Lütfen Bekleyiniz
Lütfen Bekleyiniz
Ürün Bulunamadı

 • Tablo
 • Liste
 • Vitasand Papağanlar İçin Karışık Grit Kuş Kumu 350 gr | 30,68 TL

  JPM027123

  Kuşlar için, sindirimi düzenleyen, kömür, kil, istiridye kabuğu ve çakıllardan oluşan, doğal mineral kaynağı karışık kuş kumu
   
   
   
  30,68 TL
 • Beaks Grit Kuş Kumu 400 gr | 60,72 TL

  JPM025490

  Kuşlar için, doğal vitamin ve yüksek kalsiyum kaynağı olan, grit kuş kumudur.
   
   
   
  60,72 TL
   
 • Eurogold Kuş Kumu 350 gr | 14,07 TL

  JPM025335

  Kuşlar için, sindirim sistemine yardımcı, kuş kömürü ve istiridye kabuğu içeren, mineralli ve kalsiyumlu, kuş kumu
   
   
   
  14,07 TL
   
 • Garden Mix Kuş Kumu 200 gr | 8,16 TL

  JPM028978

  Garden Mix Kuş kumu, tohumların ve tahılların kursakta öğütülerek sindirilmesini sağlayan mineralli kuş kumudur
   
   
   
  8,16 TL
   
 • Tablo
 • Liste

Papağan Kumu Çeşitleri ve Fiyatları

Papağan kumu çeşitleri için en doğru adrestesiniz. Papağanlara tükettikleri besinleri daha kolay bir şekilde sindirebilmeleri için Papağan kumu vermek gerekmektedir. Çünkü kuşların sindirim sistemi diğer hayvanlardan farklıdır. Yedikleri yemleri öncelikli olarak kursaklarında biriktirir ve yumuşatırlar. Ardından öğütme işlemi ise taşlıkta gerçekleşir. Yiyecekler taşlıktaki doğal kum sayesinde sindirilir ve bağırsaklara gönderilir. Ancak taşlıkta doğal olarak bulunan kumun aşınması nedeni ile sindirim işlemi tam olarak yerine getirilemeyebilir. Bu durumda papağan kumu kullanılarak sindirimin sorunsuz şekilde gerçekleşmesi sağlanmalıdır. Bunun için papağanların yemliklerinde mutlaka kuş kumu bulundurulmalıdır. Fakat kuş kumlarının tek yararı sindirimi kolaylaştırmaları değildir. Aynı zamanda içerdikleri vitamin ve mineraller sayesinde papağanların tüylerinin daha parlak olmasını ve sağlam bir iskelet sistemine sahip olmalarını sağlarlar.
 

Papağan Kumu Çeşitleri Nelerdir?


Kuş kumu çeşitleri organik ve inorganik olmak üzere ikiye ayrılırlar. Organik kumlar genellikle kuşun enzimleri ile erir ve dışkı yolu ile atılırlar. Fakat inorganik olanlar ise kum taşı gibi erimeyen maddelerdir ve bazen tıkanmalara neden olabilirler. Bu nedenle de papağan kumu satın alırken mutlaka organik olanlar tercih edilmelidir. Yine alçıdan yapılmış olan kumlar bazen papağanların midelerinde birikime neden olabilir. Herhangi bir sağlık sorunu ile karşılaşmamak adına papağan için kum seçimi yaparken bir veteriner hekime danışmakta fayda bulunmaktadır.

Papağanlar için tercih edilebilecek birçok kuş kumu çeşidi mevcuttur. Bunlar arasında grit kuş kumları da yer almaktadır. Doğal vitamin ve yüksek kalsiyum kaynağı olan bu papağan kumları; sindirimi kolaylaştırır, enerji verir ve tüylerin daha sağlıklı olmasına yardımcı olurlar. Yine kuş kömürü içeren kumlar ise papağanlar için demir, magnezyum ve kalsiyum gibi mineralleri sağlayarak kemik yapılarını ve sindirimlerini güçlendirir. Ayrıca içerdikleri anason aroması sayesinde hoş bir koku verir ve rahatlatırlar.

Bunların yanı sıra yüksek mineralli papağan kumları da mevcuttur. Papağan yemi içerisine karıştırılarak kullanılan bu kumlar, sindirimi kolaylaştırır ve içerdikleri mineraller sayesinde kemik formunun korunmasına yardımcı olurlar. Ayrıca kafeste koku oluşumunun önlenmesinde de önemli rol oynarlar. Sitemizde sultan papağanı kuş kumu, cennet papağanı kuş kumu gibi bir çok farklı papağan için papağan kumu çeşidi bulabilirsiniz.
 

Papağan Kumu Fiyatları


Kategorimizde papağan türleri için tercih edilebilecek farklı içerik özelliklerine sahip pek çok kuş kumu yer almaktadır. Siz de Beaks, Eurogold, Jungle, Quik, Versele Laga ve Vitakraft markalarına ait bu kumları inceleyerek papağanınızın için en uygun olanını avantajlı fiyatlara hemen satın alabilirsiniz.
 

Ürün Stok Habercisi Listenize Eklenmiştir

Size haber verilmesini istediğiniz ürünleri Juen Dedektif sayfasından takip edebilirsiniz.

İlginize Teşekkür Ederiz
Ürün Stok Habercisi Listenizden Çıkarılmıştır

İlginize Teşekkür Ederiz
 • 256 bit SSL
 • master
 • visa
Üye Girişi

Şifrenizi mi unuttunuz?