Lütfen Bekleyiniz
Lütfen Bekleyiniz
Ürün Bulunamadı

 • Tablo
 • Liste
 • Dophin T102 Mini Betalık Fanus | 167,62 TL

  JPM009741

  Beta ve diğer küçük balıklar için, 10 x 10 x 14,2 cm ebatlarında beta fanusu
   
   
   
  167,62 TL
 • Hagen Marina Beta Eflatun Akvaryum Başlangıç Seti 1,8 Lt | 478,97 TL

  JPM013309

  Beta balıkları için 1,8 litrelik komple akvaryum seti
   
   
   
  478,97 TL
 • Hagen Marina Cool 10 Japon Balığı Akvaryum Seti Pembe 10 Litre | 1.176,54 TL

  JPM013423

  Japon balıkları için, akrilik malzemeden yapılmış, dekor, taban malzemesi ve iç filtre bulunan komple akvaryum başlangıç seti
   
   
   
  1.176,54 TL
 • Resun Akrilik Balık Akvaryumu 1,8 Litre | 214,17 TL

  JPM023972

  Balıklar için, hem masa üstünde hem de duvara asılarak kullanılabilen, şeffaf akrilik malzemeden yapılmış, akvaryum
   
   
   
  214,17 TL
 • Resun Akvaryum Bambu Kaplamalı Cam 4,5 Litre | 583,57 TL

  JPM023970

  Resun akvaryum, beta balığı, Japon balığı gibi küçük ve yanlız bakılabilen balıklar için idealdir. Dışı bambu kaplamalı, 21 cm yüksekliğinde, dekoratif akvaryumdur.
   
   
   
  583,57 TL
 • Resun Akvaryum Sehpası Pembe 70 cm | 4.195,14 TL

  JPM008332

  Akvaryumlar için, renkli ahşaptan, raflı akvaryum sehpası
   
   
   
  4.195,14 TL
 • Resun Balıklar İçin Led Işıklı İkili Cam Akvaryum 2 x 2 Litre | 1.557,96 TL

  JPM023974

  Resun akvaryum, iki adet 2 litrelik cam akvaryum ve çiçeklik bölmelidir. Led ışıklı, ikili cam akvaryum hem şık, hemde işlevsel, cam akvaryumdur.
   
   
   
  1.557,96 TL
 • Tablo
 • Liste

Balık Akvaryumu ve Fanus Çeşitleri

Akvaryumlar; plastik, cam eya akrilik gibi malzemelerle üretilen ve içine konulan canlının yaşam koşullarının oluşturulduğu çeşitli boyut ve şekillerdeki ürünlerdir. Akvaryum tabiri aslında fanuslardan devasa akvaryumlara kadar bir çok farklı çeşidi kapsamaktadır. Akvaryum sahibi olmak keyifli bir hobi olsa da bakılan sanlının türüne göre bazen oldukça zorlu bir uğraşa dönüşebilir. Çünkü akvaryumda bakılan canlıların yaşam ortamının oluşturulması ve kurulan bu sistemin sağlıklı bir şekilde sürdürülebilmesi için ciddi bir efor gerekir. Tüm bu saydıklarımızı düzgün bir şekilde uygulayabilmek için de iyi bir deneyim ve bilgi sahibi olmak önemlidir. Örneğin hangi akvaryum bitkisi hangi balıkla daha iyidir, balık akvaryumu nasıl olmalı, akvaryum temizliği nasıl yapılır, iç filtre nedir? askı filtre nedir? balık fanusu sağlıklı mı? gibi soruların ve çok daha fazlasının cevaplayabilecek bilgiye sahip olmak çok önemlidir. Peki, akvaryum çeşitleri nelerdir? Hangi akvaryum hangi balık türü için uygundur?
 

Balık Akvaryumu Çeşitleri ve Özellikleri


Akvaryumlar ve fanus çeşitleri, şık ve estetik görünümleri nedeni ile ev ve işyerlerinde sıklıkla tercih edilmektedir. Akvaryumlarda tek bir balık türü bakılabileceği gibi birbirnden farklı türlerde bakılabilir. Ayrıca sadece bitki yetiştirilen akvaryumlar olduğu gibi sadece mercan yetiştirilen akvaryum modelleri de mevcuttur. Ayrıca tatlı su akvaryumları ve tuzlu su akvaryumları olarak da farklı akvaryum çeşitleri bulunmaktadır.

