Lütfen Bekleyiniz
Lütfen Bekleyiniz
Ürün Bulunamadı

 • Tablo
 • Liste
 • Exo Terra Night Glo Teraryum Ay Işığı Lambası 15 Watt | 322,49 TL

  JPM016728

  Tropikal ve çöl sürüngenleri için, doğal ay ışığı sağlayan, teraryum gece lambası
   
   
   
  322,49 TL
 • Exo Terra Night Glo Teraryum Ay Işığı Lambası 25 Watt | 327,80 TL

  JPM026545

  Tropikal ve çöl sürüngenleri için, doğal ay ışığı sağlayan, teraryum gece lambası
   
   
   
  327,80 TL
 • Exo Terra Night Glo Teraryum Ay Işığı Lambası 40 Watt | 324,12 TL

  JPM008038

  Tropikal ve çöl sürüngenleri için, doğal ay ışığı sağlayan, teraryum ayışığı lambası
   
   
   
  324,12 TL
 • Sera Plant Color T8 Floresan Akvaryum Lambası 15 Watt | 607,72 TL

  JPM007174

  Tatlı su akvaryumları ve sürüngen terrariumlarında balık ve bitkilerin renk gelişimini destekleyen floresan lamba
   
   
   
  607,72 TL
   
 • Tablo
 • Liste

İguana Işıklandırma Çeşitleri ve Fiyatları

Tropikal bölgelerde yaşayan iguanalar, genellikle ağaçlarda yaşar ve bitkiler ile beslenirler. Yeşil bitkiler ile beslenen ve genellikle bir çoğunun kendi renkleri de yeşil olan iguanalar, radyasyon emici özellikleri ile bilinmektedir. Yine iguanaların boyu çoğunlukla burun kısmından kuyruğa kadar 1 metre ile 2 metre arasında değişebilirken, dilleri ise yaklaşık 45 - 50 cm uzunluktadır. Erkekleri dişilerine oranla çok daha saldırgan olan iguanaların hepsi ilk başta vahşidir ve bu nedenle evde beslenebilmeleri için evcilleştirilmeleri gerekmektedir. Bunların yanı sıra iguana beslemek isteyenlerin uygun yaşam alanı oluşturabilmeleri adına bazı malzemelere ihtiyaçları bulunmaktadır. Bahsedilen bu iguana malzemeleri arasında iguana ışıklandırmaları da yer almaktadır.
 

İguana Işıklandırmaları ve Özellikleri


İguanalar için sağlıklı bir ortam oluşturabilmek için yaşam alanlarının çeşitli lambalar ile aydınlatılması gerekmektedir. Bu sürüngen teraryum aydınlatmaları beyaz ışık ihtiyacını giderirken aynı zamanda UV-B için de gereklidir. Bu doğrultuda iguana teraryumları için farklı iguana ışıklandırmaları üretilmektedir. Bahsedilen bu ışıklandırmalar arasında çöl akvaryumları için kullanılabilecek, enerji tasarrufu sağlayan ve UV-A ve UVB ışınları yayan kompakt lambalar yer almaktadır. Yine yağmur ormanları teraryumları için doğal ışık yayan 24 watt’lık kompakt lambalar da tercih edilebilir.

UVB, iguanaların vücudunda D vitaminin üretilmesi adına oldukça önemlidir. Hiçbir yapay ışık güneş kadar etkili bir UVB kaynağı olamaz. Bu nedenle de iguananızı havanın 21 derece olduğu güneşli günlerde güneşe çıkarabilirsiniz. Ancak bunu yaparken kaçmaması için gerekli önlemleri almayı unutmamalısınız. Bunların yanı sıra gerekli UVB’nin güneşten sağlanamadığı durumlar için özel iguana ışıklandırmaları üretilmektedir. Bu sürüngenler için üretilen UVB kaynağı siyah ışıklar, 290 ile 320 nanometre aralığında siyah ışık yaymaktadır.

Yine UV ışınları cam iguana teraryumlarından geçmez. Bu nedenle iguana UVB lambalarının kafesin dış kısmına yerleştirildiği durumlarda teraryum üzerinde tel örgünün bulunmasına özen gösterilmelidir. Tüm bunların yanı sıra unutulmamalıdır ki, iguanalar günde 14 saat ışığa 10 saat ise karanlığa ihtiyaç duyan sürüngenlerdir. Bu nedenle de UVB lambası geceleri mutlaka kapatılmalıdır.
 

İguana Işıklandırma Fiyatları


İguana teraryum aydınlatması fiyatları ürünün özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Bu doğrultuda fiyatlar ve ürünlerin özellikleri ile ilgili detaylı bilgi almak için sitemizde yer alan ürünleri inceleyebilir, ihtiyacınız olan ürünü farklı ödeme seçenekleri ile hemen temin edebilirsiniz.
 

Ürün Stok Habercisi Listenize Eklenmiştir

Size haber verilmesini istediğiniz ürünleri Juen Dedektif sayfasından takip edebilirsiniz.

İlginize Teşekkür Ederiz
Ürün Stok Habercisi Listenizden Çıkarılmıştır

İlginize Teşekkür Ederiz
 • 256 bit SSL
 • master
 • visa
Üye Girişi

Şifrenizi mi unuttunuz?