Lütfen Bekleyiniz
Lütfen Bekleyiniz
Ürün Bulunamadı

 • Tablo
 • Liste
 • JBL Magnesiu Marin Deniz Akvaryumları İçin Magnezyum 500 ml | 307,18 TL

  JPM017275

  JBl magmezyum takviyesi, tuzlu su akvaryumları ve resif akvaryumlarında gerekli magnezyumu tamamlamak için kullanılır.
   
   
   
  307,18 TL
 • Microbe Lift Deniz Akvaryumları İçin Magnezyum 480 ml | 182,90 TL

  JPM017297

  Resif ve deniz akvaryumları için, sıvı magnezyum katkısıdır.
   
   
   
  182,90 TL
 • Prodac Akvaryum İçin Trace Elements 250 ml | 204,24 TL

  JPM006698

  Mercan akvaryumları ve omurgasız canlılar bulunan tuzlu su akvaryumları için eser elementleri içeren likit solüsyondur.
   
   
   
  204,24 TL
 • Tablo
 • Liste

Resif Akvaryum Malzemeleri ve Fiyatları

Resif ya da bir diğer deyişle reef akvaryumları, kurulumu ve bakımı itina gerektiren akvaryumlardır. Düzenli olarak temizlenmeleri, doğru şekilde aydınlatılmaları ve sudaki kimyasal oranı oldukça önemlidir. Genellikle mercan akvaryumu olarak bilinen bu akvaryumlarda yalnızca mercan beslenmesi gibi bir zorunluluk yoktur. Mercanların yanı sıra; deniz yelpazesi, mantar, anemon, istiridye ve karides gibi canlılar da beslenebilir. Bu canlıların akvaryumda üreyebilmeleri ve herhangi bir şekilde zarar görmemeleri için akvaryumun aşırı aydınlatılmamasına dikkat edilmelidir. Çünkü yanlış aydınlatma nedeniyle mercanların yanarak ölme riski vardır. Yine mercanların doğal döngüsünü destekleyecek balık türleri ile bir arada yaşamaları sağlanabilir. Ancak bazı balıklar mercanlar ile birlikte yaşayamaz. Bu balık türleri ile ilgili bilinçlenmeli ve mercanlar ile bir arada tutulmamalıdır. Yine resif akvaryumu koşullarının dengede tutulması için kullanılması gereken bazı malzemeler bulunmaktadır. Peki, resif akvaryum malzemeleri hangileridir?
 

Resif Akvaryum Malzemeleri


Reef akvaryumlarında yaşayan canlılar için bazı su değerleri oldukça önemlidir. Bu değerlerden birisi de magnezyum değeridir. Reef akvaryum malzemeleri arasında yer alan likit formdaki magnezyum katkıları ise akvaryumlar için profesyonel bir bakım sağlamaktadır. Deniz akvaryumu içindeki mercanlar, süngerler, kabuklular ve denizkestaneleri gibi omurgasız canlıların büyüme eksikliği yaşamalarının önüne geçen magnezyum katkıları, akvaryum balıkları için de kullanılabilmektedir. Yine potasyum mercanların gelişiminde önemli bir yer tutmaktadır. Bu anlamda resif akvaryumları için kullanılması gereken katkılardan birisi de potasyumdur. Ayrıca akvaryumdaki canlıların sağlıklı kalmaları için sudaki karbonat, amonyak, nitrat ve tuz seviyeleri de kontrol edilmeli, bu değerleri dengelemek adına gerekli akvaryum katkı maddeleri mutlaka kullanılmalıdır.

Son olarak resif akvaryum malzemeleri arasında dalga yapıcı sirkülasyon motoru da yer alır. Akvaryumda doğal bir dalgalanma yaratan ve akıntı sağlayan bu motorlar, suyun oksijen seviyesini artırır. Ayrıca sessiz çalışır ve enerji tasarrufu sağlarlar.
 

Resif Akvaryum Malzemesi Fiyatları


Sitemizde resifler için vitamin ve mineral katkıları ile daha pek çok akvaryum malzemesini uygun fiyatlara satışa sunmaktayız. Siz de JBL, Microbe Lift ve Sobo gibi güvenilir markalara ait ürünlerimizi inceleyebilir, kaliteli akvaryum malzemelerini indirimli fiyatlara satın almanın farkını yaşayabilirsiniz.
 

Ürün Stok Habercisi Listenize Eklenmiştir

Size haber verilmesini istediğiniz ürünleri Juen Dedektif sayfasından takip edebilirsiniz.

İlginize Teşekkür Ederiz
Ürün Stok Habercisi Listenizden Çıkarılmıştır

İlginize Teşekkür Ederiz
 • 256 bit SSL
 • master
 • visa
Üye Girişi

Şifrenizi mi unuttunuz?