Lütfen Bekleyiniz
Lütfen Bekleyiniz
Ürün Bulunamadı

 • Tablo
 • Liste
 • Hagen Vision S01 02 M01 02 L01 02 Kuş Kafesi Kapı Mandalı 2 Adet | 143,65 TL

  JPM017729

  Hagen Vision S01-02 / M01-02 / L01-02 kuş kafesleri için, kapı mandalı
   
   
   
  143,65 TL
 • Hagen Vision S01/02 M01/02 L01/02 Kuş Kafesi Köşe Klipsi 4 Adet | 65,25 TL

  JPM032499

  Hagen Vision S01/02 M01/02 L01/02 model kuş kafesleri için, yedek köşe klipsidir.
   
   
   
  65,25 TL
 • Dayang A 02G Ayaklı Pirinç Telli Papağan Kafesi 157 cm | 10.506,53 TL

  JPM008574

  Papağanlar ve paraketler için, 77 x 60 x 157 cm ebatlarında pirinç telli, tepsili, ızgaralı kafes
   
   
   
  10.506,53 TL
 • Birdlife Paraket Ve Sultan Papağan Kafesi Renkli 58 cm | 695,37 TL

  JPM030275

  Birdlife papağan kafesi, paraket türleri, sultan papağanı ve küçük boy papağanlar için 58 x 42,5 x 30 cm ebatlarında, içerisinde aksesuarları bulunan, tepsili kafestir.
   
   
   
  695,37 TL
   
 • Dayang Çifthane Salma Kuş Kafesi 60x40x40 cm | 968,08 TL

  JPM016402

  Dayang salma kafes, sultan papağanı, sevda papağanı, muhabbet kuşu ve kanarya için, 60 x 40 x 40 cm ebatlarında, pirinç telli, çifthane kuş kafesi çeşididir.
   
   
   
  968,08 TL
   
 • Tablo
 • Liste

Papağan Kafesi Çeşitleri ve Papağan Kafesi Fiyatları

Papağan kafesleri, papağanların sağlıklı ve konforlu bir yaşam sürmeleri belirli özelliklere sahip olmalıdır. Papağan kafesi satın alacak kişilerin bu kriterler hakkıında bilgi sahibi olmaları gerekir. Örneğin için papağan kafesi seçerken, genişliğine karar vermek için kanat açıklığı dikkate alınmalıdır. Bu mesafe kanat açıklığının en az 1,5 katı kadar olmalıdır. Papağanlar için kafes boyutları için bir başka örnek ise gri papağanlar için verilebilir. Gri papağanlar için seçim yapılacak kafes ölçülerinin en az 60x60x50 cm boyutlarında olması beklenir. Elbette Kakadu ve Amazon papağanı gibi daha büyük boyutlu papağan türleri için doğal olarak oldukça büyük papağan kafesleri dikkate alınmalıdır.

Papağan kafesi seçimi yapılırken kafes tellerinin arasındaki mesafe dikkate alınması gereken başka bir önemli noktadır. Kafes tel aralıkları, kafes içindeki tırmanma ve gezinme sırasında papağanların rahat hareket etmesini sağlamak ve aynı zamanda henüz çok genç papağanların tel aralıklarına sıkışarak yaralanmalarını önlemek açısından çok önemlidir. Bu nedenlerle tellerin yatay olması ve papağan türüne göre değişse de papağan kafes teli aralıklarına dikkat edilmelidir. Örneğin Sultan papağanı kafesi için bu aralık ortalama 1,5-2 cm kadardır. Yatay kafes telleri papağanların kafes içerisindeki tutunma ve tırmanma hareketlerini kolaylaştırır.
 

Papağan Kafesi Çeşitleri Nelerdir?


Oldukça farklı model ve çeşitte papağan kafesi mevcuttur. Bunlardan birisi de çifthane kuş kafesleridir. Çiftleşmesi istenmeyen erkek ve dişileri ayırmak için kullanılabilen bu kuş kafesleri, orta bölmeleri çıkarılarak da kullanılabilmektedir. Papağan için kafes çeşitleri arasında salma kuş kafesleri de yer alır. Büyük boyutlu bu kafesler, papağanların rahat hareket edebilmeleri için oldukça ideal ürünlerdir.

Yine ayaklı papağan kafesleri ise özellikle papağanları ele alıştırma dönemleri için tavsiye edilir. Izgaralı altlıkları sayesinde kolayca temizlenebilen bu kafesler, kolayca taşınabilir olmaları bakımından da oldukça avantajlıdır.

Özellikle serbest olmayı seven papağanlar ve uçuş eğitimi için papağan eğitim sehpası da tercih edilebilir. Aynı zamanda dinlenme tüneği olarak da kullanılabilen eğitim sehpaları, tekerlekleri sayesinde istenilen yere kolaylıkla taşınabilirler.

Özellikle Sultan papağanları için üretilmiş olan pirinç telli papağan kafeslerinin yanı sıra ayaklı sultan papağanı kafesleri de mevcuttur.
 

Papağan Kefesi Nasıl Olmalı?


Papağan kafesi, papağanın boyutlarına uygun olmalıdır.
Papağanlar güçlü gagalara sahip olduklarından büyük papağanlar için kalın telli kafesler seçilmelidir.
Tel aralıkları küçük veya yavru papağanların sıkışmayacağı aralıklara sahip olmalıdır.
Kafes tellerinin yerleşimi yatay olmalıdır. Bu papağanınızın kafes içerisnde rahat gezinmesini sağlar.
Satın alınan kafes içerisine konulacak papağan suluğu, tüneği, yemliği veya oyuncakları içinde yeterli alan olduğundan emin olmak önemlidir.
Kafes içerisindeki diğer malzemeler papağanınız kanat hareketlerini engelemeyeck tarzda yerliştirilmiş olmalıdır.
 

Papağan Kafesinde Neler Olmalıdır?


Papağan kafesinde eğer mümkünse mutlaka bir kaç tane papağan yemlik ve suluğu, bir veya bir kaç tane papağanınızın rahatça kavrayabileceği tünek, bir kaç farklı tarz da papağan oyuncağı ve iyi kalite bir gaga taşı olmazsa olmaz ihtiyaçlardır.
 

Papağan Kafesi Fiyatları


Kategorimizde YongliFit Fly, Hagen, Imac ve Dayang marka papağan kafesi modelleri yer almaktadır. Siz de kategorimizdeki kafesleri inceleyebilir, papağanınız için en uygun kafes çeşidini indirimli fiyatlarla ve cazip ödeme seçenekleri ile hemen satın alabilirsiniz. Ayrıca papağan yem kabı, su kabı, papağan tüneği ve papağan oyuncakları gibi papağan aksesuarları çeşitlerine de sitemiz üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz.
 

Ürün Stok Habercisi Listenize Eklenmiştir

Size haber verilmesini istediğiniz ürünleri Juen Dedektif sayfasından takip edebilirsiniz.

İlginize Teşekkür Ederiz
Ürün Stok Habercisi Listenizden Çıkarılmıştır

İlginize Teşekkür Ederiz
 • 256 bit SSL
 • master
 • visa
Üye Girişi

Şifrenizi mi unuttunuz?