Lütfen Bekleyiniz
Lütfen Bekleyiniz
Ürün Bulunamadı

 • Tablo
 • Liste
 • Sera Su Düzenleyici Catappa Yaprağı 10-15 cm 10 Adet | 336,22 TL

  JPM029383

  Sera catappa, tatlı su akvaryumları için, suda bakteri ve mantarlaşmayı önlemeye, yaralanma sonrası iyileşme sürecini desteklemeye yardımcı, akvaryum su düzenleyici
   
   
   
  336,22 TL
 • Tetra Crystal Water Akvaryum Su Berraklaştırıcı 100 ml | 154,36 TL

  JPM027000

  Akvaryumlar için, su içerisindeki partikülleri tutarak suyun filtrelenmesini sağlayan su temizleyici, berraklaştırıcı likit
   
   
   
  154,36 TL
 • Sera Snail Collect Akvaryum Salyangoz Kapanı | 639,72 TL

  JPM005209

  Sera akvaryum salyangoz kapanı, akvaryumlarda hızla üreyen salyangozların azaltılması için kullanılan, salyangoz kapanı
   
   
   
  639,72 TL
 • JBL Acclimol Balık İçin Ortam Alıştırıcı Su Düzenleyici 100 ml | 107,40 TL

  JPM022118

  Akvaryumlar için, yeni balıkların ortama alışmasını sağlayan, stresi azaltan, su düzenleyici
   
   
   
  107,40 TL
   
 • Tablo
 • Liste

Balık Bakım Ürünleri ve Fiyatları

Balıklar hassas canlılardır ve özenli bir bakım gerektirirler. Bakımları konusunda özenli davranılmadığında ise hastalanarak ölebilirler. Sağlıklı bir balığın rengi parlak ve canlıdır. Ayrıca hareketlidir, akvaryumun her yanını kullanmaya çalışır, cama vurma vb. uyaranlara karşı reaksiyon gösterir ve sevdiği besinleri tüketmeye karşı oldukça isteklidir. Sağlıksız bir balığın ise derisinde lekeler, yaralar ve pul dökülmesi gibi problemler gözlemlenir. Yine dış çevreye karşı ilgisi azalır ve iştahsızdır.  Balıkların hastalanmasına neden olan faktörlerin başında ise akvaryumdaki koşulların bozukluğu gelmektedir. Ancak balık bakım ürünleri kullanarak akvaryum koşulları ve dolayısıyla balıkların sağlığı korunabilir. Peki, akvaryum balıklarının bakımı için kullanılması gereken bakım ürünleri nelerdir?
 

Balık Bakım Ürünleri


Akvaryum içerisinde oksijen yetersizliği balıkların ölümüne neden olabilir. Oksijenin yetersiz olması durumunda balıklar akvaryumun yüzeyinde toplanırlar. Bunu yapma nedenleri havadan oksijen alma çabalarıdır. Bunun için balıkların bir yerden başka bir yere taşınması ya da elektrik kesintisi nedeniyle oksijensiz kalarak zarar görmemeleri için akvaryum oksijen tableti kullanılabilir. Yine balık bakım ürünleri arasında balıkların renklerinin korunması ve daha canlı olması için renk koruyucu ürünler de yer almaktadır. Aynı zamanda balıkların iskelet gelişimini destekleyen renk koruyucu bakım ürünleri, doğal ortamlarında yer alan mineralleri de sağlar.

Balık bakımı için kullanılabilecek ürünlerden birisi de ortam alıştırıcı su düzenleyicilerdir. Yeni balıkların akvaryum ortamına alıştırılmasına yardımcı olan bu ürünler, balıklardaki stresi azaltır ve hastalıkların tedavisini destekler. Ayrıca yumurtlama mevsiminde ya da ilaçlama sonrasında balıkların hazır hale gelmeleri için de kullanılırlar. Bunların yanı sıra su içerisindeki partiküllerin filtrelenmesi için akvaryum su berraklaştırıcı da kullanılmalıdır. Akvaryum suyunda meydana gelen bulanıklığı hızlı ve balıklar için güvenli şekilde gideren su berraklaştırıcılar, küçük parçaların birbirine bağlanmasını ve dolayısıyla suyun daha kolay filtrelenmesini sağlarlar.
 

Balık Bakım Ürünü Fiyatları


Kategorimizde balıklarınızın bakımı için kullanmanız gereken pek çok bakım ürünü mevcuttur. JBL, ReeFlowers ve Tetra gibi markalara ait bu ürünlerin fiyatları ve özellikleri ile ilgili daha detaylı bilgi sahibi olmak için kategorimize göz atabilir, en iyi balık bakım ürünlerini uygun fiyatlara satın alabilirsiniz.
 

Ürün Stok Habercisi Listenize Eklenmiştir

Size haber verilmesini istediğiniz ürünleri Juen Dedektif sayfasından takip edebilirsiniz.

İlginize Teşekkür Ederiz
Ürün Stok Habercisi Listenizden Çıkarılmıştır

İlginize Teşekkür Ederiz
 • 256 bit SSL
 • master
 • visa
Üye Girişi

Şifrenizi mi unuttunuz?