Lütfen Bekleyiniz
Lütfen Bekleyiniz

 Ürün Markaları

 •    Royal Canin
 •    Schesir

 Tür Seçimi

 •    Kedi Mamaları

 Ürün Kilogram

 •    85 gr

 Fiyat Aralığı

Ürün Bulunamadı

 • Tablo
 • Liste
 • Royal Canin Digest Sensitive Gravy Pouch Yaş Kedi Maması 85 gr | 49,84 TL

  JPM013115

  Hassas sindirim sistemi olan yetişkin kediler için, parça etlerden özel sos içerisinde hazırlanmış yaş kedi mamasıdır.
   
   
   
  49,84 TL
 • Royal Canin Instinctive +7 Yaşlı Kedi İçin Pouch Mama 85 gr | 50,85 TL

  JPM012919

  Royal canin instince yaş kedi maması, 7 yaş üstü kedilerin iç güdüsel tercihine uygun özel sos eşliğinde hazırlanmış, yumuşak taneli yaşlı kedi mamasıdır.
   
   
   
  50,85 TL
 • Schesir Kedi Çorbası Ton Balıklı Kalamarlı Tahılsız 85 gr | 76,94 TL

  JPM028718

  Özellikle kuru mama ile beslenen kediler için, sıvı alımını kolaylaştıran, ton balığı ve kalamar parçaları içeren, tahılsız kedi çorbası
   
   
   
  76,94 TL
 • Tablo
 • Liste

Yaşlı Kedi Konserve Maması Çeşitleri ve Fiyatları

Yaşlı kedi konservesi çeşitlerini kategorimizde inceleyebilirsiniz. Kediler, tıpta yaşanan gelişmeler ve sağlıklı beslenme ile artık daha uzun bir yaşam sürebilmektedir. Ancak insanlarda olduğu gibi zaman, kediler üzerinde de çeşitli etkiler bırakır. Yaşlanan kediler, eskisi kadar enerjik hissetmez ve daha az hareket etmeye başlarlar. Yine tüyleri grileşir, refleksleri yavaşlar, görme ve koku alma duyuları zayıflar. Bahsedilen bu yaşlanma belirtileri genellikle 11 yaşından itibaren ortaya çıkar. Kediler yaşlandıklarında veteriner hekim kontrolleri eskisine göre daha önemli hale gelir. Bu dönemde her altı ayda bir check-upa girmeleri gerekir. Ayrıca yaşlandıkça kedilerin besin ihtiyaçları da değişiklik gösterir. Bazı kediler yaşlanmanın etkisi ile aşırı kilo alırken bazıları ise yaşlandıkça kilo kaybeder. Bu, genellikle tiroit bezlerindeki bozukluklar, kalp ve diş eti hastalıkları ile böbrek yetmezliğinden kaynaklanır. Tüm bunların önüne geçmek için dengeli, lezzetli, tauirin içeren ve sindirilebilirliği yüksek kedi mamaları ile beslenmeleri gerekir. Bu anlamda tercih edilebilecek kedi mamaları arasında yaşlı kedi konserve mama çeşitleri de yer almaktadır.
 

Yaşlı Kedi Konserve Mama Çeşitleri Nelerdir?


Kediler yaşlandıklarında geçmiş dönemde elde edilen kazanımların etkisi daha da ön plana çıkar. Daha yavruluk döneminden itibaren sağlıklı ve dengeli beslenen kediler, güçlü bir kemik ve kas sistemine sahip olurlar. Ayrıca bağışıklık sistemleri de güçlüdür. Tüm bu durumların önemi en çok yaşlılık döneminde anlaşılır. Bu nedenle daha yavruyken sağlıklı ve dengeli beslenmeleri gerekmektedir.

Kedi beslenmesi için yaşa uygun kedi mamaları tercih edilmelidir. 7 yaşından itibaren ise yaşlı kedi maması ile beslenebilirler. Sağlıklı kalmaları için kuru mama ile beslenmeleri oldukça önemlidir. Fakat yaşlı kedi konserveleri de beslenmeleri adına tamamlayıcı rol oynar. Ayrıca bazı kediler ağız ve diş problemleri nedeniyle kuru kedi maması tüketmekte zorlanabilirler. Bu durumda besin yetersizliği yaşamamaları için yaş kedi maması ile beslenebilirler.

