Lütfen Bekleyiniz
Lütfen Bekleyiniz
Ürün Bulunamadı

 • Tablo
 • Liste
 • Deep Reptivit Kaplumbağa Ve İguana Vitamini 30 ml | 30,08 TL

  JPM007623

  Deep kaplumbağa vitamini, su kaplumbağaları, iguana ve diğer tüm sürüngenlerin vitamin ihtiyacını karşılar.
   
   
   
  30,08 TL
 • Tablo
 • Liste

Kaplumbağa Vitamin ve Mineralleri

Bir evcil hayvan beslemek istiyorsanız ve tercihinizi kaplumbağa yönünde yapacaksanız çok narin bir bakım uygulamanız gerektiğini de bilmelisiniz. Çünkü özellikle su kaplumbağası sahiplenmek isterseniz, genelde kırmızı yanaklı olarak adlandırılan “red eared slider” cinsi kaplumbağaların satıldığını fark edeceksiniz. Bu kaplumbağa cinsi yavruyken ve yalnızca birkaç cm boyutlarındayken iyi bir bakım ile 25 - 30 cm’ye kadar büyüyebilmekte ve doğal ortamlarda yaklaşık 70 yıl kadar yaşayabilmektedir. Ancak bu süre ev ortamında biraz daha kısalacaktır. Kaplumbağaların uzun yıllar boyu sağlıklı bir yaşam sürmeleri için doğru beslenmeleri büyük önem taşımaktadır. Bu doğrultuda haftada 1 - 2 kez vitamin ve mineral gibi gıda takviyeleri kullanmak yararlı olacaktır. Peki, kaplumbağalar için gıda takviyesi olarak kullanılabilecek kaplumbağa vitamin ve mineralleri nelerdir? Bu ürünlerin faydaları nelerdir?
 

Kaplumbağa Vitamin ve Mineralleri Nelerdir?


Kaplumbağa ve diğer evcil sürüngenlerin genel sağlıkları için tercih edilebilecek pek çok vitamin ve mineral üretilmektedir. Bunlar arasında bitkisel enerji içecekleri de yer almaktadır. Sürüngenlerde karşılaşılan hastalıklarda direnci artıran ve enerji sağlayan likit formdaki bu ürünler, soğuk algınlığı semptomlarını engelleyici etki göstermektedir. Sürüngen vitamini olarak kullanılabilecek damla formundaki preparatlar ise kaplumbağa ve iguana gibi canlılar için oldukça faydalıdır. Çünkü sürüngen teraryumu içerisinde yaşayan kaplumbağalar, daha az güneşe maruz kaldıkları için zaman içerisinde D vitamini eksikliği ve buna bağlı çeşitli hastalıklar ile karşılaşılabilmektedir. İçerisinde D vitamini yer alan kaplumbağa vitaminleri ise kaplumbağaların iskelet ve kabuk yapısını desteklemektedir.

Bunların yanı sıra kaplumbağa vitamin ve mineralleri arasında tablet formda olan ürünler de mevcuttur. Kaplumbağaların yanı sıra iguana ve kertenkele gibi diğer sürüngenler için de kullanılabilecek bu mineral blokları, kabuk sertleştirici etki göstermektedir. Ancak bazı sürüngenler mineral bloğunu ısıramayabilir. Böyle durumlarda sürüngen mineral blok toz haline getirilerek de kullanılabilir.
 

Kaplumbağa Vitamin ve Mineral Fiyatları


Kaplumbağa ve diğer sürüngenlerin kullanımı için üretilen vitamin ve minerallerin fiyatları ise ürüne göre değişiklik göstermektedir. Bu doğrultuda kaplumbağaların genel sağlıkları için faydalı bu ürünlerin fiyatları ile ilgili detaylı bilgi sahibi olmak için web sitemizi inceleyebilirsiniz. Yine ihtiyacınız olan ürünü uygun fiyatlara ve farklı ödeme seçenekleri ile sitemizden hemen temin edebilirsiniz.
 

Ürün Stok Habercisi Listenize Eklenmiştir

Size haber verilmesini istediğiniz ürünleri Juen Dedektif sayfasından takip edebilirsiniz.

İlginize Teşekkür Ederiz
Ürün Stok Habercisi Listenizden Çıkarılmıştır

İlginize Teşekkür Ederiz
 • 256 bit SSL
 • master
 • visa
Üye Girişi

Şifrenizi mi unuttunuz?