Lütfen Bekleyiniz
Lütfen Bekleyiniz

 Ürün Markaları

 •    ProPlan

 Tür Seçimi

 •    Kedi Mamaları

 Ürün İçeriği

 •    Hindili

 Ürün Kilogram

 •    1,4 Kg

 Fiyat Aralığı

Ürün Bulunamadı

 • Tablo
 • Liste
 • ProPlan Liveclear Kısırlaştırılmış Yaşlı Kedi Maması Hindili 1,4 Kg | 640,04 TL

  JPM030891

  Proplan liveclear kısırlaştırılmış yaşlı kedi maması, 7 yaş ve üzeri kedilerin kullanımına uygundur. Kedi sahiplerinde alerjiye neden olan alerjen maddenin giderilmesi için özel olarak formüle edilmiştir. Kedilerin alerjiye sebep olan etkilerini % 47 oranında ortadan kaldırmaya yardımcı olur.
   
   
   
  640,04 TL
 • Acana Pacifica Kedi Maması Balıklı 1,8 Kg | 1.324,12 TL

  JPM029725

  Acana Pacifica kedi maması, içeriği % 75 oranında protein bakımından zengin hayvansal içeriğe sahip, yavru, yetişkin ve yaşlı kediler için, 6 farklı çeşitte balık içeren, tahılsız kedi maması çeşididir.
   
  1.557,79 TL
  1.324,12 TL
   
 • Acana Wild Prairie Tahılsız Tavuklu Ve Balıklı Kedi Maması 4,5 Kg | 2.161,24 TL

  JPM030119

  Acana tahılsız kedi maması, tüm yaş evrelerindeki kedilerin beslenmesi için uygundur. İçeriği 6 farklı hayvansal protein çeşidinden oluşur.
   
  2.542,63 TL
  2.161,24 TL
   
 • Advance Tavuklu Ve Arpalı Kısırlaştırılmış Yaşlı Kedi Maması 1,5 kg | 498,54 TL

  JPM022769

  10 yaş ve üzeri kısırlaştırılmış yaşlı kediler için, böbrek ve eklem sağlığını koruyan, taurin katkılı, tavuklu ve arpalı kuru kedi maması
   
  586,52 TL
  498,54 TL
   
 • Felicia Tavuklu Düşük Tahıllı Kısırlaştırılmış Yaşlı Kedi Maması 2 kg | 396,50 TL

  JPM028019

  7 yaş ve üzeri kısırlaştırılmış yaşlı kediler için, L-Carnitine kilo kontrolü sağlayan ve genel vücut sağlığını destekleyen, üriner sistem sistem sağlığını koruyan, tavuklu hipoalerjenik yetişkin kedi maması
   
  440,55 TL
  396,50 TL
   
 • Hills Hairball Indoor Tüy Yumağı İçin Tavuklu Yaşlı Kedi Maması 1,5 Kg | 570,25 TL

  JPM004493

  7 yaş ve üzeri yaşlı kediler için, sindirim sistemindeki tüy yumağı oluşumunu engelleyen, taurin katkılı, tavuk etli, yaşlı kuru kedi maması
   
  760,33 TL
  570,25 TL
   
 • Hills Sterilised Tavuklu Kısırlaştırılmış Yaşlı Kedi Maması 1,5 Kg | 446,04 TL

  JPM016125

  7 yaş üzeri kısırlaştırılmış kediler için, içeriğinde bulunan L-Carnitine sayesinde kilo kontrolü sağlayan, böbrek sağlığının korunmasına yardımcı, tavuklu yaşlı kedi maması
   
  557,55 TL
  446,04 TL
   
 • Hills Yaşlı Kedi Maması Tavuklu Mature Adult + 7 Yaş Üzeri 1,5 Kg | 446,54 TL

  JPM028110

  Hills yaşlı kedi maması, 7 yaş üzeri kediler için, bağışıklık sistemini destekleyen tavuklu kuru mamadır.
   
