Lütfen Bekleyiniz
Lütfen Bekleyiniz
Ürün Bulunamadı

 • Tablo
 • Liste
 • Exo Terra Breeding Box Akrilik Sürüngen Teraryumu Small | 698,63 TL

  JPM009756

  Kaplumbağa ve iguana gibi sürüngenler için, 20,5 x 20,5 x 14 cm ebatlarında kapaklı, akrilik teraryum
   
   
   
  698,63 TL
 • Exo Terra Screen Cover Teraryum Kapağı 40 cm | 947,08 TL

  JPM008076

  Yılan, kertenkele, iguana, kurbağa gibi sürüngenlerin dışarı çıkmalarını önlemek için kullanılır. 20 x 40 cm ebatlarında koruyucu teraryum kapağıdır.
   
   
   
  947,08 TL
 • Exo Terra Screen Cover Teraryum Kapağı 60 cm | 1.660,33 TL

  JPM008077

  Teraryum kapağı, yılan, kertenkele, iguana, kurbağa gibi sürüngen teraryumlarında dışarı çıkmalarını önlemek için kullanılır. 35 x 60 cm ebatlarında üst koruma kapağıdır.
   
   
   
  1.660,33 TL
 • Tablo
 • Liste

İguana Teraryum ve Kafesi

İguana bakımı, zahmetli olduğu kadar maliyetli bir iştir. Çünkü iguanaların sağlıklı bir şekilde yaşamlarına devam edebilmeleri için hem sıcaklık hem de nem kontrollü özel bir alan sağlanmalıdır. Genellikle ev hayvanı olarak bilinen bu sürüngenler, aslında vahşi hayvanlardır ve ev gibi ortamlarda beslenebilmeleri için evcilleştirilmeleri gerekmektedir. İguanalar, uygun çevresel koşullar altında yaşamaları sağlandığında ve doğru beslendiklerinde uzun yıllar yaşayabilen canlılardır. Bu doğrultuda uygun koşulları oluşturmak için en ideali, iguananın büyüklüğü ile uyumlu bir iguana teraryum ve kafesi ya da sürüngen teraryumu satın almaktır. Peki, iguana kafesleri hangi özellikleri taşımalıdır?
 

İguana Kafesleri ve Fiyatları


İguanalar için barındıkları ortam oldukça önemlidir. Bu nedenle yaşayacakları ortamı ihtiyaç duydukları şekilde düzenlemek gerekmektedir. İguanaların sağlıklı bir ortamda barınabilmeleri için günümüzde birçok iguana kafesi ve iguana teraryumu üretilmektedir.  Bu doğrultuda küçük iguanalar için sitemizde mevcut olan 20,5 x 20,5 x 14 ebatlarında kapaklı ve akrilik sürüngen teraryumları arasından seçim yapabilirsiniz. Ayrıca bu teraryumlar, kaplumbağalar için de oldukça ideal ürünlerdir.

Küçük akrilik teraryumların yanı sıra iguana kafesi olarak kullanabilecek ve yetişkin iguanalar için uygun 20 x 20 x 20 ebatlarında, arka planı dekorlu cam sürüngen teraryum çeşitleri bulunmaktadır. Yine iguana ve kertenkele gibi sürüngenler için hem havalandırmalı hem de sürgü kapaklı olarak tasarlanmış kullanışlı kafesler de mevcuttur.

Bunların yanı sıra hangi sürüngen teraryumu tercih edilirse edilsin, iguananın içerisinde kendisini iyi hissetmesi büyük önem taşımaktadır. Bunun için teraryum içerisine iguananın doğal ortamında hissedeceği bazı aksesuarlar konulabilir. Bahsedilen bu iguana aksesuarları arasında iguana dalı da yer almaktadır. Dekor malzemelerini doğadan da toplayabilirsiniz. Ancak doğadan topladığınız malzemelerin hijyenik olduğundan tam anlamı ile emin olamazsınız. Bu doğrultuda iguana kafesi için hem hijyenik hem de iguananızı doğal ortamında hissettirecek bir aksesuar arıyorsanız, sitemizdeki ürünler arasından gönül rahatlığı ile seçim yapabilirsiniz.
 

İguana Kafesi Fiyatları


İguana teraryum fiyatları, teraryumun ebatlarına ve özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Siz de sitemizde yer alan farklı ebatlarda ve güvenilir markalara ait Eheim, Exo Terra, Trixie veya Resun gibi teraryum çeşitlerini inceleyebilir, ihtiyacınıza uygun olan ürünü uygun fiyatlara temin edebilirsiniz.

Bu kategori ile ilişkili İguana Işıklandırmaları kategorisini de ziyaret etmek ister misiniz?

 

Ürün Stok Habercisi Listenize Eklenmiştir

Size haber verilmesini istediğiniz ürünleri Juen Dedektif sayfasından takip edebilirsiniz.

İlginize Teşekkür Ederiz
Ürün Stok Habercisi Listenizden Çıkarılmıştır

İlginize Teşekkür Ederiz
 • 256 bit SSL
 • master
 • visa
Üye Girişi

Şifrenizi mi unuttunuz?