Lütfen Bekleyiniz
Lütfen Bekleyiniz
Ürün Bulunamadı

 • Tablo
 • Liste
 • Catit Cabrio Karbon Filtreli Jumbo Boy Kedi Tuvaleti Gri 57 cm | 1.730,43 TL

  JPM008204

  Jumbo boy kedi tuvaleti, kediler için, 57 x 39 x 46,5 cm ebatlarında, filtre ve kapısı üste doğru açılabilen filtreli kedi kum kabı
   
   
   
  1.730,43 TL
 • Ferplast Ariel Elekli Açık Kedi Tuvalet Kabı 46,5x35,5x11,5 Cm | 777,39 TL

  JPM032205

  Ferplast magic kedi tuvalet kabı, kediler için, 46,5x35,5x11,5 cm ebatlarında, elekli kedi tuvaletidir.
   
   
   
  777,39 TL
 • Ferplast Birba Elekli Açık Kedi Tuvaleti 56 X 43 X 21 Cm | 1.416,50 TL

  JPM032206

  Ferplast magic kedi tuvalet kabı, büyük boy kediler için, 55,5 x 45,5 x 39 cm ebatlarında, karbon filtreli, elekli kedi tuvaletidir.
   
   
   
  1.416,50 TL
 • Ferplast Clear Cat 20 Filtreli Kapalı Kedi Tuvaleti Mavi 53 cm | 946,10 TL

  JPM001330

  Kediler için, 53 x 40 x 38 cm ebatlarında, filtreli ve kapılı kedi kum kabı
   
   
   
  946,10 TL
 • Ferplast Home Prima Dekor Filtreli Kapalı Kedi Tuvalet Kabı 52,5 cm | 482,40 TL

  JPM013488

  Kediler için, 52,5 x 38 x 39,5 cm ebatlarında, desenli, kapılı ve filtreli kedi tuvaleti
   
   
   
  482,40 TL
 • Ferplast Jumpy Üsten Girişli Kedi Tuvaleti 38,8x57,5x39 cm | 1.932,23 TL

  JPM032207

  Ferplast üsten girişli kedi tuvaleti, özel tasarımlı kapalı kedi tuvaleti çeşididir.
   
   
   
  1.932,23 TL
 • Ferplast Mika Filtreli Kapalı Köşe Kedi Tuvalet Kabı 50 cm | 1.330,01 TL

  JPM013480

  Kediler için, kapılı, 50 x 56 x 40 cm ebatlarında, filtreli kedi tuvaleti
   
   
   
  1.330,01 TL
 • Flip Pet Izgaralı Kedi Tuvalet Kabı Büyük Boy 65 cm | 476,00 TL

  JPM029001

  Kediler için, etrafın kirlenmesini önleyen adım ızgarası bulunan, açık kedi tuvalet kabı
   
   
   
  476,00 TL
 • Flip Pet Izgaralı Kedi Tuvalet Kabı Orta Boy 57 cm | 336,89 TL

  JPM029002

  Kediler için, etrafın kirlenmesini önleyen adım ızgarası bulunan, açık kedi tuvalet kabı
   
   
   
  336,89 TL
 • Imac Duo Kürekli Kedi Tuvalet Seti Vizon 50x40x15 cm | 818,30 TL

  JPM021299

  Kedi tuvaleti, 40 x 50 x 15 cm ebatlarında, içerisinde kılıflı küreği bulunan, kedi tuvalet kabı seti
   
   
   
  818,30 TL
 • Imac Duo Mavi Kürekli Kedi Tuvalet Seti 50 cm | 818,30 TL

  JPM021300

  Kediler için, lacivert renkte,  50 x 15 x 40 cm ebatlarında, kürekli kedi tuvalet kabı seti
   
   
   
  818,30 TL
 • Imac Duo Pembe Kürekli Kedi Tuvalet Seti 50 cm | 818,30 TL

  JPM021298

  Kediler için, pembe renkte,  50 x 15 x 40 cm ebatlarında, kürekli kedi tuvalet kabı seti
   
   
   
  818,30 TL
 • Imac Polly Kemirgen Ve Yavru Kedi Tuvalet Kabı 25x35x10 cm | 218,21 TL

  JPM008597

  Imac polly tavşan tuvalet kabı, guine apig tuvalet kabı ve yavru kediler için kullanılabilen, 35 x 25 x 10 cm ebatlarında plastik tuvalet kabıdır.
   
