Lütfen Bekleyiniz
Lütfen Bekleyiniz
Ürün Bulunamadı

 • Tablo
 • Liste
 • Dophin AF007 Akvaryum Otomatik Balık Yemleme Makinesi | 1.713,61 TL

  JPM022785

  Pul yem ve granül yem için kullanılabilen, 24 saat yemleme ayarı bulunan, dayanıklı, verimli ve kullanımı kolay otomatik yemleme makinesi
   
   
   
  1.713,61 TL
 • Resun AF 2005D Otomatik Balık Yemleme Makinesi Dijital Göstergeli | 1.532,74 TL

  JPM004208

  Resun otomatik balık yemleme makinesi, dijital göztergelidir ve günde 4 defa yemleme yapabilir.
   
   
   
  1.532,74 TL
 • Sera Otomatik Akvaryum Yemleme Makinesi | 1.818,97 TL

  JPM001139

  Sera otomatik balık yemleme makinesi pul yem ve granül balık yemi ile kullanılabilen ve 30 gün yemleme yapabilen akvaryum ekipmanıdır.
   
   
   
  1.818,97 TL
 • Tablo
 • Liste

Otomatik Balık Yemleme Makinesi Ve Fiyatları

Balıklar ve diğer akvaryum canlıları evlerde ve diğer yaşam alanlarında en çok beslenen ve bakımı yapılan canlılardır. Farklı boyutları, renkleri ve cinsleri ile balıklar evlerde bakılmaya oldukça uygun canlılar arasında yer alır. Bakımı da oldukça kolay olan akvaryum canlılarının düzenli olarak da yemlenmesi çok önemlidir. Fakat bazı durumlarda balıkların beslenmeleri unutulabilir ya da yeterli vakit bulunamayabilir. Bu gibi durumlarda otomatik yemleme makinesi kullanmak birtakım aksaklıkların önüne geçebilir. Otomatik yemleme makineleri zamanlama sistemi ile çalışarak belirli aralıklarda akvaryuma yem takviyesi yapar. Sitemizde kolay kullanıma sahip otomatik yemleme makinelerinin çeşitli özelliğe sahip modellerini bulabilir ve seçim yapabilirsiniz. Peki, otomatik balık yemleme makineleri nasıl çalışır? Bu makinelerin ne gibi çeşitleri vardır?
 

Akvaryum Otomatik Yemleme Makineleri ve Özellikleri


Balık yemleme makineleri akvaryum canlıları için büyük önem taşıyan akvaryum araç gereçleri arasında yer alır. Özellikle sık seyahat eden kişiler için ya da iş yerlerinde balık beslemeyi tercih eden kişiler için yemleme sürelerini takip etmek zor olabilir. Bu gibi durumlarda bir otomatik balık yemleme makinesi satın almanız akvaryumdaki dostlarınız için kurtarıcı olacaktır. Balık yemleme makineleri haznelerinde yem olması halinde belirli aralıklarla balıklarınızı yemler ve besin ihtiyaçlarını düzenli bir şekilde karşılar.

Fazla yer kaplamayan bu cihazlar akvaryuma monte edilir. Kapağı açılabilen makine haznesine balıklarınız için üretilmiş olan yemleri ekleyebilirsiniz. Makinelerde bulunan zamanlayıcı aracılığı ile istenilen yem miktarını ayarlanan süre aralıkları suya salınır ve balıklarınız beslenmiş olur. Böylece siz o an akvaryuma yakın olmasanız da balıklarınızın yemleri aksamaz.

Sitemizde akvaryumun oksijen seviyesini ayarlamaktan suyun temizliğinin sağlanmasına kadar pek çok akvaryum malzemesi bulabilirsiniz. Yemleme işlemini de tercihinize göre manuel olarak yapabileceğiniz gibi yemleme makineleri ile otomatik olarak da gerçekleştirebilirsiniz.

Tatlı ve tuzlu akvaryumlarda kullanıma uygun olan makineler yemleme haznelerinde bulunan her türlü yemi suya bırakabilir. Pul ya da granül yemlerde, yemleme makinaları ile kullanıma uygun balık yemi çeşitleridir. Yemleme haznesindeki yemin taze ve kuru kalmasını sağlamak için dahili bir fan sistemi bulunur. Kullanımı oldukça kolay ve avantajlı olan cihazları satın alırken kaliteli ve orijinal ürün olmasına dikkat etmelisiniz.
 

