Lütfen Bekleyiniz
Lütfen Bekleyiniz
Ürün Bulunamadı

 • Tablo
 • Liste
 • Dubex Leo Peluş Köpek Kedi Minderi Antrasit Gri Medium | 377,14 TL

  JPM028685

  Köpek ve kedi minderi, orta kısmı sünger dolgulu peluş, kenarları ise boncuk elyaf dolgulu, köpek kedi yatağı
   
   
   
  377,14 TL
 • Lion Peluş Minderli Keçe Kedi Köpek Yatağı Gri No2 | 582,12 TL

  JPM032113

  Lion keçe yatak, küçük ırk köpekler ve kediler için, 45x45x17 cm ebatlarında minderli iç mekan yatak çeşididir.
   
   
   
  582,12 TL
 • Lion Yüksek Kenarlı Köpek Ve Kedi Yatağı Gri 60 cm | 585,09 TL

  JPM032022

  Lion yatak, kedi ve köpekler için minderli iç mekan yatağı çeşididir. Yumuşak elyaf dolgulu ve yüksek kenarlıdır.
   
   
   
  585,09 TL
 • Peggy Bambi Kedi Köpek Yatağı Açık Kahverengi Medium | 1.721,41 TL

  JPM031606

  Peggy bambi yatak, tamamen fermuarlı tasarımı sayesinde kılıfı rahatça çıkarılarak yıkanabilen, iç mekan yatak çeşididir.
   
   
   
  1.721,41 TL
 • Peggy Bambi Kedi Köpek Yatağı Lacivert Small-Medium | 1.434,51 TL

  JPM029768

  Peggy kedi köpek yatağı, döşemelik kumaştan yapılmış, içi elyaf dolgulu, tamamen fermuarlı tasarımı sayesinde kılıfı çıkarılarak yıkanabilen, kedi köpek ürünüdür.
   
   
   
  1.434,51 TL
 • Peggy Bambi Kedi Köpek Yatağı Pembe Small-Medium | 1.434,51 TL

  JPM029769

  Peggy kedi köpek yatağı, döşemelik kumaştan yapılmış, içi ise sünger ve elyaf dolgulu, tamamen fermuarlı tasarımı sayesinde kılıfı çıkarılarak yıkanabilen, kedi köpek ürünüdür.
   
   
   
  1.434,51 TL
 • Peggy Bernie Kedi Köpek Yatağı Lacivert-Gri Small | 1.134,18 TL

  JPM029748

  Peggy kedi köpek yatağı, döşemelik kumaştan yapılmış, özellikle küçük ırk köpekler ve kediler için kullanılabilen, tamamen fermuarlı olarak tasarlanmış, kedi ve köpek ürünüdür.
   
   
   
  1.134,18 TL
 • Peggy Bernie Kedi Köpek Yatağı Mor-Bej Small | 1.134,18 TL

  JPM029753

  Peggy kedi köpek yatağı, döşemelik kumaştan yapılmış, özellikle küçük ırk köpekler ve kediler için kullanılabilen, tamamen fermuarlı olarak tasarlanmış, kedi ve köpek ürünüdür.
   
   
   
  1.134,18 TL
 • Peggy Pofuduk Köpek Ve Kedi İçin Peluş Yatak Small Pembe 50 cm | 757,42 TL

  JPM032190

  Peggy pofuduk peluş yatak, kedi ve küçük ırk köpekler için iç mekanlarda kullanılmak üzere tasarlanmış minderli yatak çeşididir.
   
   
   
  757,42 TL
 • Peggy Unicorn Peluş Köpek Ve Kedi Yatağı Small 50 cm | 757,42 TL

  JPM032191

  Peggy unicorn köpek ve kedi yatağı, iç mekanlarda kullanılmak üzere tasarlanmış, minderli peluş yatak çeşididir.
   