   
   
  218,21 TL
 • Imac Zuma Çekmeceli Kapalı Kedi Tuvaleti Yeşil 56 cm | 2.042,93 TL

  JPM032045

  Imac zuma çekmeceli kedi tuvaleti geri dönüştürülmüş plastikten yapılmış çevre dostu kapalı kedi tuvaleti çeşitlerindendir.
   
   
   
  2.042,93 TL
 • Mio Açık Kedi Tuvalet Kabı Kürekli Ve Yüksek Kenarlı 49 cm | 124,48 TL

  JPM023074

  Kedi tuvalet kabı, kediler için, etrafın kirlenmesini önleyen yüksek siperliği ve küreği bulunan açık kedi tuvaleti
   
   
   
  124,48 TL
 • Tablo
 • Liste

Kedi Tuvaleti Fiyatları ve Çeşitleri

Kedi Tuvaletleri
Kediler dünyanın bir çok ülkesinde olduğu gibi ülkemizde de en çok sevilen ve evlerde bakılan canlılar arasındadır. Günümüz apartman yaşamı koşullarında dışarı çıkma konusunda pek çok zorluk yaşayan kedilerin, evde bakım konusunda da bir takım zorlukların yaşanması çok doğaldır. Bunlardan birincisi ve belkide en önemlisi kedilerin tuvalet ihtiyaçlarının giderilmesidir. Temizliklerine çok düşkün olan kediler uygun bir kedi tuvaleti sağladığınız da çok hızlı ve kolay bir şekilde kedi tuvalet eğitimi almadan nereye yapması gerektiğini öğrenebilirler. Önemli olan kedinizin de beğeneceği ve kullanırken rahatsız olmayacağı bir kedi tuvaleti bulmak ve satın almaktır.

Kedilerin tuvalet ihtiyaçlarını karşılayabilmek için pek çok farklı model ve renkte kedi tuvalet kabı çeşidi satışa sunulmaktır. Kedi tuvaletinin yanı sıra kedi kumu, kedi kumu küreği, kedi kumu torbası gibi gerekli diğer ürünleri de temin ederek kedinizin tuvalet sorununu tamamen çözebilirsiniz. Peki, kedi için tuvalet kabı çeşitleri nelerdir?
 

Kedi Tuvaleti Çeşitleri ve Özellikleri


Yavru kediler doğduktan sonraki 1-2 aylık süreç içerisinde nereye tuvalet yapmaları gerektiğini hızla ve kolayca öğrenebilirler. Hele evde yetişkin bir başka kedi varsa yavru kediler gözlem yoluyla çok daha hızlı bir şekilde öğrenebilirler. Nadirde olsa tuvalet kabını bulmakta veya kullanmakta zorluk çeken yavru kedilerin olabileceği de bir gerçektir. Bu durumdaki yavru kedileri gerekirse ara sıra kum kabının içine bırakarak tuvaletlerini yapmalarını beklemekte çözüm sağlayabilir. Yine yavru kedi tuvalet eğitimi sırasında yavrunun üzerine çıkabileceği kenar yüksekliğine sahip bir kedi tuvaleti tercih etmek sorun çıkmasını önleyecektir.

Yukarda da bahsetmeye çalıştığımız gibi kediye tuvalet alışkanlığı kazandırma konusu çok da önemsenecek bir konu değildir. Önemli olan kedi tuvalet eğitimi için kedinizin içine rahatça girebileceği, kolay temizlenebilen ve uygun bir kum ile doldurulmuş bir kedi tuvaleti bulundurmanız yeterlidir. Kedi tuvaletlerinin çeşitlerinin ne olduğuna gelirsek;
 

Açık Kedi Tuvaletleri


Birçok kedinin özellikle de yavru kedilerin hemen hemen ilk tuvalet kapları açık kedi tuvaletleri arasından seçilir. Genellikle sert plastik malzemelerden üretilen açık kedi tuvaleti çeşitlerinin bir çok renk ve model seçeneği vardır. Kapalı veya filtreli tuvalet kaplarına göre bazı kullanım sakıncaları olsa da hala en çok kullanılan kedi tuvaleti çeşitleri arasındadır. Çünkü kum doldurmak, kirlenen kumu temizlemek, kum kabının kendisini de zahmetsizce temizleyebilmenin yanı sıra yavru kedilerin boyutlarına uygun olanlarını bulmak gibi avantajlara da sahiptir.

