Lütfen Bekleyiniz
Lütfen Bekleyiniz
Ürün Bulunamadı

 • Tablo
 • Liste
 • JBL Reptil Heat Seramik Sürüngen Isıtıcısı 150 Watt | 753,31 TL

  JPM011765

  Sürüngen teraryumları için, 150 watt'lık, seramik ısıtıcı
   
   
   
  753,31 TL
 • Sera Dijital Şerit Akvaryum Derece 18-34 C | 96,96 TL

  JPM010359

  Sera şerit derece, akvaryum veya teraryum camına yapıştıralarak kullanabilen, hassas ısı ölçümü yapabilen dijital termometredir.
   
   
   
  96,96 TL
 • Tablo
 • Liste

Sürüngen Teraryum Isıtıcı Çeşitleri ve Fiyatları

Günümüzde evcil hayvan sahiplenmek ve bakımını üstlenmek oldukça yaygın bir durumdur. Evde beslenmek üzere genellikle kedi, köpek ve kuş gibi hayvanlar tercih edilmektedir. Ancak sürüngen sahiplenenlerin sayısı da oldukça fazladır. Sahiplenilen evcil hayvanın türü ne olursa olsun barınacağı ortam sağlıklı bir yaşam sürmesi adına büyük önem taşımaktadır. Özellikle bir sürüngen sahiplenmeyi düşünenlerin öncelikli olarak yapacakları harcamayı göz önünde bulundurmaları gerekmektedir. Çünkü sürüngen bakımı hem zahmetli hem de maliyetlidir. Bu doğrultuda bukalemun, gecko, iguana ve diğer evcil sürüngenlerin bakımı için farklı sürüngen malzemeleri üretilmektedir. Bahsedilen malzemeler arasında en önemlilerinden birisi de sürüngen teraryum ısıtıcı olarak karşımıza çıkmaktadır.
 

Sürüngen Teraryum Isıtıcı Çeşitleri


İguanalar, soğukkanlı hayvanlar olmaları nedeniyle sindirim için ekstra ısıya ihtiyaçları vardır. Bu nedenle de gündüzleri 29 - 32 derece, geceleri ise 21 - 25 derece arası sıcaklıkları tercih ederler. Yine sürüngenler üşüdüklerinde ise yediklerini iyi bir şekilde sindirememeleri nedeniyle hastalanabilirler. Bunun için sürüngeninizin teraryumda daha çok vakit geçirdiği alanı gözlemleyerek o alana sürüngen teraryum ısıtıcı koyabilir ve ortam sıcaklığını kontrol altına alabilirsiniz.

Sürüngen kafesi ve teraryumları için tercih edilebilecek ısıtıcılar arasında sürüngen kablo çeşitleri yer almaktadır. Bu ısıtıcılar, silikon kaplamaları sayesinde suya dayanıklı ürünlerdir. Hem ıslak hem de kuru ortamlarda kullanılabilen bu kablo şeklinde ısıtıcılar, esnek yapıları sayesinde pratik bir şekilde teraryumlara yerleştirilebilmektedir.

Bir başka sürüngen teraryum ısıtıcı çeşidi ise sürüngen ısıtma kayalarıdır. İguana, yılan ve kertenkele gibi soğukkanlı canlılar için özel olarak üretilen bu ısıtıcılar, ortam sıcaklığını kontrol altına almaya yardımcı oldukları gibi aynı zamanda sürüngenlerin sindirim sistemini uyarıcı etkiye de sahiptir.  Yine kaya formundaki termostatlı ısıtıcılar kolay temizlenebilir ve fazla enerji tüketmezler.

Son olarak sürüngen teraryumlarında kullanılabilecek sürüngen ısıtıcı çeşitleri arasında seramik ısıtıcılar da mevcuttur. Güneş benzeri doğal kızıl ötesi ısı yayan ve sürüngenlerin ihtiyaç duyduğu ısıyı sağlayan bu sürüngen ısıtıcı lamba çeşidi, ışık yaymadığı için sürüngeninizi rahatsız etmez.

Siz de sürüngen teraryumunuzda ısı kontrolü sağlayabileceğiniz kaliteli ve kullanışlı bir ısıtıcı arıyorsanız sitemizdeki ürünleri inceleyebilir, sürüngen ısıtıcı fiyatları ve ürün özellikleri ile ilgili detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.
 

Ürün Stok Habercisi Listenize Eklenmiştir

Size haber verilmesini istediğiniz ürünleri Juen Dedektif sayfasından takip edebilirsiniz.

İlginize Teşekkür Ederiz
Ürün Stok Habercisi Listenizden Çıkarılmıştır

İlginize Teşekkür Ederiz
 • 256 bit SSL
 • master
 • visa
Üye Girişi

Şifrenizi mi unuttunuz?