  496,15 TL
  446,54 TL
   
 • Hills Yaşlı Kedi Maması Tavuklu Mature Adult + 7 Yaş Üzeri 3 Kg | 793,48 TL

  JPM028111

  Yaşlı kedi maması, 7 yaş üzeri yaşlı kediler için, bağışıklık sistemini ve genel sağlığı destekleyen, göz ve kalp sağlığını koruyan taurin katkılı, tavuk etli yaşlı kedi maması
   
  1.057,97 TL
  793,48 TL
   
 • Proplan Kısırlaştırılmış Yaşlı Kedi Maması Hindili 3 kg | 1.022,66 TL

  JPM020950

  Proplan hindili kısır kedi maması 7 yaş üzeri kısırlaştırılmış kediler için, kilo kontrolü sağlamanın yanı sıra bağışıklık sistemini ve metabolizmayı destekleyen, böbrek sağlığını koruyan yaşlı kedi mamasıdır.
   
   
   
  1.022,66 TL
   
 • Royal Canin Sterilised +7 Kısırlaştırılmış Yaşlı Kedi Maması 1,5 Kg | 460,17 TL

  JPM015238

  Royal Canin kısır kedi maması, 7 yaş üzeri kısırlaştırılmış yaşlı kediler için, böbrek sağlığını koruyan, antioksidan etkisiyle yaşlanmayı geciktiren, eklem sağlını korumak amacıyla glukozamin ve kondroitin katkılıdır.
   
  541,38 TL
  460,17 TL
   
 • Tablo
 • Liste

Yaşlı Kedi Maması Çeşitleri ve Fiyatları

Yaşlı kedi maması çeşitlerini kategorimiz altında bulabilir ve inceleyebilirsiniz. Kediler, oldukça hareketli ve oyun sever hayvanlardır. Enerjilerinin her zaman üst seviyede kalması ise ancak zengin içerikli kedi mamaları tüketmeleri ile mümkündür. Ortalama olarak 12 - 15 yıl yaşam ömrü bulunan bu sevimli canlıların yaşlandıkça metabolizmaları yavaşlar ve vücutlarının ihtiyacı olan besin içerikleri değişir. Bu nedenle de evinizin neşesi olan kediniz için mama seçimi yaparken mutlaka yaşını ve kilosunu göz önünde bulundurmalısınız. Yine insanların tükettiği besinler kedilerin besin ihtiyacını karşılayamadığı gibi hastalanmalarına da neden olabilir. Bunun için uzmanlar insanların tükettiği besinlerin kedilere verilmesini tavsiye etmemektedir. Bu doğrultuda kedinizin sağlıklı bir yaşlılık dönemi geçirmesi için onu besin ihtiyaçlarına uygun bir yaşlı kedi maması ile beslemelisiniz.
 

Yaşlı Kedi Maması Çeşitleri Nelerdir?


Genellikle 7 yaşına gelen kediler yaşlı olarak kabul edilirler. Kedilerde yaşlılık belirtileri ise işitme kaybı, görme duyusunda azalma ve koyu renkli tüylerde grileşme gibi belirtilerdir. Ancak yaşlanma belirtileri bunlar ile sınırlı değildir. Çünkü yaşlanan kedilerin beslenme alışkanlıklarında da değişiklikler meydana gelmektedir. Yaşlı kediler artık eskisi kadar iştahlı değildirler. Daha az ve daha yavaş mama tüketmeye başlarlar. Bunun nedeni ise sindirim sistemlerinin yavaşlamasıdır. Sindirim sistemlerindeki bu yavaşlama kedileri daha az yemeye ittiği gibi kabızlığa da neden olabilir. Yine kediler sindirim sistemlerindeki yavaşlama nedeniyle kilo almaya yatkın hale gelirler. Bunun için onları yormayacak ve kolay sindirilebilir kedi maması tercih edilmelidir.

Uygun içeriğe sahip olmayan mamalar ise kedilerde pek çok sağlık sorununa neden olabilmektedir. Bu anlamda mamaların içeriği iyice incelenmeli ve kedinin genel sağlık durumu da göz önünde bulundurularak yaşlı kedi mamaları arasından seçim yapılmalıdır. Ayrıca kedinin hangi mamayı ne kadar tüketmesi gerektiği ile ilgili olarak mutlaka bir veteriner hekimden de tavsiye alınmalıdır.