Maalesef bu tuvalet kabı çeşidi yeterince hızlı ve iyi temizlenmediğinde kokunun çevreye dağılmasına engel olmakta yetersiz kalabilmektedir. Bu tarz açık kedi tuvaleti için tercih edilen kumun kokuyu iyi hapsedebilecek nitelikte olması koku konusunda yardımcı olabilir.

Yine açık kedi tuvaletini kullanan kediler tuvalet ihtiyacını giderdikten sonra kum ile üzerini kapatmak isterken kumu çevreye dağıtabilirler. Bu durumu önlemek için olabildiğince kalın taneli kedi kumu veya kedi tuvalet paspası kullanmanız ya da yarı kapalı kedi tuvaleti sorunun çözümü için yardımcı olabilir.
 

Kapalı Kedi Tuvaletleri


Kapalı kedi tuvaletleri, açık tuvaletler ile kıyaslandığında kedilerin gizlenme ihtiyacına da cevap veren ürünlerdir. Bu kedi tuvaletleri, çoğu kedi sahibi tarafından ilk yavruluk dönemi sona erdikten sonra tercih edilirler. Bu kapalı kedi tuvaleti çeşitleri açık tuvalet kaplarının aksine kumun çevreye dağılmasını önlediği gibi kokuyu da hapsederek avantaj sağlarlar.

Kapalı kedi tuvaletleri, kediler için önemli olan mahremiyet ihtiyaçlarını karşılayarak rahatsız olmalarını da önlerler. Bu kedi tuvaletleri kapaklı veya kapaksız olabileceği gibi filtreli veya filtresiz özelliklerde de olabilir.

Filtreli kedi tuvaletleri, kokuyu filtreleyerek kötü kokunun etrafa yayılmasını önler. Özellikle kapaklı ve filtreli kedi tuvaletleri kokuyu hapsetme konusunda en başarılı olan ürünlerdir. Ancak filtreli ve kapaklı da olsa yeterince düzenli olarak temizlenmeyen tuvalet kapları uzun süre kokuyu hapsedemez ve kokunun dışarıya kaçmasına neden olabilirler. Bu nedenle düzenli olarak kirlenen kumun bir kedi küreği ile temizlenmesi ortamın uzun süre temiz kalmasını sağlayacaktır.

Kapalı kedi tuvaletleri arasında ayrıca elekli kedi tuvaletleri de mevcuttur. Bu tuvaletler içlerinde bulunan elekli katman sayesinde sağlam kumu aşağıya geçirirken kirli kumu elekte tutar. Buda kedi sahipleri için kedi tuvaleti temizliğinde oldukça temizlik sağlar. Elekli kedi tuvaletlerinin kapalı modelleri olduğu gibi açık modelleri de mevcuttur. Açık elekli kedi tuvaleti modellerinde yaklaşık 9 cm genişliğinde delikle bir basma alanı vardır. Buraya basan kedinin patilerindeki kumlar tekrar kum kabına düşer. Böylece çevreye dağılacak kumlarda önlenmiş olur.
 

Otomatik Kedi Tuvaletleri


Kediler için otomatik tuvalet modelleri ise yarı otomatik veya tam otomatik olarak değişmektedir. Yarı otomatik kedi tuvaletleri üzerinde genellikle bir çekme kolu bulunur ve bu kol çekilerek atıkların elekten geçirilerek alt hazneye boşalması sağlanır. Bu sayede atıklardan kedi kumu küreği kullanmaya gerek kalmadan kurtulmak mümkün olabilir.

Tam otomatik kedi tuvalet kabı çeşitleri ise evin su tesisat sistemine bağlanarak kullanılabilen zaman ayarlı ürünlerdir. Bu tuvalet için kullanılan granül kedi kumu, otomatik olarak temizlenir ve kedi tuvaleti temiz kalır.
 