   
   
  757,42 TL
 • Pet Comfort Kedi Köpek Battaniyesi Kırmızı 70x100 cm | 630,00 TL

  JPM031737

  Polar battaniye, orta boy köpek ve kediler için yatak ve koltukların üzerine serilerek tüylerin etrafa saçılmasını önleyen, soğuk havalarda üşümesini önleyen ekose desenli polar örtüdür.
   
   
   
  630,00 TL
 • Pet Comfort Köpek Kedi Battaniyesi Kahve 70x100 cm | 630,00 TL

  JPM031736

  Polar battaniye, köpek ve kedi yuvası, yatak ve koltukların üzerine serilerek tüylerin etrafa saçılmasını önler, soğuk havalarda üşümesini önler.
   
   
   
  630,00 TL
 • Pet Pretty Kedi Kalorifer Yatağı 47 cm | 231,84 TL

  JPM023643

  Kediler için, kalorifer petekleri üzerine takılarak kullanılabilen, hamak şeklinde kedi yatağı çeşididir.
   
   
   
  231,84 TL
 • Pet Pretty Kedi Köpek Polar Simit Yatak Kırmızı 45 cm | 234,60 TL

  JPM028613

  Kediler ve küçük ırk köpekler için, içi elyaf dolgulu, dışı ise yumuşacık polardan yapılmış, minderli, kedi ve köpek yatağı
   
   
   
  234,60 TL
 • Pet Pretty Kediler Ve Köpekler İçin Kırmızı Papatya Yatak 55x20 cm | 277,37 TL

  JPM030113

  Pet Pretty yatak, kediler, yavru ve küçük boy köpekler için, elyaf dolgulu minderi bulunan papatya şeklindedir.
   
   
   
  277,37 TL
 • Tablo
 • Liste

Kedi Yatakları - Kedi Yatağı Fiyat ve Modelleri

Kedi yatakları çeşitlerimizi görmek için kategorimizi incelemeyi ihmal etmeyin. Günün büyük çoğunluğunu uyuyarak geçiren kediler rahatlıklarına düşkünlükleri ile bilinirler. Neredeyse her yerde ve her pozisyonda uykuya dalabilen minik dostlarımızın kaliteli bir uyku uyumasını ve belirli bir uyku alanının olmasını isterseniz kedi yatağı seçeneklerini değerlendirmelisiniz. Kedi yatakları pek çok farklı modelde ve tasarımla satışa sunulur. Bu ürünler yumuşak zeminleri ve yükseltili kenarları ile kedilerinizin uyku kalitesini artırmaya yardımcı olurken ve aynı zamanda gizlenme alanı ihtiyacı da karşılanmış olur. Aynı zamanda kedilerin her yerde tüy bırakmalarını ve sizin yataklarınızda uyumalarını da kedi yatağı alarak önlemiş olursunuz.
 

Kedi Yatağı Çeşitleri


Günün çok önemli bir kısmını uyuyarak geçiren kediler için uyudukları alanların güvenli, yumuşak ve sıcak olması önemlidir. Genellikle koltuk ve yatak uçlarına kıvrılıp sokularak uyuyan kedilerinizin kendi alanlarını oluşturarak düzenli bir uyku alanı hazırlayabilirsiniz. Kedi yatağı çeşitleri de genellikle elyaf, sünger ve pamuk gibi yumuşak iç dolgudan oluşurlar. Farklı boyutta ve tasarımda kedi yatakları bulmanız mümkündür. Kedilerinizin uyku alışkanlıklarını gözlemleyerek en uygun kedi yatağını seçebilirsiniz.

Kediler için yatak seçenekleri arasında en sık tercih edilen modeller minder kedi yatakları çeşitleridir. Yatağın iç kısmındaki minderlerin takılıp çıkartılabilir formda olduğu kedi yataklarını kolaylıkla yıkayabilir ve temizleyebilirsiniz. İç mekan kedi yatakları kumaş kaplamaları açısından da oldukça zengin bir çeşitliliğe sahiptir. Kadife, pelüş, polyester kaplı pek çok renkte minder kedi yatağı bulabilirsiniz.