Fanus modelleri, genellikle beta balığı akvaryumu olarak tercih edilebilir. Çünkü beta balıkları tek başına yaşamaktan hoşlanan balıklardır. Bunun dışında bir veya 2 adet japon balığı bakmak isteyenlerin veya sadece tek balık beslemek isteyenlerin de tercihi fanus satın almak yönündedir. Balık fanusları içlerinde tek bir balık dahi olsa sıkı bir şekilde takip edilmeli ve içindeki canlının sağlığının korunması gerekir. Çünkü bu tür balık fanuslarında bakılan balıklar genel olarak çok kısa bir zaman dilimi içinde maalesef ölmektedirler.

Ancak doğru olanı, eğer balık beslemek istiyorsanız mutlaka bir akvaryum tercih etmenizdir. Akvaryum seçimi yapabilmek için içerisinde bakılacak balıkların özelliklerini öğrenmek ve uygunluğundan emin olmak gerekir. Balık akvaryumları büyüdükçe içinde yaşayacak canlılara uygun bir takım ekipmanlarda gerekmektedir. Bu ekipmanlar arasında aydınlatmalar, içve dış filtreler, hava taşları, dip süpürgeleri gibi daha pek çok akvaryum aksesuarı ve malzemesi gerekir.
 

Yeni Başlayanlar İçin Mini Akvaryumlar


Genellikle ilk defa balık bakmak isteyenlere hitap eden bu balık akvaryumu modeli, aynı tür balıkların beslemesi için düşünülmelidir. Genellikle mini akvaryum olarak adlandırılan bu akvaryumlar oldukça zahmetsizdir. LED ışıklı modellerinin yanı sıra dekoratif bir görüntü de sağlayan faklı geometrik şekilli modelleri de mevcuttur. Bu akvaryumlarda beslenmesi için düşünülebilecek en uygun balık türleri arasında küçük tropikal balıklar ve beta balıkları sayılabilir.

Dilerseniz akvaryum kategorimiz altında set halinde satılan hazır akvaryum modellerini de görebilirsiniz. Bu set halindeki akvaryumlar japon balığı için hazırlanmış ve içerisinde gerekli olan herşeyi barındıran akvaryumlardır. Ayrıca ikili set halinde satılan LED ışıklı ikili akvaryum çeşitlerimize de göz atmanız da fayda olabilir.
 

Tuzlu Su ya da Deniz Akvaryumları


Büyük tatlı su akvaryumu veya özellikle tuzlu su akvaryumlarının hazırlanması ciddi bir bilgi birikimi ve profesyonellik gerektirmektedir. Bu akvaryumlar bünyelerinde bir çok detay ve bu detaylara uygun akvaryum ekipmanları barındırırlar. Örneğin deniz suyu özelliğinde su, bu suyun yapısını korumak için düzenleyiciler, duruma göre canlı kayaçlar, dalga motorları, akvaryum ısıtıcıları, filteler veya sterilizatörler gibi unsurları barındırırlar. Bu tür akvaryumlarda birbiri ile uyumlu olabilecek pek çok farklı balık türü bir arada yaşayabilir. Elbette tuzlu su balıklarının yanı sıra mercan, karides veya salyangoz gibi canlılar da bu ekosisteme dahil olabilir.

Standlı modellerine de rastlayabileceğiniz bu büyük akvaryumların aynı zamanda ayaklı modellerine de rastlayabilirsiniz.
 

3D Arka Fonlu Akvaryum Modelleri


Kalsik akvaryum arka fonlarında sıkılanlar için son dönemlerin 3D arka fonları oldukça cazip olabilir. 3D arka fonları nedeni ile 3D akvaryum olarak anılan bu akvaryum arka fonları akvaryumlara ve bulundukları ortamlara bir derinlik ve hoş bir görünüm katmaktadırlar. Eğer tamamen farklı bir görünüm yakalamak istiyorsanız tercihiniz 3D arka fonlardan yana kullanabilirsiniz.
 

Akvaryum Fiyatları


Akvaryum fiyatları akvaryumun boyutlarına, üretildiği malzemeye, set olup olmamasına ve özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Kategorimiz altında bulunan Hagen, Dophin veya Resun marka akvaryumların çeşitlerini inceleyebilir ve seçimlerinizi uygun fiyatlarla ve Juen Pet Market güvencesi ile hemen satın alabilirsiniz.
 

Ürün Stok Habercisi Listenize Eklenmiştir

Size haber verilmesini istediğiniz ürünleri Juen Dedektif sayfasından takip edebilirsiniz.

İlginize Teşekkür Ederiz
Ürün Stok Habercisi Listenizden Çıkarılmıştır

İlginize Teşekkür Ederiz
 • 256 bit SSL
 • master
 • visa
Üye Girişi

Şifrenizi mi unuttunuz?