Lütfen Bekleyiniz
Lütfen Bekleyiniz
Ürün Bulunamadı

 • Tablo
 • Liste
 • Resun King2 Havuz Fiskiye Motoru 1000 L/H 20 Watt | 1.194,14 TL

  JPM006231

  Resun sirkülasyon motoru, 1000 lt'ye kadar olan akvaryumlar ve havuzlar için 20 watt'lık, fiskiye pompası
   
   
   
  1.194,14 TL
 • Resun SP1100 Akvaryum Kafa Motoru 8 Watt | 493,92 TL

  JPM005160

  Resun sump motoru, büyük akvaryumlar için saattte 500 litre su devri yapabilen, 8 watt'lık kafa motorudur.
   
   
   
  493,92 TL
 • Resun SP-1200 Akvaryum Kafa Motoru 12 watt | 619,83 TL

  JPM004228

  Resun kafa motoru, 700 litreye kadar olan akvaryumlar için, 12 watt gücündedir.
   
   
   
  619,83 TL
 • Resun SP-2500 Akvaryum Kafa Motoru 18 Watt | 790,64 TL

  JPM004229

  Resun kafa motoru, 1400 litreye kadar olan büyük akvaryumlar için, 18 watt gücündedir.
   
   
   
  790,64 TL
 • Resun SP-3800 Akvaryum Kafa Motoru 25 Watt | 921,92 TL

  JPM004230

  Resun kafa motoru, 2000 litreye kadar olan büyük akvaryumlar için, 25 watt gücündedir.
   
   
   
  921,92 TL
 • Venusaqua E3302 Akvaryum Kafa Motoru 18 watt | 348,35 TL

  JPM030230

  Venusaqua akvaryum kafa motoru, saattte 1000 litre su basış gücüne sahip, iyi bir su sirkülasyonu sağlayan 18 wattlık dalgıç motorudur.
   
   
   
  348,35 TL
   
 • Tablo
 • Liste

Akvaryum Kafa Motoru ve Çeşitleri

Kafa motoru çeşitleri de akvaryum suyunu sirküle ederek havalanma sağlarken aynı zamanda dalga oluşturarak da suyun oksijenlenmesini sağlamaktadır. Bu açıdan kafa motorları, sirkülasyon motoru veya akvaryum su pompası olarak da değerlendirilmektedir. Kafa motorlarının farklı uygulamalar için hem akvaryum içersinde hem de akvaryum dışında kullanılabilen çeşitli modelleri bulunmaktadır. Genel anlamda çalışma prensibi akvaryumda bulunan suyu kapasitesi oranında sürekli döndürmek ve su üzerinde bir dalgalanma oluşturmakdır. Bu sayede suyun oksijen seviyesini ihtiyaç duyulan oranda artırmaktadır.

Kafa motorları ve modelleri akvaryumlar için neredeyse zorunlu sayılabilecek en gerekli akvaryum motorlarından birisidir. Bu motorlar bir uçtan suyu emerken diğer uçtan da belirli bir hızla dışarı atarak su içinde sürekliliği olan bir devinim sağlarlar. Böylece akvaryum içerisinde bulunan suyun oksijen açısından zenginleşmesi sağlanmış olur. Ancak kafa motoru seçerken bazı noktaları göz önünde tutmak gerekir. Örneğin akvaryumun hacmini ve diğer özelliklerini dikkate alarak seçilen kaliteli bir kafa motorunun, zaman içerisinde akvaryum için tehlike oluşturma olasılığı daha düşük olacaktır. Peki, akvaryum kafa motoru seçimi için dikkat edilmesi gereken diğer detaylar nelerdir?
 

Akvaryum Kafa Motorunu Nasıl Seçmelisiniz?


Akvaryum kafa motoru seçimi sırasında iyi bir markanın kaliteli bir modelini seçmek en önemli adımdır. Çünkü su içerisinde kullanılan bu motorların kaliteli olması akvaryum sağlığı için önemlidir. Hemen hemen her gün 24 saat boyunca çalışan bu kafa motoru çeşitleri arasından yapılacak hatalı bir seçim, sadece ürünün bozulması olarak görülmemelidir. Bozuk bir ürün çok kısa bir süre de akvaryum içindeki tüm canlı yaşamı için tehlike demektir.

Akvaryum içinde kullanılacak akvaryum kafa motoru seçim yaparken titiz davranılmalı, akvaryumun su kapasitesi ve içindeki balık sayısı mutlaka dikkate alınmalıdır.

Sürekli bir ses kirliliği olmaması için sessiz kafa motoru seçmeniz özellikle tavsiye edilir.

Ayrıca akvaryum kafa motorunun potansiyeli, akvaryum içersinde bulunan su hacmi göz önüne alınarak belirlenmelidir. Bu konuda genel tavır bir saat içerisinde akvaryumdaki su miktarınının bir kaç katını çevirebilecek potansiyelde kafa motorlarını tercih etmek olmalıdır. Bu konuya dikkat edilerek alınan güçlü bir motor sayesinde ürünün iş yükü azaltılarak kullanım ömrü uzatılmış olur.

Cihazı kullanırken elektrikli bir ürün olduğunu göz ardı etmeyin. Bu nedenle ürüne yönelik herhangi bir müdahale gerektiğinde mutlaka fişini çekmeli ve o şekilde müdehale etmelisiniz. Eğer uzatma kablosu kullanmak zorunda kalırsanız cihazın gücüne uygun bir uzatma kablosu kullanmalısınız.

Ayrıca dilerseniz sitemizde bulunan akvaryum dip süpürgelerine de bir göz atabilirsiniz.
 

Akvaryum Kafa Motoru Fiyatları


Kafa motoru fiyatları, ürünlerin modeline, markasına ve özelliklerine göre farklılık gösterebilmektedir. Hem ürünler hem de fiyatlar ile ilgili daha fazla detay istiyorsanız sitemizde bulunan tüm kafa motoru çeşitlerini inceleyebilir ve ihtiyacınız olan ürünü uygun fiyatlara satın alabilirsiniz. Eğer iyi bir akvaryum kafa motoru tavsiyesine ihtiyacınız varsa sitemizde bulunan çeşitli markalar arasından Hydor, Resun, Sobo, Eheim kafa motoru çeşitlerini önerebiliriz.
 

Ürün Stok Habercisi Listenize Eklenmiştir

Size haber verilmesini istediğiniz ürünleri Juen Dedektif sayfasından takip edebilirsiniz.

İlginize Teşekkür Ederiz
Ürün Stok Habercisi Listenizden Çıkarılmıştır

İlginize Teşekkür Ederiz
 • 256 bit SSL
 • master
 • visa
Üye Girişi

Şifrenizi mi unuttunuz?