Kedi Tuvaleti Nasıl Olmalı?


Kedi tuvaletinin nasıl olması gerektiğine dair kesin bir tanım yoktur çünkü kedi tuvaletinin nasıl olacağına genellikle kediler karar verir. Size düşen kedinizin beğenerek kullanacağı bir kedi tuvaleti bulmaktır. Eğer kediniz zor beğeniyorsa doğru kedi tuvaletini bulana kadar uğraşmalısınız. Ancak genel olarak nasıl olması gerektiğini açıklamak gerekirse şunlara dikkat edilmelidir. Yavru kediler için olabildiğince alçak kenarlı ve açık kedi tuvaleti almanız gerekir. Tuvalet kabına kolat girip çıkamaması başka bir yete yönelmesine neden olabilir.

Büyük kedilere ise, eğer yeriniz uyunsa kapalı kedi tuvaleti alabilirsiniz. Hatta daha iyisi kapaklı, kapalı ve filtreli bir kedi tuvaleti almanız sizinde rahat etmenizi sağlayabilir.
 

Kedi Tuvaleti Nereye Konmalı?


Kedi tuvaleti olabildiğince göz önünde olmayan, ancak kedinizin kolay ulaşabileceği bir noktaya konulmalıdır. Çok dar ve havasız bir yere sıkıştırılması kedinizin kumunu kullanmamasına neden olabilir. Eğer yaz ya da kış, kapısı kapanmayan kapalı bir balkonunuz varsa orayı kullanabilirsiniz. Eğer hiç imkanınız yoksa kendi tuvaletinizin bir köşesine koyabilirsiniz. Ama ne olursa olsun çok ortalık bir yerde veya kedinizin yemek ve su kabına yakın olmamalıdır.
 

Kedi Nasıl Tuvalete Alıştırılır?


Yavru bir kedinin neredeyse hiç yavru kedi tuvalet eğitimi almasına ihtiyaç yoktur. Bir kedi tuvaleti alıp, içine de iyi kalite ama mutlaka hoşlanacağı bir kedi kumu koyarsanız, hiç sorun çıkmadan nereye yapması gerektiğini öğrenecektir. Dikkat etmeniz gereken, tuvalet kabının kenar yüksekliğinin içine giremeyeceği kadar yüksek olmaması ve içinin kullanmaktan kaçınmayacağı bir kum ile dolu olması. Çok nadir olarak hemen tuvaletine alışamayan yavru kedileri ise kedi kum kabına koyarak biraz beklerseniz büyük olasılık sorun kalmayacaktır.
 

Kedi Tuvaleti Nasıl Temizlenir?


Kedi kumu kabındaki atıklar günlük olarak bir kedi küreği yardımı ile elenerek alınmalı ve yerine eksilen kadar kum konulmalıdır. Kedi tuvaletinde bulunan kumun kirlilik durumuna ve evdeki kedi sayısına bağlı olarak ortalama olarak haftada bir tamamı boşaltılarak temizlenmelidir. Temizlik sırasında olabildiğince organik deterjanlara yönelmek veya az kimyasal temizleyici kullanmak ve iyi durulamak, deterjan kokusu bırakmamak önemlidir. Aksi taktirde kediniz tuvaleti kullanmayı reddedebilir.
 

Kedi Tuvaleti Fiyatları


Sitemizde bulunan kedi tuvaletleri kategorimizde Imac, Catit, Mio, Filip Pet, HagenFerplast, Moderna ve Trixie gibi pek çok markaya ait kedi tuvalet kabı çeşitleri yer almaktadır. Siz de kedi tuvaleti fiyatları ile ilgili detaylı bilgi almak için sitemize göz atabilir, yüzlerce ürün arasından minik dostunuza uygun olanları indirimli fiyatlara hemen satın alabilirsiniz.
 

Ürün Stok Habercisi Listenize Eklenmiştir

Size haber verilmesini istediğiniz ürünleri Juen Dedektif sayfasından takip edebilirsiniz.

İlginize Teşekkür Ederiz
Ürün Stok Habercisi Listenizden Çıkarılmıştır

İlginize Teşekkür Ederiz
 • 256 bit SSL
 • master
 • visa
Üye Girişi

Şifrenizi mi unuttunuz?