Lütfen Bekleyiniz
Lütfen Bekleyiniz
 • Proplan 12 KG Köpek Maması 3 Kg Hediyeli
 • Friskies Sokak Kedisi Kampanyası
 • Kedi - Köpek İçin Bakım Sağlık Kampanyası
 • Doğal Köpek Çiğneme Kemiği
 • Proplan 1,5 ve 3 Kg Kedi Maması 85 Gr Hediyeli
 • Proplan Serinleten Yaz Kampanyası Hediyesi
Ürün Bulunamadı
 • Tablo
 • Liste
 • Bedspet Polar Simit Kedi Ve Köpek Yatağı 50 cm | 83,60 TL

  JPM030238

  Bedspet polar yatak, kediler ve küçük ırk köpekler için, içi elyaf dolgulu, dışı ise yumuşacık polardan yapılmış, minderli simit yatak.
   
  92,89 TL
  83,60 TL
 • Catit Comfort Zone Kedi Dinlenme Ve Masaj Yatağı 38 cm | 247,40 TL

  JPM016644

  Kediler için, minderli ve catnipli kemirme aparatı bulunan plastik dinlenme yatağı
   
  274,89 TL
  247,40 TL
 • Dubex Brownie Peluş Köpek Ve Kedi Yatağı Yuvarlak Antrasit Gri Medium | 337,17 TL

  JPM028480

  Köpekler ve kediler için, içi elyaf dolgulu, dışı ise sıcacık tutan peluştan yapılmış, çıkarılabilir minderli, yuvarlak köpek ve kedi yatağı
   
  374,63 TL
  337,17 TL
 • Dubex Brownie Peluş Köpek Ve Kedi Yatağı Yuvarlak Camel Medium | 337,17 TL

  JPM028479

  Köpekler ve kediler için, içi elyaf dolgulu, dışı ise sıcacık tutan peluştan yapılmış, çıkarılabilir minderli, yuvarlak köpek ve kedi yatağı
   
  374,63 TL
  337,17 TL
 • Dubex Cookie Köpek Ve Kedi Yatağı Gül Kurusu Small | 173,21 TL

  JPM028469

  Küçük ırk köpekler ve kediler için, içi elyaf dolgulu, dışı ise ince kadife kumaş ile kaplanmış, çıkarılabilir minderli, köpek ve kedi yatağı
   
  192,46 TL
  173,21 TL
 • Dubex Cookie Köpek Ve Kedi Yatağı Kahverengi Small | 173,21 TL

  JPM028471

  Küçük ırk köpekler ve kediler için, içi elyaf dolgulu, dışı ise ince kadife kumaş ile kaplanmış, çıkarılabilir minderli, köpek ve kedi yatağı
   
  192,46 TL
  173,21 TL
 • Dubex Donat Peluş Kedi Köpek Yatağı Camel Medium | 804,30 TL

  JPM028572

  Dubex yatak, ekstra kalın sünger dolgulu, 75 x 72 x 29 cm ebatlarında peluş ve ince kadife kumaştan yapılmış, kedi ve köpek yatağı
   
  893,67 TL
  804,30 TL
 • Dubex Jellybean Köpek Kedi Yatağı Siyah Small 50 cm | 249,50 TL

  JPM028683

  Dubex yatak, köpekler ve kediler için, içi yumuşak peluş, dışı ise sıvı ve leke tutmayan imperteks kumaştan yapılmış, minderli, köpek ve kedi yatağı
   
  277,22 TL
  249,50 TL
 • Dubex Leo Peluş Köpek Kedi Minderi Antrasit Gri Large | 181,79 TL

  JPM028687

  Köpek ve kedi minderi, orta kısmı sünger dolgulu peluş, kenarları ise boncuk elyaf dolgulu, köpek kedi yatağı
   
  201,99 TL
  181,79 TL
 • Dubex Leo Peluş Köpek Kedi Minderi Antrasit Gri Medium | 148,36 TL

  JPM028685

  Köpek ve kedi minderi, orta kısmı sünger dolgulu peluş, kenarları ise boncuk elyaf dolgulu, köpek kedi yatağı
   
  164,84 TL
  148,36 TL
 • Dubex Leo Peluş Köpek Kedi Minderi Camel Large | 181,79 TL