Kedi yatakları arasında görebileceğiniz bir diğer model de kedi kalorifer yatağı çeşitleridir. Kediler uyumak için sıcak alanları tercih ederler. Özellikle kış aylarının soğuk günlerinde petek kenarına kıvrılan kedilerin uyuması ve sıcak alanda rahat edebilmesi için petek yataklarını tercih edebilirsiniz. Evcil dostlarınızı kedi yatağına alıştırmak için yatağın içine kedilerinizin sevdiği oyuncakları koyabilirsiniz. Aynı zamanda kedi kulübesi olarak da bilinen kedi evi şeklindeki içinde yatmaları için bir alan da bulunan ürünleri tercih edebilirsiniz. Kedileriniz ev içerisinde gizlenebilir, oyunlar oynayabilir ve istedikleri zaman uyuyabilirler. Kedi evleri iç mekanlarda ve dış mekanlarda kullanıma uygun seçenekleri ile satışa sunulur.
 

Kedi Yatağı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli


Kedi yuvaları kedilerinizin kendine özel alanlarının olması, güvenli ve rahat bir uyku uyumaları için gereklidir. Kedilerin bakımını evde yapıyorsanız yuvaya benzer bir ev ya da kedi yatağı tercih edebilirsiniz. Farklı materyallerden üretilen ve pek çok modeli olan kedi yatakları özellikleri ve boyutları bakımından farklılıklar gösterir.

Kedi yatağı seçerken öncelikle kedinizin boyu, yaşı, kilosu ve türüne göre büyüme oranlarını dikkate almalısınız. Bazı cins kediler çok hızlı büyür ve küçük kedi yatakları kısa bir sürede yetersiz kalır. Bazı kediler ise daha küçük ve minyon yapılıdır ve bu nedenle küçük boy kedi yatağı uzun süre kullanışlı olabilir. Ayrıca birden fazla kediye sahipseniz, kediler birbirlerine sokularak uyuma eğiliminde oldukları için bir yatakta birden fazla kedinin sığması gerekebilir.

Kediler için yatak tercihi yaparken kumaş seçimini de dikkatli yapmalısınız. Kedilerinizin yatmayı ya da zaman geçirmeyi sevdikleri alandan pelüş ya da kumaş türü olarak ne tür bir alanı sevdiğini anlayabilirsiniz. Ayrıca kedi yataklarının kumaşlarının dayanıklı ve kaliteli olması yıpranmaya ve aşınmaya karşı dirençli olmalarını sağlar. Kaliteli bir yatak seçimi yapmanız uzun ömürlü kullanım için avantajlı olacaktır. Aynı zamanda tercih edeceğiniz kedi yatağı çeşitleri sökülüp yıkanabilir özellikte olmalıdır. Temizliği kolay yatakları tercih etmeniz hijyen için de büyük önem taşır.

Kediler uyurken gizlenmeyi ve saklanmayı severler. Minder türü yatakların yanı sıra pelüş kedi yatağıperdeli kedi yatağı, bambu kedi yatağı, kedi çadırı gibi etrafı kapalı kedi yataklarını tercih edebilirsiniz. Oyun alanı olarak da kullanabilecekleri kapalı yatakları keşfederek yeni bir alan edinebilirler. Açık alanlarda uyumayı seven bir kediye sahipseniz kedi minderi çeşitlerini değerlendirebilirsiniz. Kedilerinizi gözlemleyerek uyku alışkanlıklarına göre bir seçim yapmanız en uygun yatağı bulmanızda yardımcı olacaktır.
 

Kedi Yatağı Fiyatı


Kedi yatağı fiyatları ürünlerin marka, model, kullanılan malzeme, boyut, özellik ve tasarımına göre değişkenlik gösterebilir. Kategorimizde her bütçeye uygun farklı kedi yatağı seçeneklerini bir arada bulabilir ve inceleyebilirsiniz. Asia, DaYang, Eastland, Ferplast, Gigwi, Hagen, Lepus ve daha onlarca markanın üretmiş olduğu kedi yataklarına en uygun fiyatlarla ulaşabilir, seçtiğiniz ürünleri sepetinize ekleyerek hızlı ve avantajlı bir alışveriş yapabilirsiniz.
 

