Lütfen Bekleyiniz
Lütfen Bekleyiniz
Ürün Bulunamadı

 • Tablo
 • Liste
 • Dophin H-100 Akvaryum Askı Filtre 3 Watt | 538,74 TL

  JPM008358

  Tatlı su ve tuzlu su akvaryumları için, mekanik, kimyasal ve biyolojik temizlik sağlayabilen, 3 watt gücünde, askı filtre
   
   
   
  538,74 TL
 • Dophin H-300 Akvaryum Askı Filtre 4,4 Watt | 880,66 TL

  JPM008360

  Tatlı su ve tuzlu su akvaryumları için, mekanik, kimyasal ve biyolojik temizlik sağlayabilen, 4,4 watt gücünde, askı filtre
   
   
   
  880,66 TL
 • Dophin H-80 Akvaryum Askı Filtre 2,5 Watt | 452,42 TL

  JPM008357

  Tatlı su ve tuzlu su akvaryumları için, mekanik, kimyasal ve biyolojik temizlik sağlayabilen, 2,5 watt gücünde, askı filtre
   
   
   
  452,42 TL
 • Hagen Elite Hush 5 Akvaryum Askı Filtresi Yedek Kartuşu 2 Adet | 126,47 TL

  JPM012509

  Hagen Elite Hush 5 model akvaryum askı filtresi için, yedek fitre kartuşu
   
   
   
  126,47 TL
 • Venusaqua VS302HF Akvaryum Şelale Filtre 5 Watt | 227,18 TL

  JPM030386

  Venusaqua akvaryum şelale filtre, akvaryum suyunu temizlemeye yardımcı olan, 5 watt gücünde, akvaryum filtre çeşididir.
   
   
   
  227,18 TL
 • Dophin H-800 Akvaryum Askı Filtre 9 watt | 2.088,72 TL

  JPM008362

  Tatlı su ve tuzlu su akvaryumları için mekanik, kimyasal ve biyolojik temizlik sağlayabilen, 9 watt gücünde, askı filtre
   
   
   
  2.088,72 TL
 • Tablo
 • Liste

Akvaryum Askı Filtre ve Akvaryum Şelale Filtre Çeşitleri

Akvaryumlar, balık beslemeye meraklı kişilerin evlerindeki en dikkat çekici dekoratif ürünlerden birisidir. Su canlılarının türüne göre farklı renkte aydınlatılabilen akvaryumların aynı zamanda birer yaşam alanı oldukları unutulmamalıdır. Bu doğrultuda balıkların akvaryumlar içerisinde sağlıklı bir şekilde yaşaması için bazı akvaryum malzemeleri edinmek gerekmektedir. Bahsedilen bu malzemeler arasında akvaryum askı filtreleri de yer almaktadır. Şelale filtre olarak da adlandırılan bu malzemelerin akvaryumdaki canlı yaşamı için birçok faydası bulunmaktadır.
 

Akvaryum Askı Filtreleri ve Özellikleri


Akvaryum filtresi, akvaryumlar için olmazsa olmaz ekipmanlar arasında yer almaktadır. Akvaryum içerisinde temizlik görevini üstlenen filtre çeşitleri arasında yer alan akvaryum şelale filtreler ise akvaryum temizliği ile ilgili büyük kolaylık sağlamaktadır. Tatlı ve tuzlu su akvaryumlarında kullanım için uygun bu filtreler, mekanik ve biyolojik filtrasyon sağlamaktadır. Suyu akvaryum içerisinde şelale tarzında akıttığı için şelale filtre olarak da anılan akvaryum askı filtreleri farklı ebatlardaki akvaryumlar için çeşitli kapasitelerde imal edilmektedir.

Su akış hızı ayarlanabilen askı filtreler, küçük balıkların girmesini önleyecek şekilde bir kafes sistemine de sahiptir. Ancak bu ürünleri kullanırken bazı noktalara dikkat etmek gerekmektedir. Bahsi geçen bu noktaların başında ise filtrenin takılacağı priz gelmektedir. Çünkü prizdeki herhangi bir arıza filtrenin bozulmasına neden olabilir. Ayrıca akvaryum askı filtreleri sürekli olarak çalışır halde kalmalıdır. Yine filtre temizliği fiş çekildikten sonra yapılmalı ve temizlik sırasına deterjan kesinlikle kullanılmamalıdır. Bunların yanı sıra şelale filtrenin işlevini tam anlamı ile yerine getirebilmesi için temizliğinin düzenli olarak yapılması ve gerektiğinde ise değiştirilmesi gerekmektedir.

Askı filtreler, akvaryumun yan camına asılarak ve motor bölümü suyun dışında kalacak biçimde yerleştirilmelidir. Ayrıca filtrenin üstünde bulunan debi ayar düğmesinden akan su miktarı da ayarlanabilmektedir.
 