  JPM028686

  Köpek ve kedi minderi, orta kısmı sünger dolgulu peluş, kenarları ise boncuk elyaf dolgulu, köpek kedi yatağı
   
  201,99 TL
  181,79 TL
 • Dubex Leo Peluş Köpek Kedi Minderi Camel Medium | 148,36 TL

  JPM028684

  Köpek ve kedi minderi, orta kısmı sünger dolgulu peluş, kenarları ise boncuk elyaf dolgulu, köpek kedi yatağı
   
  164,84 TL
  148,36 TL
 • Dubex Ponchik Kedi Yatağı Small Bej 50 cm | 190,45 TL

  JPM029529

  Dubex yatak, yumuşacık uzun tüylü peluş kumaştan yapılmış, minderi istendiğinde çıkarılabilen, kedi yatağı çeşididir.
   
  211,61 TL
  190,45 TL
 • Dubex Suffle Peluş Kedi Köpek Yatağı Camel 72 cm | 335,34 TL

  JPM028570

  Dubex yatak, üzeri peluş kenarları ise ince kadife kumaş ile kaplanmış, içi kedi veya köpeğinizin şeklini alan malzemeden yapılmış, köpek kedi yatağı
   
  372,60 TL
  335,34 TL
 • Dubex Tarte Köpek Kedi Yatağı Dikdörtgen Kırmızı Small | 174,96 TL

  JPM028576

  Dubex yatak, köpekler ve kediler için, leke tutmayan döşemelik kumaş ve suya dayanıklı imperteks kumaştan yapılmış, minderli, köpek ve kedi yatağı
   
  194,40 TL
  174,96 TL
 • Tablo
 • Liste

Kedi Yatakları - Kedi Yatağı Fiyat ve Modelleri

Günün büyük çoğunluğunu uyuyarak geçiren kediler rahatlıklarına düşkünlükleri ile bilinirler. Neredeyse her yerde ve her pozisyonda uykuya dalabilen minik dostlarımızın kaliteli bir uyku uyumasını ve belirli bir uyku alanının olmasını isterseniz kedi yatağı seçeneklerini değerlendirmelisiniz. Kedi yatakları pek çok farklı modelde ve tasarımla satışa sunulur. Bu ürünler yumuşak zeminleri ve yükseltili kenarları ile kedilerinizin uyku kalitesini artırmaya yardımcı olurken ve aynı zamanda gizlenme alanı ihtiyacı da karşılanmış olur. Aynı zamanda kedilerin her yerde tüy bırakmalarını ve sizin yataklarınızda uyumalarını da kedi yatağı alarak önlemiş olursunuz.
 

Kedi Yatağı Çeşitleri


Günün çok önemli bir kısmını uyuyarak geçiren kediler için uyudukları alanların güvenli, yumuşak ve sıcak olması önemlidir. Genellikle koltuk ve yatak uçlarına kıvrılıp sokularak uyuyan kedilerinizin kendi alanlarını oluşturarak düzenli bir uyku alanı hazırlayabilirsiniz. Kedi yatağı çeşitleri de genellikle elyaf, sünger ve pamuk gibi yumuşak iç dolgudan oluşurlar. Farklı boyutta ve tasarımda kedi yatakları bulmanız mümkündür. Kedilerinizin uyku alışkanlıklarını gözlemleyerek en uygun kedi yatağını seçebilirsiniz.

Kediler için yatak seçenekleri arasında en sık tercih edilen modeller minder kedi yatakları çeşitleridir. Yatağın iç kısmındaki minderlerin takılıp çıkartılabilir formda olduğu kedi yataklarını kolaylıkla yıkayabilir ve temizleyebilirsiniz. Kumaş kaplamaları açısından da oldukça zengin bir çeşitliliğe sahiptir. Kadife, pelüş, polyester kaplı pek çok renkte minder kedi yatağı bulabilirsiniz.