Otomatik Balık Yemleme Makinesi Çeşitleri


Otomatik balık yemleme makinesi modelleri elektrikli ve pilli olarak ikiye ayrılır. Pilli modelleri tercih ederseniz pil durumunu takip etmeyi unutmamalısınız. Hem pilli hem de elektrikli cihazlar sizin için daha uygun olabilir. Elektrik kaçağına ve akım seviyesine dikkat etmelisiniz ve kabloları sudan uzakta konumlandırmalısınız.

Sitemizde ayrıca ikili balık yemleme makineleri de bulunmaktadır. Büyük akvaryumlarda ve fazla balık bulunan akvaryumlarda kullanımı oldukça avantajlı olan ikili makinelerin her iki haznesi de ayrı ayrı programlanabilir. Böylece farklı yemler ile beslenen balıkların yem ihtiyaçlarını ayrı zamanlarda otomatik olarak akvaryuma aktarabilirsiniz.

Ayrıca yemleme makineleri dijital ve manuel balık yemleme makinesi olarak iki farklı başlık altında da incelenebilir. Aslında manuel olarak adlandırma yanılgıya sebep olmakla birlikte her ikisi de otomatik yem makinesidir. Sadece programlama şekli nedeniyle manuel olarak adlandırılır. Göstergeli olan modellerde yemleme programı dijital gösterge ile yapılır. Manuel olan modellerde ise programlama elle çevrilen saat benzeri bir mekanizma aracılığı ile yapılır. Her ikisinde de yem otomatik olarak belirlenen sürelerde akvaryuma dökülmektedir.

Gösterge şeklinin yanı sıra haznesine göre; tek hazneli balık yemleme ve iki hazneli balık yemleme makinesi olarak iki farklı çeşitten bahsetmekte mümkündür.
 

Otomatik Balık Yemleme Makinesi Fiyatları


Bir çok farklı markanın çeşitli özelliklere sahip pilli ve elektrikli otomatik balık yemleme makinelerine sayfalarımızdan göz atabilirsiniz. En iyi balık yemleme makinesi modellerini inceleyerek satın almak istediğiniz ürüne karar verebilirsiniz. Otomatik balık yemleme makinesi fiyatları, ürünlerin markalarına, özelliklerine ve boyutlarına göre değişiklikler gösterir. Dolphin, Eheim, Resun ve Sera markalarının otomatik yemleme makinelerine göz atabilir, kaliteli ve orijinal ürün garantisi ile tek tıkla alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.
 

Akvaryum Otomatik Yemleme Makinesi  Nasıl Çalışır?


Akvaryum balık yemleme makinası genellikle pil ile çalışmaktadır. Siz olmadan balıklarınızın beslenebilmesi için tasarlanmış bir ürün olan otomatik akvaryum yemlemesi sizin belirlediğiniz miktarlarda ve belirlediğiniz aralıkta yem dökülmesi prensibi ile çalışmaktadır.

Otomatik yemleme makinesi değişik çeşit ve markalarda piyasada satılmaktadır. Dijital göstergeli balık yemleme makinelerinin yanı sıra göstergesiz balık otomatik yemleme makineleri de bulunmaktadır. Her iki model balık yemleme makinesi de pil ile çalışmaktadır ve bir programlama gerekir. İstediğiniz bir balık yemleme makinesini aldıktan sonra balıklarınızın beslenme saatine uygun şekilde programlama yapmanız gerekir.

Genel olarak akvaryum yemleme makinesi üzerinde gün, saat ve öğün sayısı ayarları bulunmaktadır. Her yemleme makinesinin programlanma şekli ve ayarlanabileceği gün sayısı, öğün aralığı farklı olabilmektedir. Bazı yemleme makineleri sadece 24 saat ayarlanabilirken bazı balık yemleme makineleri daha fazla gün için de ayarlanabilmektedir. Bu nedenle ihtiyacınıza uygun bir otomatik balık yemleme makinesi seçmeniz gerekir.
 

Akvaryum Yemleme Makinası Nasıl Kullanılır?


