inceleyebilir; Acana, Advance, Apex, Beaphar, Bio Pet Active, N&D ve ProPlan gibi markaların ürünlerini indirimli fiyatlara satın alabilirsiniz.
 

Ürün Stok Habercisi Listenize Eklenmiştir

Size haber verilmesini istediğiniz ürünleri Juen Dedektif sayfasından takip edebilirsiniz.

İlginize Teşekkür Ederiz
Ürün Stok Habercisi Listenizden Çıkarılmıştır

İlginize Teşekkür Ederiz
  • 256 bit SSL
  • master
  • visa
Üye Girişi

Şifrenizi mi unuttunuz?