Kedi yatakları arasında görebileceğiniz bir diğer model de kedi kalorifer yatağı çeşitleridir. Kediler uyumak için sıcak alanları tercih ederler. Özellikle kış aylarının soğuk günlerinde petek kenarına kıvrılan kedilerin uyuması ve sıcak alanda rahat edebilmesi için petek yataklarını tercih edebilirsiniz. Evcil dostlarınızı kedi yatağına alıştırmak için yatağın içine kedilerinizin sevdiği oyuncakları koyabilirsiniz. Aynı zamanda kedi kulübesi olarak da bilinen kedi evi şeklindeki içinde yatmaları için bir alan da bulunan ürünleri tercih edebilirsiniz. Kedileriniz ev içerisinde gizlenebilir, oyunlar oynayabilir ve istedikleri zaman uyuyabilirler. Kedi evleri iç mekanlarda ve dış mekanlarda kullanıma uygun seçenekleri ile satışa sunulur.
 

Kedi Yatağı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli


Kedi yuvaları kedilerinizin kendine özel alanlarının olması, güvenli ve rahat bir uyku uyumaları için gereklidir. Kedilerin bakımını evde yapıyorsanız yuvaya benzer bir ev ya da kedi yatağı tercih edebilirsiniz. Farklı materyallerden üretilen ve pek çok modeli olan kedi yatakları özellikleri ve boyutları bakımından farklılıklar gösterir.

Kedi yatağı seçerken öncelikle kedinizin boyu, yaşı, kilosu ve türüne göre büyüme oranlarını dikkate almalısınız. Bazı cins kediler çok hızlı büyür ve küçük kedi yatakları kısa bir sürede yetersiz kalır. Bazı kediler ise daha küçük ve minyon yapılıdır ve bu nedenle küçük boy kedi yatağı uzun süre kullanışlı olabilir. Ayrıca birden fazla kediye sahipseniz, kediler birbirlerine sokularak uyuma eğiliminde oldukları için bir yatakta birden fazla kedinin sığması gerekebilir.

Kediler için yatak tercihi yaparken kumaş seçimini de dikkatli yapmalısınız. Kedilerinizin yatmayı ya da zaman geçirmeyi sevdikleri alandan pelüş ya da kumaş türü olarak ne tür bir alanı sevdiğini anlayabilirsiniz. Ayrıca kedi yataklarının kumaşlarının dayanıklı ve kaliteli olması yıpranmaya ve aşınmaya karşı dirençli olmalarını sağlar. Kaliteli bir yatak seçimi yapmanız uzun ömürlü kullanım için avantajlı olacaktır. Aynı zamanda tercih edeceğiniz kedi yatağı çeşitleri sökülüp yıkanabilir özellikte olmalıdır. Temizliği kolay yatakları tercih etmeniz hijyen için de büyük önem taşır.

Kediler uyurken gizlenmeyi ve saklanmayı severler. Minder türü yatakların yanı sıra perdeli kedi yatağı, bambu kedi yatağı, kedi çadırı gibi etrafı kapalı kedi yataklarını tercih edebilirsiniz. Oyun alanı olarak da kullanabilecekleri kapalı yatakları keşfederek yeni bir alan edinebilirler. Açık alanlarda uyumayı seven bir kediye sahipseniz kedi minderi çeşitlerini değerlendirebilirsiniz. Kedilerinizi gözlemleyerek uyku alışkanlıklarına göre bir seçim yapmanız en uygun yatağı bulmanızda yardımcı olacaktır.
 

Kedi Yatağı Fiyatı


Kedi yatağı fiyatları ürünlerin marka, model, kullanılan malzeme, boyut, özellik ve tasarımına göre değişkenlik gösterebilir. Kategorimizde her bütçeye uygun farklı kedi yatağı seçeneklerini bir arada bulabilir ve inceleyebilirsiniz. Asia, DaYang, Eastland, Ferplast, Gigwi, Hagen, Lepus ve daha onlarca markanın üretmiş olduğu kedi yataklarına en uygun fiyatlarla ulaşabilir, seçtiğiniz ürünleri sepetinize ekleyerek hızlı ve avantajlı bir alışveriş yapabilirsiniz.
 

Kedi Yatağına Nasıl Alıştırılır?


Kediler kendilerine güvende hissettikleri alanlarda uyumayı tercih ederler. Koltukta, yatakta ya da kucakta uyumaya alışan bir kediyi yatağa alıştırmak zaman alabilir. Bu süreci hızlandırmak için yataklarını sıcak, sakin ve nispeten karanlık bir alana koyabilirsiniz. Yatak içine kokusuna alıştığı ve sevdiği oyuncağını, sahibinin bir eşyasını koyarak yabancılık çekmemesini sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda kedi oyuncakları ve kedi ödülü gibi malzemelerden yardım alabilirsiniz.
 

