Lütfen Bekleyiniz
Lütfen Bekleyiniz
Ürün Bulunamadı

  • Tablo
  • Liste
    kategorimizde maalesef şu an için bir ürün bulamadık. Mümkün olan en kısa zamanda en kaliteli ürünleri en uygun fiyatlarla yine kategorimiz altında bulmanızı sağlamaya çalışacağız. Biz yeni ürünleri stoklarımıza alana kadar diğer ürünlerimizi inceleyebilir, beğendiğiniz ürünleri indirimli fiyatlar ve Juen Pet Market güvencesi ile satın alabilirsiniz.
  • Tablo
  • Liste

Diyet Köpek Maması ve Fiyatları

Diyet köpek maması ve light köpek maması çeşitlerinin en iyi markalarını kategorilerimiz arasında bulabilirsiniz. Evimizi ve hayatımızı paylaştığımız evcil hayvan dostlarımız özenli bir bakım istemektedir. Bu anlamda evcil hayvanların sağlığı ve mutlu bir yaşam sürmeleri için hayvan sahiplerine büyük sorumluluklar düşmektedir. Bahsedilen sorumluluklar arasında dengeli beslenmelerini ve düzenli egzersiz yapmalarını sağlamak da yer almaktadır. Yine hem sadık olmaları hem de sevgilerini gösterme konusundaki üstün yetenekleri nedeniyle en çok tercih edilen evcil hayvan türlerinin başında köpekler gelmektedir. Bütün canlılarda olduğu gibi kötü beslenen köpeklerde de obezite gelişebilmektedir. Aşırı köpek maması tüketimi sonucunda kalori alımına bağlı olarak ortaya çıkan obezite, köpeklerde; böbrek hastalıklarına, karaciğer ve kalp yetmezliği gibi hastalıklara neden olmaktadır. Ancak diyet köpek maması çeşitleri ile yeterli ve dengeli beslenmeleri sağlanarak obezitenin önüne geçilebilir.
 

Diyet Köpek Maması ve Faydaları


Aşırı kilo, köpeklerde pek çok nedenle ortaya çıkabilir. Genellikle sindirim problemleri ve ırk özellikleri nedeniyle yaşanan bu duruma ilerleyen yaş ve hareketsizlik de neden olabilmektedir. Bu nedenle çok sık hareket etmeyen ve ırk özellikleri bakımından kilo almaya yatkın köpeklerin beslenme alışkanlıklarında değişikliğe gidilmelidir. Bunun için light köpek maması ile beslenmeleri sağlanabilir. Yine light mamaların faydalarını kısaca aşağıdaki gibi açıklayabiliriz:

1 - Diyet köpek maması çeşitleri arasında yer alan küçük ırk köpek maması, bu ırklarda kas kitlesini kaybetmeden kilo kontrolü sağlamaktadır. Yüksek lif ve protein içeren köpek mamaları, aynı zamanda yağın enerjiye dönüşmesini sağlayarak yağ birikimini de azaltır.

2 - İçeriklerinde yer alan vitaminler, bioflavonoidler, manganez, selenyum ve çinko sayesinde hücresel yaşlanmayı engelleyerek yaşlanmayı geciktirirler.

3 - Yeterli miktarda protein seviyesi ile güçlü bir kas yapısı sağlarken diğer yandan bağışıklık sistemini de desteklerler.

4 - Light köpek mamaları arasında yer alan kısırlaştırılmış köpek maması da içeriği sayesinde eklem ve kas hastalıklarına karşı korur ve hareket özgürlüğü sağlar.

Diyet köpek mamalarının faydaları yukarıda bahsedilenler ile sınırlı değildir. Bu anlamda sitemizdeki light köpek mamalarını inceleyerek daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. Sitemizden ayrıca tahılsız köpek maması ve çeşitleri ile ilgili olarakta bilgi alabilirsiniz.
 

Diyet Köpek Maması Fiyatları


Kilo fazlası bulunan, ırk olarak kilo almaya yatkın olan ya da özel bir rahatsızlığı bulunan köpekler için tercih edilebilecek diyet köpek mamalarının fiyatları içeriklerinde yer alan besinlerin kalitesine göre değişiklik göstermektedir. Ancak sitemizde yer alan ve Advance, Hills, N&D, ProPlan, Royal Canin gibi güvenilir markalar tarafından sunulan köpek mamalarını inceleyebilir, dilediğinizi uygun fiyatlara satın alabilirsiniz.
 

Ürün Stok Habercisi Listenize Eklenmiştir

Size haber verilmesini istediğiniz ürünleri Juen Dedektif sayfasından takip edebilirsiniz.

İlginize Teşekkür Ederiz
Ürün Stok Habercisi Listenizden Çıkarılmıştır

İlginize Teşekkür Ederiz
  • 256 bit SSL
  • master
  • visa
Üye Girişi

Şifrenizi mi unuttunuz?