Sitemizde ise yaşlı kedi beslenmesi için tercih edilebilecek birçok mama çeşidi bulunmaktadır. Balıklı, düşük tahıllı, hindili, kuzu etli, somon balıklı, tavuk etli ve tahılsız gibi seçenekleri bulunan yaşlı kedi kuru mamaları, 7 yaş üzerindeki kedilerin enerji ihtiyacını karşılamak amacı ile protein değerleri yüksek şekilde hazırlanmaktadır. Yine içerdikleri Omega 3-Omega 6 yağ asitlerini sayesinde deri ve tüy sağlığını destekledikleri gibi kolay bir şekilde sindirilebilirler.

Yaşlı kedi maması çeşitleri arasında kısırlaştırılmış kediler için özel olarak formülize edilen mamalar da mevcuttur.  Kediler kısırlaştırma işlemi sonrasında hormonal değişiklikler nedeniyle daha az hareket etmeye başlarlar. Hareketsizlik kedilerin kısa süre içerisinde aşırı kilo almasına neden olabilir. Aşırı kilo ise beraberinde çeşitli sağlık sorunlarını getirecektir. Bu nedenle en ideal olanı kısırlaştırılmış yaşlı kedi maması ile beslenmeleridir. Kısırlaştırılmış kedilerin genel vücut sağlığını destekleyen ve aşırı kilo almalarının önüne geçen bu kedi mamaları, aynı zamanda üriner sistem sağlığını da korumaktadır.

Bunların yanı sıra tüy yumağı problemi olan 7 yaş üzeri kediler için özel olarak üretilen mama çeşitleri de yer almaktadır. Tüy yumakları, kedilerin tüylerini yalamaları sırasında yuttukları tüylerin yemek borusu ve midede birikmesi ile oluşur. Tüy yumağı önleyici mamalar ise tüylerin birikimini azalttığı gibi sindirim sisteminden kolayca atılmalarını da sağlamaktadır.
 

Yaşlı Kedi Mamaları Nasıl Kullanılmalı?


Yaşlı kedinin günde kaç porsiyon mama tüketmesi gerektiği yaşına, büyüklüğüne ve alışkanlıklarına göre belirlenmelidir. Ancak yetersiz beslenme ve aşırı beslenme arasındaki denge iyi kurulmalıdır. Yaşlı kediler genellikle gün boyunca az az ve sık sık yeme eğilimindedir. Bu nedenle günlük mama miktarı birkaç öğüne bölünerek verilebilir. Yine mama ambalajı üzerinde hangi miktarda tüketilmesi gerektiği ile ilgili genel talimatlar yer alır. Mama bu talimatlara uyularak verilebilir. Fakat çeşitli sağlık sorunları olan kediler için her zaman veteriner hekimin tavsiye ettiği diyete uyulmalıdır.

Kedilerin yavruluk ve yetişkinlik döneminde olduğu gibi yaşlılık döneminde de taze su tüketmeye ihtiyaçları vardır. Ancak yaşlı kedilerde az su tüketimi nedeniyle böbrek yetmezliği ortaya çıkma riskinin daha yüksek olduğu unutulmamalı ve mama kaplarının yanında mutlaka temiz ve taze su bulundurulmalıdır.
 

Yaşlı Kedi Maması Fiyatları Ne Kadardır?


Yaşlı kedi mamalarının fiyatları üzerinde etkili birçok faktör bulunmaktadır. Bu faktörlerin başında ise kedi mamasının içeriği yer alır. Yine mamanın markası ve gramajı da kedi maması fiyatları üzerinde etkili diğer faktörlerdendir. Eğer siz de yaşlı kediniz için uygun, kaliteli bir mama satın almak istiyorsanız kategorimizde yer alan mamaları inceleyebilir, kedinizin ihtiyaçlarına uygun olanı indirimli fiyatlara hemen satın alabilirsiniz.
 

Ürün Stok Habercisi Listenize Eklenmiştir

Size haber verilmesini istediğiniz ürünleri Juen Dedektif sayfasından takip edebilirsiniz.

İlginize Teşekkür Ederiz
Ürün Stok Habercisi Listenizden Çıkarılmıştır

İlginize Teşekkür Ederiz
 • 256 bit SSL
 • master
 • visa
Üye Girişi

Şifrenizi mi unuttunuz?