Lütfen Bekleyiniz
Lütfen Bekleyiniz
Ürün Bulunamadı

 • Tablo
 • Liste
 • Loofah Doğal Hindistan Cevizi Kuş Ve Hamster Yuvası 20x13 cm | 181,45 TL

  JPM028171

  Kuşlar ve guinea pig, hamster gibi küçük kemirgenler için doğal yaşantıları ile uyumlu hindistan cevizinden yapılmış yuva
   
   
   
  181,45 TL
 • Tablo
 • Liste

Muhabbet Kuşu Yuvalık Çeşitleri ve Fiyatları

Göz alıcı renkleri ve güzel sesleri ile muhabbet kuşları, en çok bakımı yapılan kuşlar arasındadır. Doğal yaşamlarında ağaç kovukları ve yerlerdeki kütüklere yuva yapmayı tercih eden muhabbet kuşları evde beslenecekse özenli ve doğru yuva seçimleri yapılmalıdır. Yuvalıklar kuşlar için yaşayabilecekleri, yumurtlayabilecekleri ve güvende hissedebilecekleri bir alandır.

Muhabbet kuşu için yuvalık seçenekleri çeşitlilik gösterebilir. Genellikle ahşap materyallerden muhabbet kuşu yuvalıkları yapılır. Bunun sebebi doğal malzemeler kullanılarak kuşları doğal ortamında hissettirmektir. Muhabbet kuşu yuvalığı kare, oval, dikdörtgen ve çatılı şekillerde üretilir. Ön kısımlarında bir delik vardır. Kuşların giriş çıkışı için açılmış bu delik doğru büyüklükte olmalıdır. Muhabbet kuşu yuvalıklarının arka kısımlarında da bir pencere deliği bulunur. Bu delik hem hava geçirgenliği için hem de kuşların yumurtalarını kolaylıkla kontrol edebilmeleri için oldukça kullanışlıdır.
 

Muhabbet Kuşu Yuvalık Modelleri ve Özellikleri


Muhabbet kuşları küçük kuş türlerindedir. Boyları genellikle 18 santimetre olan kuşların ortalama ağırlıkları 40 gramdır. Muhabbet kuşu yuvalık çeşitleri bu kuşların boyutlarına uygun olarak hazırlanır ve kuşların yuva içerisinde rahat hareket ederek yumurtlayabilecekleri şekilde tasarlanmıştır. Yuvalıklar kuş kafeslerine kolaylıkla monte edilebilir. 

Muhabbet kuşu yuvalık modelleri arasında üst ve yan kısımdan açılabilen seçenekleri görmeniz mümkün. Muhabbet kuşları için yuvalık satın alırken dikkat etmeniz gereken bir konu da yuvanın içerisinde folluk yüzeyinin bulunmasıdır. Eğimli bir halde bulunan folluk, yumurtalama dönemleri için oldukça önemlidir. Muhabbet kuşu yuvalıklarının üretildiği materyaller de farklılıklar gösterir. Hasır ve ahşap materyallerden üretilen kuş yuvalıkları en sık tercih edilen seçenekler arasındadır. Ayrıca Hindistan cevizinden yapılmış kuş yuvalığı da bulmanız mümkün.

Dekoratif olarak detaylandırılmış çeşitli ahşap kuş yuvalığı seçeneklerini görebilirsiniz. Kırmızı, mavi, sarı, beyaz ve ahşap renklerinde yuvalıkları zevkinize ve kafes tasarımına göre seçebilirsiniz. Ayrıca yuvalıkların üzerine kuş, çiçek, yaprak gibi desenlerin işlenmiş olduğu modeller de mevcuttur. Ayrıca farklı şekil ve boyutlarda ahşap muhabbet kuşu yemliği bulabilmeniz de mümkündür. Muhabbet kuşlarını doğal alanlarında hissetmelerine yardımcı olacak bir diğer çeşit de hasır kuş yuvalığı çeşitleridir. Hasır yuvalıklar da farklı boyut ve tasarımlarda satışa sunulur. Hasır, kuşları doğal yaşam alanlarında hissettirerek üremeye de teşvik eder.

Sitemizde ayrıca Hindistan cevizinden üretilmiş doğal kuş yuvaları da bulunmaktadır. Bu yuvalarda yuvaya kolayca giriş çıkış yapılabilmesi için bir delik mevcuttur ve kafes tabanına ya da metal bir klips yardımı ile kafese asılarak kullanılabilir.

Sitemizde bulunan tünekli yuvalık modellerine de göz atabilirsiniz. Yuvalığın ön kısmında bulunan çubuk tünek hem dekoratiftir hem de muhabbet kuşlarınız için bir alan oluşturur. Muhabbet kuşu yuvalıkları diğer kafes kuşları için de kullanılabilir. Klipsli modelleri istenilen her yere kolaylıkla asılarak monte edilebilir. Muhabbet kuşlarınız için çeşitli yuvalık modellerini inceleyerek ihtiyacınıza ve zevkinize uygun seçenekleri görebilirsiniz.

Bakımını üstlendiğiniz muhabbet kuşlarının yaşayabileceği ve yumurtalarını bırakabileceği, kuluçkaya yatabileceği yuvalıklar farklı model ve şekillerde satışa sunulur. Kuşların yaşamı için büyük öneme sahip yuvalıkların kullanımı sırasında yuvaya talaş koymanız önerilir. Bunun sebebi yuvalığın içerisindeki talaşın dışkıları kurutarak yuvayı temiz tutmaya yardımcı olmasıdır.
 

Muhabbet Kuşu Yuvalık Fiyatları


Muhabbet kuşu yuvalığı fiyatları modeller arasında değişiklikler gösterebilir. Yuvalığın üretildiği malzeme, yuvalık boyutu, markası ve özellikleri fiyatlardaki farklılıkların sebepleri arasındadır. Bütçenize uygun bir yuvalık bulmak için sayfamızdaki yuvalık modellerine göz atabilirsiniz. Her bütçeye uygun seçeneğin bulunduğu kategorilerden ihtiyacınıza ve bütçenize uygun olan seçeneği tercih edebilirsiniz. Bird toy, Fit Fly, Imac, Eastland, Wonderful Pet gibi markaların muhabbet kuşu yuvalık çeşitlerini bir arada görebilirsiniz. Satın almak istediğiniz modeli sepetinize ekleyerek tek tıkla alışverişinizi gerçekleştirebilirsiniz. 
 
Ürün Stok Habercisi Listenize Eklenmiştir

Size haber verilmesini istediğiniz ürünleri Juen Dedektif sayfasından takip edebilirsiniz.

İlginize Teşekkür Ederiz
Ürün Stok Habercisi Listenizden Çıkarılmıştır

İlginize Teşekkür Ederiz
 • 256 bit SSL
 • master
 • visa
Üye Girişi

Şifrenizi mi unuttunuz?