Kedi Yatağı Nasıl Temizlenir?


Kediler, kendi temizliklerini kendileri yapabilirler. Yalanarak tüylerini ve vücutlarını temizleyen kedilerin yaşam alanlarının temizliği ise sahiplerine düşmektedir. Özellikle tüy dökme dönemlerinde yataklarının temiz ve tüysüz olması solunum problemleri olmaması için gereklidir. Kedi yatağı temizliği yatakların çeşitlerine göre değişir. Üretici firmanın yatak üzerindeki yıkama talimatına göz atmanız düzgün bir temizlik için önemlidir. Bazı yatakların kılıfı çıkarılabilir ve makinada yıkanabilir. Yatakları yıkama talimatlarını göz önüne alarak temizleyebilirsiniz.

Ayrıca kedi yatağı temizliğinde dikkat etmeniz gereken bir nokta da tüy temizliğidir. Tüy toplama işlemini elektrik süpürgesinin fırçalı ucu ile yapabilirsiniz. Küçük tüyler için ya da daha kolay bir temizlik için tüy toplama rulosu kullanabilirsiniz. Tüyleri sık sık temizlemeniz, kedi evinin hijyenini sağlamak için oldukça önemlidir. Özellikle dışarı çıkan kedileriniz varsa dışardan taşıdıkları kiri, mikrobu ve parazitleri de tüyleri ile yatağa taşıyabilirler. Düzenli bir temizlik ile bu tür sorunların önüne geçecektir.
 

Kedi Yatağı Nasıl olmalı?


Satın alacağınız kedi yataklarının kedileriniz için uygun olması kullanım için önem taşır. Kedi yatakları kedilerinizin yatabileceği ve dinlenebileceği yumuşaklıkta olmalıdır. Sert alanlar kedilerinizi rahatsız edebilir. Kediler uyurken köşelere kıvrılmayı severler. Ortası kenarlara oranla daha alçak kedi yatakları kedilerinizin sokularak uyuyabilecekleri alanlar sağlar. Ayrıca kedi yatağı boyutu da kedilerinizin boyuna ve kilosuna uygun olmalıdır. Küçük kedi yatakları yetişkin kediler için dar ve rahatsız edici olabilir.
 

Yavru Kedi Yatağı Nasıl Olmalı?


Yavru kediler gelişim dönemlerinde hassas olurlar. En uygun yavru kedi yatağı nasıl olmalı derseniz; Tüy gelişimi tamamlanana kadar yetişkin kedilere oranla daha fazla üşüyebilirler. Kedileri yatakta sıcak tutabilen pelüş ve kadife gibi kumaşlardan yapılmış yatakları tercih edebilirsiniz. Yavru kedileriniz için küçük ve orta boyda kedi yatakları yeterli olacaktır. Aynı zamanda karanlık ve sıcak ortamda olmayı isteyen yavru kediler için perdeli kedi yatağı gibi korumalı ve kapalı kedi yataklarını tercih edebilirsiniz.
 

Kedi Yatağı Nereye Konmalı?


Kediler yatakları uyumak ve dinlenmek için kullanacakları için fazla ses ve ışık almayan yerlere koyulmalıdır. Kış aylarında daha sıcak yerler arayan kedilerin rahatları için kedi kalorifer yatağı çeşitlerini uygun petekler üzerine yerleştirebilirsiniz.
 

Kediler Neden Yatak Altına Saklanır?


Kediler eve ilk geldiklerinde kendilerini güvende hissedene kadar sessiz ve gözden uzak alanlarda kalmayı tercih eder. Uzun süredir sizinle olan kedinizin yatak altına saklanmasının sebebi ise gizlenme isteği, oyun oynamak ya da bir takım rahatsızlıklar nedeni ile yalnız kalma isteği olabilir.
 

 • ssl
 • axess
 • bonus
 • card finans
 • maksimum
 • world card
 • shop & miles
 • master
 • visa
Üye Girişi

Şifrenizi mi unuttunuz?