Lütfen Bekleyiniz
Lütfen Bekleyiniz

 Ürün Markaları

 •    Biokats
 •    Garden Mix

 Fiyat Aralığı

Ürün Bulunamadı

 • Tablo
 • Liste
 • Biokats Eko Light Extra Aktif Karbonlu Pelet Kedi Kumu 5 Litre | 338,83 TL

  JPM028618

  Kediler için, doğal bitki liflerinden üretilmiş, % 700 e kadar sıvı emme kapasitesine sahip, doğal pelet kedi kumu
   
   
   
  338,83 TL
 • Cats Best Universal Bitkisel Kuş Kemirgen Ve Kedi Kumu 10 Litre 5,5 Kg | 441,26 TL

  JPM009149

  Kediler, kemirgen ve kuşlar için doğal ağaç ve bitki liflerinden üretilmiş, yüksek derecede nem emebilen % 100 doğal kum
   
   
   
  441,26 TL
 • Garden Mix Bio Natural Topaklanan Mısır Lifli Kedi Kumu 8 Litre | 402,74 TL

  JPM032101

  Garden mix mısır lifli kedi kumu, % 100 doğal mısır koçanı lifinden üretilmiş granül şeklinde topaklanan kumdur.
   
   
   
  402,74 TL
 • Tablo
 • Liste

Organik Kedi Kumu Çeşitleri ve Fiyatları

Organik kedi kumu, evde beslenen kediler için edinilmesi gereken önemli bakım ürünlerinden birisidir. Kedilerin tuvalet ihtiyaçlarını hijyenik bir ortamda gidermelerini sağlayan kedi kumlarının birçok çeşidi bulunmaktadır. Ancak kedi kumu çeşitleri arasından seçim yaparken dikkatli davranmak gerekmektedir. Çünkü kedi kumu, kedilerin sağlığını etkileyen bir üründür. Ayrıca yanlış bir seçim kedi ile aynı ortamda bulunan kişilerin de sağlığını tehlikeye atabilmektedir. İyi bir kum içerisinde kesinlikle inşaat kumu, deniz kumu, moloz ya da herhangi bir kimyasal bulunmamalıdır. Organik kedi kumu ise bu anlamda oldukça ideal bir üründür. İçerisinde herhangi bir kimyasal barındırmayan bu kumlar, %100 organik malzemeler kullanılarak üretilirler.
 

Organik Kedi Kumu Çeşitleri Nelerdir?


Organik kedi kumları arasında %100 çam ağacından üretilen kumlar da yer almaktadır. Çam ağacı talaşı ile sıkıştırılarak üretilen organik kumlar, yüksek emiş gücüne sahip ürünlerdir. Kedinin tuvaletini yapmasının ardından sıvıyı hızlı bir şekilde emer ve hapsederler. Bu sayede koku oluşumunu önlemeye de yardımcı olurlar. Ayrıca doğal yapıları sayesinde çevreye zarar vermez ve doğada hızla yok olurlar. Yine bir diğer organik kedi kumu çeşidi ise doğal bitki liflerinden elde edilen kumlardır. Sıvıyı hızlı bir şekilde emen bu kumlar, geri dönüşümlü bitki liflerinden elde edilir ve çevreye herhangi bir şekilde zarar vermezler. Ayrıca yumuşak taneleri sayesinde kedilerin patilerine yapışmaz ve onları rahatsız etmezler.

Bunların yanı sıra organik kedi kumu kullanımı sırasında koku oluşumu olasılığını azaltmak ve kumu daha uzun süre kullanabilmek adına kirlenen kısımları tuvalet kabından uzaklaştırılmalı ve üzerine yeni kedi kumu eklenmelidir. Yine kedi kumu kabı en azından haftada bir kontrol edilmeli ve kumdaki kirlilik arttıysa tamamen değiştirilmelidir. Fakat kedi tuvaletinin temizliğini daha pratik bir şekilde yapmak için kedi kum torbası da kullanılabilir.

Kalın taneli organik kedi kumu, kedilerin sağlığı ve çevrenin refahına önem veren evcil hayvan sahipleri tarafından daha çok tercih edilen kedi kumu olmuştur.Geleneksel kil bazlı kumların aksine, iri taneli çeşitler ahşap, mısır veya geri dönüştürülmüş kağıt gibi doğal malzemelerden yapılır. Daha güvenli, toksik olmayan ve biyolojik olarak parçalanabilir özelliklerine sahip olan bir kedi kumu seçenği sunarlar, bu da onları çevresel kaygıları olanlar için ideal bir seçim haline getirir.

Çok sayıda kedi kumu markası, iri taneli organik kedi kumuna olan talebi fark etmiştir. Bu markalar, kedileriniz için yüksek kaliteli, çevre dostu ve sağlık bilincine sahip ürünler sunmayı taahhüt etmektedir. BiocatsCats Best ve Quik gibi önde gelen markalar, organik kedi kumu söz konusu olduğunda tercih edilen markalar arasındadır ve her biri, kalın taneli ve ince taneli formüllere benzersiz bir yaklaşım getirmektedir.

Kedi Kumunun Tercihi Nasıl Yapılır?

Kedi kumu tercihi kediden kediye önemli ölçüde değişir. Bazı kediler belirli organik malzemelerin dokusunu ve kokusunu diğerlerine tercih edebilir. Kalın taneli organik kedi kumu söz konusu olduğunda, birçok kedi patilerinin altındaki doğal hissi ve bentonit kumlara kıyasla minimum toz üretimini tercih eder. Geçişi yavaşça yapmak ve kedinizin yeni kuma iyi uyum sağladığından emin olmak için davranışlarını gözlemlemek her zaman kedilerin sağlığı açısından önemlidir.

 

Organik Kedi Kumu Fiyatları


Kategorimizde Cats Best Öko PlusEuro CatMiss ve Quik gibi kedi kumu markalarına ait birçok topaklanan organik kedi kumu çeşidi mevcuttur. Siz de kategorimizi inceleyebilir, kaliteli ve ucuz kedi kumu çeşitleri arasından dilediğinizi cazip ödeme seçenekleri ve indirimli fiyatlara hemen satın alabilirsiniz. Sitemizde ayrıca doğal kedi kumu ve kedi kumu paspası gibi ihtiyaç duyabileceğiniz ürünleri de bulabilirsiniz.

Ürün Stok Habercisi Listenize Eklenmiştir

Size haber verilmesini istediğiniz ürünleri Juen Dedektif sayfasından takip edebilirsiniz.

İlginize Teşekkür Ederiz
Ürün Stok Habercisi Listenizden Çıkarılmıştır

İlginize Teşekkür Ederiz
 • 256 bit SSL
 • master
 • visa
Üye Girişi

Şifrenizi mi unuttunuz?