Kedi Yatağına Nasıl Alıştırılır?


Kediler kendilerine güvende hissettikleri alanlarda uyumayı tercih ederler. Koltukta, yatakta ya da kucakta uyumaya alışan bir kediyi yatağa alıştırmak zaman alabilir. Bu süreci hızlandırmak için yataklarını sıcak, sakin ve nispeten karanlık bir alana koyabilirsiniz. Yatak içine kokusuna alıştığı ve sevdiği oyuncağını, sahibinin bir eşyasını koyarak yabancılık çekmemesini sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda kedi oyuncakları ve kedi ödülü gibi malzemelerden yardım alabilirsiniz.
 

Kedi Yatağı Nasıl Temizlenir?


Kediler, kendi temizliklerini kendileri yapabilirler. Yalanarak tüylerini ve vücutlarını temizleyen kedilerin yaşam alanlarının temizliği ise sahiplerine düşmektedir. Özellikle tüy dökme dönemlerinde yataklarının temiz ve tüysüz olması solunum problemleri olmaması için gereklidir. Kedi yatağı temizliği yatakların çeşitlerine göre değişir. Üretici firmanın yatak üzerindeki yıkama talimatına göz atmanız düzgün bir temizlik için önemlidir. Bazı yatakların kılıfı çıkarılabilir ve makinada yıkanabilir. Yatakları yıkama talimatlarını göz önüne alarak temizleyebilirsiniz.

Ayrıca kedi yatağı temizliğinde dikkat etmeniz gereken bir nokta da tüy temizliğidir. Tüy toplama işlemini elektrik süpürgesinin fırçalı ucu ile yapabilirsiniz. Küçük tüyler için ya da daha kolay bir temizlik için tüy toplama rulosu kullanabilirsiniz. Tüyleri sık sık temizlemeniz, kedi evinin hijyenini sağlamak için oldukça önemlidir. Özellikle dışarı çıkan kedileriniz varsa dışardan taşıdıkları kiri, mikrobu ve parazitleri de tüyleri ile yatağa taşıyabilirler. Düzenli bir temizlik ile bu tür sorunların önüne geçecektir.
 

Kedi Yatağı Nasıl olmalı?


Satın alacağınız kedi yataklarının kedileriniz için uygun olması kullanım için önem taşır. Kedi yatakları kedilerinizin yatabileceği ve dinlenebileceği yumuşaklıkta olmalıdır. Sert alanlar kedilerinizi rahatsız edebilir. Kediler uyurken köşelere kıvrılmayı severler. Ortası kenarlara oranla daha alçak kedi yatakları kedilerinizin sokularak uyuyabilecekleri alanlar sağlar. Ayrıca kedi yatağı boyutu da kedilerinizin boyuna ve kilosuna uygun olmalıdır. Küçük kedi yatakları yetişkin kediler için dar ve rahatsız edici olabilir.
 

Yavru Kedi Yatağı Nasıl Olmalı?


Yavru kediler gelişim dönemlerinde hassas olurlar. En uygun yavru kedi yatağı nasıl olmalı derseniz; Tüy gelişimi tamamlanana kadar yetişkin kedilere oranla daha fazla üşüyebilirler. Kedileri yatakta sıcak tutabilen pelüş ve kadife gibi kumaşlardan yapılmış yatakları tercih edebilirsiniz. Yavru kedileriniz için küçük ve orta boyda kedi yatakları yeterli olacaktır. Aynı zamanda karanlık ve sıcak ortamda olmayı isteyen yavru kediler için perdeli kedi yatağı gibi korumalı ve kapalı kedi yataklarını tercih edebilirsiniz.
 

Kediler En Çok Nerede Uyumayı Sever?