Yaşlı kedilerin beslenmesi için tercih edilebilecek farklı içeriklere sahip birçok yaşlı kedi konserve mama çeşidi mevcuttur. Kuzu etli, ördek etli, sığır etli, domuz etli, kuzu etli, tavuklu ve ton balıklı olarak satışa sunulan bu mamalar, yaşlı kedilerin günlük beslenmesi için dengeleyici ve besleyici gıdalardır. Herhangi bir koruyucu ve tatlandırıcı içermeyen yaşlı kedi konserveleri, yaşlı bir kedinin ihtiyaç duyabileceği tüm vitamin ve mineralleri barındırırlar.

Tüm bunların yanı sıra kategorimizde kuru mama ile beslenen yaşlı kedilerin sıvı alımını kolaylaştıran ve kaliteli et parçaları ile hazırlanmış kedi çorbaları da mevcuttur. Sürekli kuru mama tüketen kediler, eğer yeterli miktarda sıvı alamazlarsa böbrek taşı oluşumuna yatkın hale gelirler. Kedi çorbası ise yeterince sıvı alamayan kediler için oldukça ideal gıdalardır.
 

Yaşlı Kediler İçin Konserve Mama Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?


Yaşlı kedilerin tüketeceği konserve kedi maması çeşidinin kalitesi sağlıklı kalmaları için oldukça önemlidir. Ancak kedinin hem severek tüketeceği hem de ihtiyaçlarına uygun bir mama seçmek kolay değildir. En doğru konserve mamayı bulmak için mamanın içeriğine dikkat edilmelidir. Kediler, etçil canlılardır ve bu nedenle mamanın yüksek oranda protein içermesine dikkat edilmelidir. Ayrıca yaşlı kedi konserve mama çeşitleri arasından seçim yaparken karbonhidrat oranlarına da dikkat edilmelidir. Mama içerisinde pirinç, soya ya da mısır gibi tahılların düşük oranda yer alması gerekmektedir. Aksi halde karbonhidrat oranı yüksek mamalar, aşırı kilo başta olmak üzere çeşitli hastalıklar ile karşılaşmalarına neden olabilir. Yine bazı kedilerin tahıllara alerjisi olabilir. Mama seçimi yaparken bu durum da mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır.

Bunların yanı sıra kedilerin tüm dönemlerde olduğu gibi yaşlılık döneminde de yeterli miktarda su tüketmeye ihtiyacı vardır. Aksi halde böbrek ve üriner sistem hastalıkları gibi pek çok sağlık problemi ile karşılaşabilirler. Kaliteli bir kedi konservesi ise %75 oranında su barındırır. Ayrıca kedinin yalnızca mama içerisindeki et parçacıklarını değil, sosunu da tüketmesi gerekir. Bu nedenle yaşlı kedi konserve mama çeşitleri arasından seçim yaparken içinde barındırdığı sıvı miktarına da mutlaka dikkat etmelisiniz.
 

Yaşlı Kedi Konservesi Fiyatları


Kategorimizde Animonda, Miamor ve ProPlan gibi güvenilir mama markalarına ait pek çok yaşlı kedi konservesi mevcuttur. Siz de kategorimizi inceleyebilir, kedinizin ihtiyaçlarına uygun konserve mamaları indirimli fiyatlara hemen satın alabilirsiniz.
 

Ürün Stok Habercisi Listenize Eklenmiştir

Size haber verilmesini istediğiniz ürünleri Juen Dedektif sayfasından takip edebilirsiniz.

İlginize Teşekkür Ederiz
Ürün Stok Habercisi Listenizden Çıkarılmıştır

İlginize Teşekkür Ederiz
 • 256 bit SSL
 • master
 • visa
Üye Girişi

Şifrenizi mi unuttunuz?