Lütfen Bekleyiniz
Lütfen Bekleyiniz
Ürün Bulunamadı

 • Tablo
 • Liste
 • Rotifish Yavru Balık Yemi 13 gr | 44,84 TL

  JPM029321

  Tatlı su ve tuzlu su akvaryumlarında yavru balıklar için, gelişimi ve büyümeyi destekleyen ince granüllü yavru balık yemi
   
   
   
  44,84 TL
 • Tablo
 • Liste

Yavru Balık Yemi Çeşitleri ve Fiyatları

Akvaryumda balık beslemek zevkli olduğu kadar dikkat gerektiren bir iştir. Özellikle söz konusu yavru balıklar olduğunda çok daha özenli davranmak gerekir. Yavrular için doğru yemi seçmek, sağlıklı gelişimleri açısından önemlidir. Aslına bakılırsa yavru balıklar doğduktan sonra kendi başlarının çaresine bakabilirler. Akvaryumda bulunan yosunlar da dahil olmak üzere birçok şeyi yiyerek beslenebilirler. Ancak beslenmeleri adına yosun tek başına yeterli gelmez. Bu nedenle yavru balık beslenmesi için uygun balık yemleri ile beslenmeleri gerekir. Yavru balık yemi çeşitleri, yavruların dengeli beslenmeleri ve uzun ömürlü olmaları bakımından önemli gıdalardır.
 

Yavru Balık Yemi Nasıl Seçilir?


Yavru balıklar için yem seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli husus yemin boyutudur. Çünkü yavru balıkların kolayca beslenebilmeleri için yemin küçük tanecikli olması gerekmektedir. Aksi halde büyük yemleri kolay bir şekilde yiyemezler ve bu da balıklarda beslenme yetersizliğine neden olabilir. Yine en iyi yavru balık yemi; protein oranı yüksek, inorganik madde ve yağ oranı düşük balık yemidir. Bu doğrultuda yavru balık yemleri arasından seçim yaparken bu özellikleri barındırdığından emin olmanız gerekmektedir.

Bunların yanı sıra yavru balıkların beslenme alışkanlıkları da mutlaka dikkate alınmalıdır. Çünkü bazı balıklar granül yemleri severken bazıları ise pul yemleri büyük bir iştahla yerler.
 

Yavru Balıklar İçin Yem Çeşitleri Nelerdir?


Yavru balıkların sağlıklı ve dengeli beslenmesi için üretilen birçok yem çeşidi bulunmaktadır. Bu yem çeşitleri genel olarak pul yavru balık yemi, toz yavru balık yemi ve granül yavru balık yemi şeklindedir. Granül formdaki yemler, balıklar tarafından ısırılarak lokmalar şeklinde tüketilirken pul yemler ise su yüzeyinde yüzer ve balıkların kolayca beslenmelerini sağlarlar. Yine toz halinde olanlar yavru balıkların ağız çaplarına uygun olarak hazırlanmış yüksek proteinli ürünlerdir.
 

Yavru Balık Yemi Fiyatları


Yavru balık yemleri, yemin içeriğine, gramajına ve markasına göre farklı fiyatlara satışa sunulmaktadır. Ancak en kaliteli ve ucuz yavru balık yemleri için kategorimize göz atabilir; Ahm, Hikari, JBL, Sera, Tetra, Tropical ve White Balance balık yemleri arasından dilediğinizi hızlı ve güvenli bir şekilde satın alabilirsiniz.
 

Ürün Stok Habercisi Listenize Eklenmiştir

Size haber verilmesini istediğiniz ürünleri Juen Dedektif sayfasından takip edebilirsiniz.

İlginize Teşekkür Ederiz
Ürün Stok Habercisi Listenizden Çıkarılmıştır

İlginize Teşekkür Ederiz
 • 256 bit SSL
 • master
 • visa
Üye Girişi

Şifrenizi mi unuttunuz?