Kediler kalorifer üzeri, pencere önü, koltuk ve soba arkası gibi sıcak ve konforlu yerlerde uyumayı çok sever. Tüylü bir battaniye, yumuşak bir yorgan üzeri veya pelüş yataklar en çok tercih ettikleri uyku alanlarıdır. Ancak bazı kediler uyumak için sahibinin kollarını, bazı türler ise yüksek yerleri tercih edebilir. Eğer kediniz yüksek yerlerde olmaktan keyif alıyorsa, alt tarafında tırmalama platformu bulunan yuvalı kedi yatağı modellerinden birini alarak onu mutlu edebilirsiniz.
 

Kedi Yatağı Nereye Konmalı?


Kediler yatakları uyumak ve dinlenmek için kullanacakları için fazla ses ve ışık almayan yerlere koyulmalıdır. Kış aylarında daha sıcak yerler arayan kedilerin rahatları için kedi kalorifer yatağı çeşitlerini uygun petekler üzerine yerleştirebilirsiniz.
 

Kedi Yatakları Ne kadar?


Kedi yataklarının fiyatını belirleyen pek çok kriter söz konusudur. Özellikle kullanılan malzemenin kalitesi kedi yatağının kaç lira olduğunu belirleyen en önemli faktördür. Bu nedenle de kedi yatağı fiyatları çok değişkendir. Fermuarlı bir model fermuarsız bir kedi yatağından daha pahalı olur. Aynı şekilde simit şeklinde pelüş kedi yataklarına göre kapalı yuva şeklinde olan modeller de daha fazla maliyetlidir. Hasır kedi yatağı modelleri ve tırmalamalı kedi yatağı modelleri de kullanılan malzemeye bağlı olarak daha yüksek fiyatlı olabilmektedir. En ucuz kedi yatakları ise kumaş, elyaf dolgulu ve fermuarsız olanlardır.
 

Kediler En çok Hangi Rengi Sever?


Kedilerin en fazla sevdiği rengi tam olarak bilmek elbette pek mümkün değil. Konuşabilselerdi belki? Ancak kedilerin sadece gri tonlarında görebildikleri de yanlıştır. Uzun yıllar boyunca kedilerin renk tonlarını seçemedikleri düşünülmüş olsa da bilinenin aksine kediler mavi ve yeşilin tonlarını görebiliyor. Ancak diğer renkleri  tam olarak algılayamıyor ve bu renkleri mavi ve yeşil rengin bir tonu olarak görebiliyorlar. Bu nedenle kedi yatağı seçerken kendi göz zevkinize ve evinizin dekorasyonuna uygun bir yatak seçebilirsiniz. Onlar için yumuşak ve konforlu olması yeterli olacaktır.
 

İyi Bir Kedi Yatağı Nasıl Olmalıdır?


Kedi yatağının Konforlu olması önemlidir. Keyif yapmayı seven ve günün büyük bölümünü kıvrılıp yatarak geçiren kediler için iyi bir yatak öncelikle yumuşak olmalıdır. Pelüş ve elyaf dolgulu yataklar sıcak tutacağı için tercih edilmelidir.
 

Kediler Neden Yatak Altına Saklanır?


Kediler eve ilk geldiklerinde kendilerini güvende hissedene kadar sessiz ve gözden uzak alanlarda kalmayı tercih eder. Uzun süredir sizinle olan kedinizin yatak altına saklanmasının sebebi ise gizlenme isteği, oyun oynamak ya da bir takım rahatsızlıklar nedeni ile yalnız kalma isteği olabilir.
 

Ürün Stok Habercisi Listenize Eklenmiştir

Size haber verilmesini istediğiniz ürünleri Juen Dedektif sayfasından takip edebilirsiniz.

İlginize Teşekkür Ederiz
Ürün Stok Habercisi Listenizden Çıkarılmıştır

İlginize Teşekkür Ederiz
 • 256 bit SSL
 • master
 • visa
Üye Girişi

Şifrenizi mi unuttunuz?