Otomatik balık yemleme makinası akvaryum camına takılarak kullanılır. Değişik çeşit ve modelde olan akvaryum yemleme makinelerinin sabitleme mekanizması genellikle birbirine benzer. Bu mekanizma bir mengene şeklindedir. Akvaryum camına oturtulduktan sonra camın kalınlığına göre sıkıştırılarak sallanmayacak şekilde sabitlenir.

Yemleme makinasının hazne şekline ve haznesinin bulunduğu yere göre akvaryumda koyacağınız yeri ayarlamalısınız. Bazı balık yemleme makinelerinin haznesi arkada bazı çeşitlerde ise önde bulunabilir. Burada dikkat edilmesi gereken konu yem konulan hazne kapağının tam olarak su üzerine gelecek şekilde ayarlanmasıdır. Kapak açılıp yem döküldüğünde direk olarak yemler suya düşmelidir.

Akvaryum yemleme makinesi kurulum gerektirmez. Pilini taktıktan sonra istediğiniz saat aralıklarına göre programlamanız yeterlidir. Akvaryuma sabitledikten ve yemi doldurduktan sonra sizin yapmanız gereken tek şey balıklarınızı seyretmek olacaktır.
 

Otomatik Balık Yemleme Makinesi Güvenli mi?


Evde olmadığınız zamanlarda balıklarınızın aç kalması ihtimali sizi endişelendirmesin. Otomatik balık yemleme makinesi ile balıklarınız aç kalmayacaktır. Özellikle kaliteli markalardan yapacağınız seçimler daha güvenilir olacaktır. Uzun yıllardan bu yana balık ve akvaryum ürünleri konusunda geniş yelpazeye sahip olan ve bu konuda uzmanlaşmış olan Boyu, Sera, Resun ve Eheim otomatik yemleme makinesi pek çok kullanıcı tarafından onaylanan güvenilir yemleme makineleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır.

Kullanım amacına uygun bir yemleme makinesi seçtiğiniz takdirde güvenle akvaryum yem makinesi kullanabilirsiniz. Bu amaçla dikkat etmeniz gereken konular Şöyle sıralanabilir;
 

 • Kullandığınız yem türüne uygun yemleme makinesi seçmelisiniz. Bazı makinelerin hazne kapağı pul yem dökmek için uygun olmayabilir.

 • Evden uzakta kalacağınız gün sayısına göre bir balık yemleme makinesi seçmeye dikkat etmelisiniz. Çünkü bazı çeşit yemleme makineleri sadece 1 günlük ayarlanabilmektedir.

 • Uzun bir süre evden uzakta kalınacak ise yem haznesinin kapasitesine dikkat etmelisiniz. Küçük bir haznesi olması durumunda daha az yem alır ve balıklarınız aç kalabilir.

 • Balıklarınızı karışık yem ile besliyorsanız iki hazneli balık yemleme makinesi seçmelisiniz. Yemlerin karıştırılarak verilmesi pek tavsiye edilmez. Çünkü farklı yem çeşitlerine göre yemleme makinesinin haznesinin yem dökme kapağı farklı genişlikte ayarlanmalıdır. Örneğin pul yemin dökülebileceği bir aralıktan çok fazla granül yem dökülür veya tersi olarak granül yemin düştüğü aralıktan pul yem dökülmeyebilir. Her iki durumda da balıklarınız doğru beslenemez.

 • Kullanacağınız yemin kuru, nemsiz ve taze yem olmasına özen göstermelisiniz. Nemli yemler birbirine yapışır ve dökülmeyebilir.

 • Uzun süre evde olmayacaksanız mutlaka otomatik yemleme makinesinin pillerini yenilemelisiniz.
   

Juen Pet Market olarak otomatik yem makinesi çeşitlerini stoklarımızda bulundurmaktayız. Sitemizde ihtiyacınıza uygun olan pek çok model ve markada otomatik balık yemleme makinesini en uygun fiyatlar ile bulabilirsiniz.
 
Ürün Stok Habercisi Listenize Eklenmiştir

Size haber verilmesini istediğiniz ürünleri Juen Dedektif sayfasından takip edebilirsiniz.

İlginize Teşekkür Ederiz
Ürün Stok Habercisi Listenizden Çıkarılmıştır

İlginize Teşekkür Ederiz
 • 256 bit SSL
 • master
 • visa
Üye Girişi

Şifrenizi mi unuttunuz?