Askı Filtre Fiyatları


Şelale filtre fiyatları ürünün markasına ve sahip olduğu özelliklere göre değişiklik göstermektedir. Eğer siz de akvaryumunuz için askı filtre satın almayı düşünüyorsanız web sitemizde yer alan askı filtre çeşitlerini inceleyebilir,  ihtiyacınıza uygun olanı en uygun fiyatlara ve farklı ödeme seçenekleri ile satın almanın ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.
 

Akvaryum Şelale Filtre Ne İşe Yarar?


Şelale filtre akvaryum içerisinde kaba parçaların temizlenmesini sağlayarak suyu temizlemeye yarar. Balık yemi kalıntıları ve dışkıların sık sık temizlenmesi gerekir. Aksi halde suyun kalitesi bozulur ve balıklarınızın sağlığı tehlikeye girer.

Akvaryumda günlük temizlik yapmak zaman alıcı bir işlemdir. Şelale filtre sayesinde günlük temizlik yapmaya gerek kalmaz. Şelale tipi akvaryum filtresi balıklarınızın yaşam alanı olan akvaryumun sürekli temiz kalmasına yardımcı olur.
 

Şelale Filtre Nedir?


Askı filtre olarak da adlandırılan bir akvaryum filtre çeşididir. Özellikle küçük akvaryumlarda daha iyi sonuç veren bu filtre çeşidi kullanıcılar arasında askı filtre ve şelale filtre olarak adlandırılır. Bu isimlendirmelerin her ikisi de filtrenin çalışma şekline göre verilmiş isimlerdir. Askı filtre akvaryum camına dıştan asılarak kullanılır. Filtrenin haznesi akvaryumun dışında kalır. Emiş borusu ile akvaryum suyunu alıp filtreden geçirdikten sonra bir şelale şeklinde akvaryuma geri akıttığı için de şelale akvaryum filtresi olarak adlandırılmıştır.
 

Şelale Filtre Akvaryumu Temizler mi?


Akvaryum şelale filtre akvaryumdaki kaba atıkların temizlenmesini sağlar. İçerisinde sünger filtre malzemesi bulunmaktadır. Askı filtrenin marka ve modeline göre bu sünger ince gözenekli veya kalın gözenekli olarak değişir. Ancak isteğe bağlı olarak bu sünger değiştirilebilir veya her iki çeşit sünger bir arada kullanılabilir. Akvaryumdan emilen su bu süngerlerden süzülerek bir şelale gibi akıtılarak tekrar akvaryuma geri akar. Bu geçiş sırasında suda bulunan yem atıkları, dışkı parçacıkları ve diğer kaba atıklar sünger tarafından tutulur ve akvaryum temizlenmiş olur.
 

Şelale Filtre Suyu Temizler mi?


Askı filtreler akvaryum suyunu biyolojik ve kimyasal olarak temizleyebilir. Bazı şelale filtre modelleri içerisinde süngerin yanı sıra karbon kartuş bulunmaktadır. Bu modeller akvaryum suyunun kimyasal olarak temizlenmesini sağlar. Sadece sünger bulunan akvaryum askı filtreleri mekanik temizlik sağlar. Ancak biyolojik sünger ve karbon bulunan askı filtre modelleri suyun kimyasal ve biyolojik olarak temizlenmesini sağlar.
 

En iyi Şelale Filtre Hangisi?


Sessiz şelale filtre tercihen en iyisidir demek doğru olacaktır. Bunun yanı sıra akvaryumu iyi temizleyebilmesi için performansı da önemlidir. Elbette askı filtrenin akvaryumun boyutuna uygun olması performansını etkileyen en önemli faktörlerden biridir. Askı filtrenin su filtreleme kapasitesi, hazne büyüklüğü ve şelale motoru akvaryumun boyutları için uygun olmalıdır. Büyük bir akvaryum için askı filtre pek iyi sonuç vermez.

En iyi şelale fitre markaları olarak bilinen Sobo şelale fitre, Aquawing şelale filtre, Dolphin şelale filtre ve Eheim askı filtrenin yanı sıra daha pek çok marka kaliteli askı filtre modellerini sitemizde bulabilirsiniz.
 

Ürün Stok Habercisi Listenize Eklenmiştir

Size haber verilmesini istediğiniz ürünleri Juen Dedektif sayfasından takip edebilirsiniz.

İlginize Teşekkür Ederiz
Ürün Stok Habercisi Listenizden Çıkarılmıştır

İlginize Teşekkür Ederiz
 • 256 bit SSL
 • master
 • visa
Üye Girişi

Şifrenizi mi unuttunuz?