Lütfen Bekleyiniz
Lütfen Bekleyiniz
Ürün Bulunamadı

 • Tablo
 • Liste
 • Teco Akvaryum Soğutucu Yedek Conta Takımı | 126,96 TL

  JPM017300

  Teco TR10, TR15, TR20 ve TC10, TC15, TC20 modelleri için, yedek conta takımı
   
   
   
  126,96 TL
 • Teco Soğutucu Modelleri için Kırılmayı Önleyici Yedek Hortum Dirseği | 304,83 TL

  JPM017301

  Teco TR10, TR15, TR20 ve TC10, TC15, TC20 modelleri için, kırılmayı önleyici, yedek hortum dirseği
   
   
   
  304,83 TL
 • Tablo
 • Liste

Akvaryum Soğutucuları ve Fiyatları

Akvaryum soğutucuları, soğuk su balıklarının yaşadığı akvaryumlarda suyun sıcaklığını düşürmek için kullanılır. Genellikle gelişmiş akvaryumlar için tercih edilen bu akvaryum ekipmanı, aynı zamanda resif akvaryumları için de tercih edilir. Çünkü resifler için kullanılan floresanlar akvaryum suyunun ısınmasına neden olabilir. Bu da balıkların stres yaşamasına yol açabilecek bir durumdur. Fakat ısınan akvaryum suyunun tek dezavantajı balıklarda stres yaratması değildir. Su ısındıkça içerisinde yer alan çözünmüş oksijen miktarı azalır ve özellikle kalabalık akvaryumlarda havasızlık nedeniyle balık ölümleri ile karşılaşılabilir. Bu nedenle deniz akvaryumları için mutlaka akvaryum su soğutucu kullanılması gerekir.
 

Akvaryum Su Soğutucu Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?


Deniz akvaryum soğutucu çeşitleri, üzerinde yer alan dijital gösterge sayesinde kolaylıkla kontrol edilebilen cihazlardır. Soğuk suyu seven ve tuzlu suda yaşayan balıklar için tercih edilen bu akvaryum ekipmanları, paslanmaz ve deforme olmadan uzun yıllar kullanılabilirler. Yine içlerinde yer alan titanyum boruları sayesinde yüksek soğutma ve enerji tasarrufu sağlarlar. Reef akvaryumlarında da kullanılabilen akvaryum su soğutucuları suya ve toza dayanıklı ürünlerdir. Ayrıca oldukça sessiz çalışırlar.

Akvaryum su soğutucu satın alırken bazı noktalar göz önünde bulundurulmalıdır. Bu noktaların başında ise soğutucunun kapasitesi yer almaktadır. Bu doğrultuda ihtiyacınız olan soğutmayı maksimum kapasitede çalışarak sağlayabilen bir cihaz tercih etmemelisiniz. Bunun yerine daha yüksek kapasiteye sahip bir soğutucu satın alarak enerji tasarrufu sağlayabilirsiniz. Akvaryum için soğutucu alırken dikkat etmeniz gereken diğer önemli noktalar ise soğutucunun fiyatı, bakım kolaylığı ve gürültüsüdür.

Tüm bunların yanı sıra akvaryum soğutucuları arasında içe takılan ve yukarıdan sarkıtılan modeller mevcuttur. Eğer akvaryumunuzun içerisinde yeterli alan varsa içeri takılan soğutucu modellerini de tercih edebilirsiniz.
 

Akvaryum Soğutucu Fiyatları Ne Kadar?


Akvaryum için soğutucu fiyatları, soğutucunun modeline ve markasına göre değişiklik gösterir. Web sitemizde ise güvenilir markalara ait akvaryum soğutucuları yer almaktadır. Ancak akvaryumunuz için soğutucuya ihtiyacınız olduğu kadar ısıtıcıya da ihtiyacınız bulunmaktadır. Bu anlamda akvaryum ısıtıcı ve soğutucu çeşitleri için sitemizi inceleyebilir, dilediğiniz ürünü indirimli fiyatlara satın alabilirsiniz.
 

Ürün Stok Habercisi Listenize Eklenmiştir

Size haber verilmesini istediğiniz ürünleri Juen Dedektif sayfasından takip edebilirsiniz.

İlginize Teşekkür Ederiz
Ürün Stok Habercisi Listenizden Çıkarılmıştır

İlginize Teşekkür Ederiz
 • 256 bit SSL
 • master
 • visa
Üye Girişi

Şifrenizi mi unuttunuz?