Lütfen Bekleyiniz
Lütfen Bekleyiniz
Ürün Bulunamadı

 • Tablo
 • Liste
 • Sera Bettagran Granül Beta Balığı Yemi 5 gr | 29,34 TL

  JPM005208

  Betta balıkları için formüle edilmiş granül formda temel balık yemi
   
   
   
  29,34 TL
 • Tetra Betta Granules Beta Balık Yemi 5 gr | 34,90 TL

  JPM017631

  Betta balıkları (Siyam dövüşçüsü) için, küçük granüler formda, karidesli ana yem
   
   
   
  34,90 TL
 • Tablo
 • Liste

Beta Balık Yemi Çeşitleri ve Fiyatları

Beta balıkları, akvaryum balıkları arasında en çok tercih edilen türlerden birisidir. Kökeni Asya olan bu balıklar, aynı zamanda akvaryum balıklarının en eski türlerinden birisi olarak kabul edilir. Kavgacı olması ile bilinen beta balığı yapısı gereği hırçın bir canlıdır. Özellikle kendi cinslerine karşı agresif yönlerini açıkça ortaya koyan bu balıklar tek başına beslenmelidir. Bunun için uygun bir beta balığı akvaryumu tercih etmekte yarar bulunmaktadır. Yine beta balıkları etçil oldukları için genellikle protein ağırlıklı balık yemleri ile beslenmeleri gerekmektedir. Bu anlamda bir beta balığı beslemek istiyorsanız beslenmesi için rastgele bir seçim yapmaktan kaçınmalı, özel olarak hazırlanan beta balık yemi tercih etmelisiniz. Aksi halde yanlış yem seçimi nedeniyle sorun yaşama olasılığınız oldukça yüksektir.
 

Beta Balık Yemi Çeşitleri Nelerdir?


Beta balıklarının günlük olarak beslenmesi gerekir. Ancak bir gün yem vermeyi unutmanız durumunda herhangi bir problem olmaz. Yine de çok uzun süre aç kalmamaları gerekir. Aksi takdirde zayıflar ve vücut dirençlerini kaybederler. Uzun süre aç kalan beta balıkları için gıda takviyeleri ya da vitaminler kullanılabilir. Yine beta balığı beslenmesi için ne kadar yem verileceği konusunda dikkatli olunmalıdır. Bunun için yemin verilmesinin ardından balığın yemi ne kadar sürede tükettiği gözlemlenmelidir. Eğer yemi birkaç dakika içerisinde tükettiyse verilen miktar yeterlidir. 5 dakika geçmesine rağmen yemi bitiremediyse gelecek sefer o miktar kadar azaltılarak verilmelidir. Çünkü kalan fazla yem suyun kirlenmesini hızlandıracaktır.

İlginizi çekebilir: Akvaryum Otomati Yemleme Makinaları

Beta balıklarının beslenmesi için tercih edilebilecek yemler arasında beta pul balık yemi çeşitleri de yer almaktadır. Besleyici ve kolay sindirilebilir olan bu balık yemleri, içerdikleri dengeli vitamin ve mineraller sayesinde sağlıklı bir gelişim sağlarlar. Yine hastalıklara karşı direnci arttırır, parlak ve canlı renklerin korunmasına yardımcı olurlar. Bunların yanı sıra beta balık yemi çeşitleri arasında granül formda olanlar da mevcuttur.
 

Beta Balık Yemi Fiyatları


Kategorimizde JBL, Prodac, Sera ve Tetra gibi markalara ait balık yemleri bulunmaktadır. Siz de bu ürünleri inceleyerek balığınız için granül ve pul yem çeşitleri arasından dilediğinizi uygun fiyatlara satın alabilirsiniz.
 

Ürün Stok Habercisi Listenize Eklenmiştir

Size haber verilmesini istediğiniz ürünleri Juen Dedektif sayfasından takip edebilirsiniz.

İlginize Teşekkür Ederiz
Ürün Stok Habercisi Listenizden Çıkarılmıştır

İlginize Teşekkür Ederiz
 • 256 bit SSL
 • master
 • visa
Üye Girişi

Şifrenizi mi unuttunuz?