Lütfen Bekleyiniz
Lütfen Bekleyiniz
Ürün Bulunamadı

 • Tablo
 • Liste
 • Carno Metal Ayaklı Hamster Topu 11 cm | 84,96 TL

  JPM026274

  Carno hamster topu, hamsterların egzersiz ihtiyacını karşılayan, 11 cm çapında şeffaf top ve metal ayakları bulunan hamster oyun topudur.
   
   
   
  84,96 TL
 • Dayang Hamster Oyun Ve Egzersiz Topu 13 cm | 230,81 TL

  JPM027600

  Dayang hamster topu, 13 cm çapında, renkli, şeffaf, akrilikten yapılmıştır. Ev içerisinde hemsterların güvenle gezebilmesi ve egzersiz yapması için idealdir.
   
   
   
  230,81 TL
 • Pawise Hamster Egzersiz Oyun Topu 12 cm | 153,50 TL

  JPM024873

  Hamsterlar için, 12 cm çapında, şeffaf hamster egzersiz ve oyun topu
   
   
   
  153,50 TL
 • Strong Metal Hamster Çarkı Büyük 18 cm | 351,26 TL

  JPM030959

  Metal hamster çarkı, kafes içerisinde ve kafes dışında kullanılabilen 18x20 cm ebatlarında koşu çarkıdır.
   
   
   
  351,26 TL
   
 • Tablo
 • Liste

Hamster Çarkı ve Topu

Oldukça enerjik ve hareketli canlılar olan hamsterlar için öncelikle içinde kendilerini güvende hissedebilecekleri bir kafese sahip olunmalıdır. Elbette bu kafesin de rahat hareket edebilecekleri büyüklükte olması önemlidir. Bir hamster için en önemli bir diğer konu ise egzersiz yapabilecekleri çeşitli hamster oyuncakları çeşitlerine sahip olmaktır. Bunlar oyuncaklar arasında hamster oyun tüneli ve hamster oyun parkı gibi ürünler de yer almaktadır.

Her ne kadar bu oyuncaklar hamsterlar için gerekli olsa da hamster çarkı ve hamster topu belki de en önemli ve gerekli oyuncaklar arasında sayılabilir. Bu iki ürün hamsterların hem eğlence hem egzersiz hem de güvenlik açısından çok önemli ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Bu ürünlerin yanı sıra yine egzersiz ihtiyacına yönelik olarak farklı boyut ve tasarımlar da benzer özellikte oyun çarkları ve topları da bulunmaktadır. Genellikle plastik malzemeden üretilen Hamster çarkları çeşitli renklerde ve özelliktedir. Peki, hamster çarkı çeşitleri nelerdir? Hamster koşu çarkı nasıl olmalıdır?
 

Hamster Çarkı ve Çeşitleri


Hamster çarkı çeşitleri arasında doğal ahşap malzemeler ile üretilen çarklar dışında plastik, akrilik veya metal malzemeler kullanılarak da üretilmiş birçok seçenek mevcuttur. Bir nevi hamster koşu bandı gibi işlev gören Metal hamster çarkı, plastikden üretilenlere kıyasla çok daha dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Diğer bir artısı ise metal malzemeden üretildiği için hamsterların oyuncağa kemirerek zarar vermeleri pek mümkün değildir.

Plastik malzemeler ile üretilen hamster koşu çarkı çeşitleri ise tek parça olarak üretilmektedir. Bu çarklarda ise hamsterların koşu sırasında ayaklarının girip takılabileceği bir boşluk olmadığı için metal çarklara kıyasla daha güvenli sayılabilirler. Ancak az önce de anlattığımız gibi hamsterlar, bu plastik çarklara kemirerek zarar verebilir.

Hamster topları ise genellikle şeffaf plastik malzemelerden üretilmişlerdir ve sabitlenebilen ayaklı modellerinin yanı sıra yerde yuvarlanabilen ve hamsterların gezebilmesini sağlayan modelleri de mevcuttur. Bu tür hamster topu çeşitleri egzersiz ihtiyacını karşılamanın yanı sıra ev içinde gezmesine izin verilen hamsterların hem güvenliğini sağlar hem de kaybolmasını engeller.

Hamster topu seçerken hamsterinizin boyutlarını baz almanız doğru seçim yapmanızı sağlayacaktır. Kategorimizde 11 cm, 13 cm veya 17 cm çapında hamster egzersiz topları bulmanız mümkündür.
 

Hamster Çarkı Nasıl Olmalı?


İhtiyaca uygun bir oyun çarkı seçerken mutlaka hamsterınızın boyutlarını da dikkate almalısınız. Örnek vermek gerekirse Çin hamsterı ve Sibirya hamsterı gibi cüce hamster türleri için yaklaşık olarak 15-20 cm çapında olan çarklar tercih edilmelidir. Yine Suriye hamsterı gibi diğerlerine kıyasla daha büyük olan hamsterlara ise 20-28 cm çapında çarklar daha uygundur.

Bazı hamster çarkları kullanım sırasında çok fazla ses çıkarabilir. Ses çıkaran bir hamster çarkı özellikle gece aktif olan Hamsterların çarkı kullanması sonucu sizi de rahatsız edebilir. Bu nedenle hamster koşu çarkı seçerken olabildiğince sessiz modellerin arasından seçim yapmanızı tavsiye ederiz.
 

Hamster Topu Fiyatları


Hamster topu fiyatları, tasarımlarına, markalarına ve üretildikleri mataryele göre farklı olabilmektedir. Kategorimizde Dayang, Imac, Hagen veya Pawise markalarına ait hamster topu modellerine ulaşabilirsiniz. Dilerseniz hamster topu fiyatları veya hamster çarkı özellikleri ile ilgili daha detaylı bilgiye ulaşmak için sitemizi inceleyebilir, arzu ettiğiniz oyuncakları Juen Pet Market güvencesi ile satın alabilirsiniz.
 

Ürün Stok Habercisi Listenize Eklenmiştir

Size haber verilmesini istediğiniz ürünleri Juen Dedektif sayfasından takip edebilirsiniz.

İlginize Teşekkür Ederiz
Ürün Stok Habercisi Listenizden Çıkarılmıştır

İlginize Teşekkür Ederiz
 • 256 bit SSL
 • master
 • visa
Üye Girişi

Şifrenizi mi unuttunuz?