Lütfen Bekleyiniz
Lütfen Bekleyiniz
Ürün Bulunamadı

 • Tablo
 • Liste
 • Arco Fırçalı Kedi Tırmalama Tahtası 36x28,5x35 cm | 449,30 TL

  JPM030226

  Fırçalı kedi tırmalama tablası, halıfleks kaplıdır. Kedinizin tırmalama ihtiyacını karşılarken zahmetsiz bir şekilde ölü tüylerin toplanmasını sağlar ve masaj yapar.
   
   
   
  449,30 TL
 • Pet Pretty Fırçalı Kedi Tırmalama Tahtası 36x28x35 cm | 203,14 TL

  JPM022266

  Kedilerin tırmalama ihtiyacını karşılamak için, 36 x 28 x 35 cm ebatlarında, halıfleks kaplı tırmalama tahtası ve kaşınma fırçası
   
   
   
  203,14 TL
 • Tablo
 • Liste

Kedi Tırmalama Paspasları

Kedilerin doğal yaşamsal hareketlerinden olan tırmanma ve yakalama için en önemli silahları tırnaklarıdır. Evlerinizde bulunan kedilerin koltuk, perde, halı gibi yüzeyleri tırmalaması hatta onlara zarar vermesi aslında tırnaklarını törpüleyip düzeltmek gibi doğal bir ihtiyaçtan kaynaklanır. Kediler yapısı gereği ön patilerini yakalama işlemlerinde arka patilerini ise tırmanma işlemlerinde aktif olarak kullanır. Kusursuz bir tırnak, yapmak istediklerini en doğru ve en iyi şekilde yapmalarını kolaylaştıracaktır.

Kedilerin evdeki eşyalara zarar vermesini önlerken ihtiyacını giderebileceği patisini kaşıyıp tırnağını törpüleyebileceği hatta oyun oynayabileceği bir alana sahip olması sizin ve onun için çok önemlidir. Sahiplendiğiniz kedilere küçük yaştan itibaren kedi tırmalama paspası kullanmayı öğretirseniz hem ona özel bir alan ayırmış olur hem de evdeki diğer eşyalara zarar vermesini engellemiş olursunuz. Tırmalama paspasları sayesinde uzayan tırnaklarını ideal boyuta getirebilirken oluşan kırıklar ve sivrilmeleri giderip bir yerlere takılmasını da önlemiş olur. Kedilerinizin boyutlarına yaş ve kişisel zevklerine uygun olan üretilen birçok tırmalama aparatı bulunur. Kedi tırmalama paspası bu ürünler arasında en çok kullanılan ve tercih edilenlerden biridir. Kedinizde yumuşak bir zemini ya da halıyı tırmalıyormuş gibi bir his oluşturur.
 

Kedi Tırmalama Paspası Çeşitleri


Kedi tırmalaması için özel üretilen paspasların farklı boyutta ve modelde seçeneklerini görmeniz mümkün. Tırmalama paspasları kedilerinizin üzerinde gerinebilecekleri alanlar olduğu için kedilerinizin boylarına uygun çeşitlerini tercih etmeniz önerilir.

Kedi otlu tırmalama paspası çeşitleri kedi otu ile birlikte gönderilir. Paspas üzerine kedi otu dökerek kedilerinizin paspasın üzerinde oynamasını sağlayabilirsiniz. Paspas şeklindeki tırmalama oyuncaklarının duvara sabitlenen ve mobilya kenarlarına yapıştırılabilen seçenekleri de bulunur. Bu ürünler kedilerinizin ev eşyalarınıza zarar vermesini de önler.

Kedi tırmalama tahtası üzerine serebileceğiniz paspas çeşitlerini de bulmanız mümkündür. Kendilerine ait alanlara yerleştirebileceğiniz tırmalama paspaslarını kedileriniz daha hızlı benimseyerek oynamaya başlayacaktır.

Kedi tırmalama matı için de tırmalama paspasları kullanabilirsiniz. Mat üzerine paspası sererek kedilerinizin tırmalayacakları alanları oluşturabilirsiniz. Toplu kedi tırmalama paspası gibi oyuncaklı tırmalama paspaslarını tercih ederek tırmalama işlemini oyun haline getirebilirsiniz. Kedi otlu oyuncaklar, tırmalama paspasına alıştırma için sizlere yardımcı olabilir.
 

Kedi Tırmalama Paspası Nasıl Kullanılır?


Kediler kendilerine özel olarak ayrılmış bir alandan hoşlanırlar. Ayrıca kendi alanlarının da sık sık yer değiştirmesini istemezler. Böylece kendilerini huzurlu ve güvenli hissederler. Tırmalama paspası kullanımı için uygun bir alan bulunmalı ve paspas oraya yerleştirilmelidir. Kedilerin paspasa alışması için onlara zaman tanımalı dikkatlerini çekebilmek için çeşitli oyuncaklar ve ödül yemlerinden yardım alınmalıdır. Kedinizin yapısına hareketlilik durumuna göre paspası yere sererek ya da dikey olarak duvara monte edip kullanabilirsiniz.
 

Kedi Tırmalama Paspası Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 
 • Seçim yapılmadan önce evde beslenen kedi sayısı ve kedilerin fiziksel özellikleri göz önünde bulundurulmalıdır. Farklı ölçülerde üretilen tırmalama paspası çeşitleri arasından uygun olanı seçmek gerekir.
 • Tırmalama paspası için belirlediğiniz yere uygun olarak kare, yuvarlak veya oval formda üretilen çeşitlerden birini tercih edebilirsiniz.
 • Kedinize zarar verebilecek aşırı sert zeminli ürünler yerine tırmalama ve törpüleme ihtiyaçlarını giderebilecekleri sertlikte ürünleri tercih etmeli kullanım esnasında sık sık kontrol edilmelidir. Kenarı sivri sert ya da içine yabancı cisimlerin girmiş olması kedinize zarar verebilir.
 

Kedi Tırmalama Paspası Fiyatları


Geniş ürün seçeneğine sahip tırmalama materyalleri arasından tercih yapabileceğiniz kedi tırmalama paspasları tercihinize bağlı olarak farklı renklerde düz veya desenli olarak üretilmiştir. Alt kısmı kaydırmaz tabanlı olup kedilerinizin güvenle kullanabileceği bir şekilde dizayn edilmiştir. Temizlik ve hijyen açısından ıslak bir bezle silinebilir ya da yıkanabilir olarak sizlere pratiklik sağlayacaktır.

Tırmalama paspası fiyatları ürün boyutlarına ve kullanılan malzemeye göre değişkenlik gösterebilir. Sayfamızda pek çok markaya ait paspas çeşitlerini bulabilirsiniz. Bütçe dostu uygun fiyat avantajlarından faydalanabilmek için sitemizi ziyaret edebilir ihtiyacınıza en uygun ürünleri güvenle satın alabilirsiniz.
 

Ürün Stok Habercisi Listenize Eklenmiştir

Size haber verilmesini istediğiniz ürünleri Juen Dedektif sayfasından takip edebilirsiniz.

İlginize Teşekkür Ederiz
Ürün Stok Habercisi Listenizden Çıkarılmıştır

İlginize Teşekkür Ederiz
 • 256 bit SSL
 • master
 • visa
Üye Girişi

Şifrenizi mi unuttunuz?