Lütfen Bekleyiniz
Lütfen Bekleyiniz
Ürün Bulunamadı

 • Tablo
 • Liste
 • Bio PetActive CatiMalt Plus Kedi Malt Macunu 100 ml | 118,25 TL

  JPM016560

  Kedi malt macunu, tüy yumaklarının sindirim sisteminden geçişini kolaylaştırır ve metobolizmayı düzenler.
   
   
   
  118,25 TL
 • Polo Multivitamin Taurin ve Malt İçeren Kedi Vitamin Macunu 100 gr | 107,22 TL

  JPM031015

  Polo multivitamin macunu, taurin ve malt içeren ek besindir. Yavru ve yetişkin kedilerin vitamin ihtiyacını karşılar, gelişimi destekler ve vücut direncini artırır.
   
   
   
  107,22 TL
 • Polo Tüy Yumağı Önleyen Kedi Maltı Macun 100 gr | 98,89 TL

  JPM031014

  Polo biotinli kedi maltı macunudur. Kedinizin midesinde tüy yumağı oluşumunu önler, tüy yumaklarının atılmasını kolaylaştırır ve kedinize enerji verir. 
   
   
   
  98,89 TL
 • Tablo
 • Liste

Kedi Maltı - Kedi Malt Macun Fiyatları

Kedi Maltı Nedir Ne İçin Kullanılır?
 

Kediler doğal yapısı gereği kendi kendilerini yalayarak temizlerler. Yalama esnasında özellikle uzun tüylü kedilerde sıklıkla rastlanan tüy yutma olayı gerçekleşir. Az miktarda yutulan tüyler sorun oluşturmazken yutulan tüy miktarı fazla olunca mide ve bağırsaklarında problem oluşturabilir. Kedi maltı ilk olarak kedilerin mide ve bağırsaklarındaki tüy yumaklarının toplanmasını engelleyerek ve sindirim sisteminden geçişini kolaylaştırarak, yutmuş oldukları tüyleri dışkı ile kolayca atmalarına yardımcı olur.

Genellikle bitkisel yağlar, lifler süt ve süt ürünleri içeren ve macun formunda üretilen bu maltlar şeker içermeyen farklı tatlar ve özler ile zenginleştirilmiş ürünlerdir. içeriğinde bulunan lifler sayesinde bağırsakta bulunan faydalı bakterilerin beslenmesinde önemli rol oynar. Kedi maltı kullanımı yutmuş oldukları tüylerden dolayı oluşan öksürük ve mide bulantısı gibi sorunları da gidermede yardımcı olur. Kedilerin yuttuğu fazla miktarda tüy kusarak çıkamayacağı gibi sürekli mide bulantısı ve iştahsızlık gibi problemlere de sebep olabilir. Tüylerin mide de topaklanmasını engelleyerek oluşabilecek hazımsızlık sorunlarını önler.
 

Kedi Maltı Nasıl Kullanılır?


Kedi maltı kullanımı için kedinizin cinsi ve yaşı çok önemlidir. Kısa tüylü çok fazla tüy dökmeyen ve yalanmayan kedi ırkları için fazla miktarda malt kullanımı önerilmezken daha uzun tüylü ve daha sık yalanan kediler için kullanılan miktar biraz daha fazladır. Malt miktarını belirlemede kullandığınız marka ve ürün özellikleri de belirleyicidir. Tüp halinde ve macun halinde satışa sunulan kedi maltı çeşitleri günde kutu üzerinde yazan kullanım talimatlarına uyularak kullanılmalıdır. Ancak genel olarak kullanımı günde bir kez ve yaklaşık 5 cm kadar kullanım şeklindedir. Kedi maltını tek başına tüketmek istemeyen kediler için mamaya katarak ya da ağız kenarlarına ya da patilerine bir miktar sürülerek yalamaları sağlanabilir.
 

Kedi Maltı Çeşitleri ve Fiyatları


Kediler için oldukça faydalı bir ürün olan kedi maltı vitamin ve mineraller ile zenginleştirilmiş olup kedilerinizin tüylerinin daha canlı ve parlak bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur. Yetişkin ve yavru kedilerin kullanımına uygundur. Ayrıca içeriğindeki kalsiyum ile diş ve kemik gelişimine de yardımcı olur. Ürün ağzı kapalı olarak orijinal ambalajında saklanmalıdır. Isı ve neme karşı korunmalı, çocukların ulaşamayacağı yerde saklanmalıdır. İstenmeyen bir durumla karşılaşıldığında veteriner hekim desteği alınmalıdır.

Yemeklerden önce kullanımı daha verimli bir sonuç alabilmek için tavsiye edilirken günlük doz miktarı aşılmamalıdır. Kategorimizde yer alan ürünler arasındaki kedi maltı markaları şu şekilde sayılabilir; Trixie, Polo, Mio, Mark& Chappell, Gimcat, Bio Pet Active, Beaphar. Kategorilerimizi inceleyerek ihtiyacınıza en uygun ürün çeşidini bulabilir uygun fiyat avantajlarından faydalanarak güvenle satın alabilirsiniz.
 

Ürün Stok Habercisi Listenize Eklenmiştir

Size haber verilmesini istediğiniz ürünleri Juen Dedektif sayfasından takip edebilirsiniz.

İlginize Teşekkür Ederiz
Ürün Stok Habercisi Listenizden Çıkarılmıştır

İlginize Teşekkür Ederiz
 • 256 bit SSL
 • master
 • visa
Üye Girişi

Şifrenizi mi unuttunuz?