Lütfen Bekleyiniz
Lütfen Bekleyiniz
Ürün Bulunamadı

 • Tablo
 • Liste
 • Exo Terra Night Glo Teraryum Ay Işığı Lambası 15 Watt | 322,49 TL

  JPM016728

  Tropikal ve çöl sürüngenleri için, doğal ay ışığı sağlayan, teraryum gece lambası
   
   
   
  322,49 TL
 • Exo Terra Night Glo Teraryum Ay Işığı Lambası 40 Watt | 324,12 TL

  JPM008038

  Tropikal ve çöl sürüngenleri için, doğal ay ışığı sağlayan, teraryum ayışığı lambası
   
   
   
  324,12 TL
 • Sera Plant Color T8 Floresan Akvaryum Lambası 15 Watt | 607,72 TL

  JPM007174

  Tatlı su akvaryumları ve sürüngen terrariumlarında balık ve bitkilerin renk gelişimini destekleyen floresan lamba
   
   
   
  607,72 TL
   
 • Tablo
 • Liste

Kaplumbağa Işıklandırmaları ve Fiyatları

Güneş ışınları, tüm canlılar için olduğu gibi kaplumbağaların yaşamı için de büyük önem taşımaktadır. Kaplumbağalar, geniş spektrumlu ve yüksek kalitede ışığa ihtiyaç duyan canlılardır. Çünkü bu canlıların metabolizmaları, kalsiyum emilimi için güneşten gelen ultraviyole ışınlarını mutlaka almalıdır. Aksi takdirde yeterli miktarda güneş ışığına maruz kalmayan kaplumbağaların kabukları yumuşar ve deforme olur. Bunların yanı sıra iştahları kapanabilir ve sonunda ölürler. Bu nedenle kaplumbağa sahiplenmek isteyenlerin kaplumbağa akvaryumları içerisindeki ışıklandırmaya dikkat etmeleri ve doğru kaplumbağa ışıklandırmaları tercih etmeleri gerekmektedir.
 

Kaplumbağa Işıklandırmaları ve Özellikleri


Kaplumbağa teraryumları içerisinde kullanılabilecek en ideal kaplumbağa aydınlatma çeşidi, geniş spektrumlu çubuk floresan lambalardır. Sürüngen teraryum ve akvaryumları için gün ışığı sağlayan bu lambalar; bitkilerin doğal renklerini daha da belirgin hale getirirken, sürüngenlerin ihtiyaç duydukları güneş ışığını da sağlarlar. Yine kaplumbağa akvaryumları içerisinde kullanılması gereken bir diğer aydınlatma çeşidi ise ısıyı ve ışığı aynı anda yayan kaplumbağa ışıklandırmaları olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu ışıklandırmalar sayesinde vücut ısıları düzenlenen kaplumbağalar, aynı zamanda ihtiyaç duydukları güneşlenme gereksinimini de giderirler.

Kaplumbağaların alışık olduğu doğal ortamı sağlayan kaplumbağa aydınlatmaları arasında akvaryumlar için mavi renkte ışık sağlayan LED lambalar da yer almaktadır. Akvaryumların tabanına veya camına vantuz ile kolayca yerleştirilebilen bu aydınlatmalar, tatlı ve tuzlu su akvaryumlarında kullanım için uygundur. Aynı zamanda enerji tasarrufu sağlayan mavi su altı LED kaplumbağa ışıklandırmaları yosun büyümesini de teşvik etmektedir.

Kaplumbağa teraryumları ve akvaryumları için tercih edilebilecek ışıklandırmalar bunlar ile sınırlı değildir. Bahsedilenlerin yanı sıra çöl ve tropikal teraryumlarında kullanım için ay ışığı lambaları da bulunmaktadır. Mükemmel bir gece izleme ortamı sağlayan ve tropikal gece ısısı sağlayan bu ışıklandırmalar, aynı zamanda stresi de azaltır.
 

Kaplumbağa Işıklandırma Fiyatları


Kaplumbağa aydınlatma fiyatları, ürünün markasına ve özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Siz de kaplumbağa akvaryum ya da teraryumunuz için uygun bir ışıklandırma satın almak istiyorsanız sitemizde yer alan ve Exo Terra, JBL, Hydor, Sera ve Sylvania gibi güvenilir markalar tarafından sunulan ürünleri inceleyebilir, dilediğinizi uygun fiyatlara satın alabilirsiniz.
 

Ürün Stok Habercisi Listenize Eklenmiştir

Size haber verilmesini istediğiniz ürünleri Juen Dedektif sayfasından takip edebilirsiniz.

İlginize Teşekkür Ederiz
Ürün Stok Habercisi Listenizden Çıkarılmıştır

İlginize Teşekkür Ederiz
 • 256 bit SSL
 • master
 • visa
Üye Girişi

Şifrenizi mi unuttunuz?