Lütfen Bekleyiniz
Lütfen Bekleyiniz
Ürün Bulunamadı

 • Tablo
 • Liste
 • Sera Su Düzenleyici Catappa Yaprağı 10-15 cm 10 Adet | 336,22 TL

  JPM029383

  Sera catappa, tatlı su akvaryumları için, suda bakteri ve mantarlaşmayı önlemeye, yaralanma sonrası iyileşme sürecini desteklemeye yardımcı, akvaryum su düzenleyici
   
   
   
  336,22 TL
 • Prodac Akvaryum İçin Trace Elements 250 ml | 204,24 TL

  JPM006698

  Mercan akvaryumları ve omurgasız canlılar bulunan tuzlu su akvaryumları için eser elementleri içeren likit solüsyondur.
   
   
   
  204,24 TL
 • JBL Acclimol Balık İçin Ortam Alıştırıcı Su Düzenleyici 100 ml | 107,40 TL

  JPM022118

  Akvaryumlar için, yeni balıkların ortama alışmasını sağlayan, stresi azaltan, su düzenleyici
   
   
   
  107,40 TL
   
 • Sera Fishtamin Akvaryum Balıkları İçin Multivitamin Kompleksi 15 ml | 272,32 TL

  JPM001075

  Tatlı su, tuzlu su ve havuz balıkları için damla formunda multivitamin kompleksi
   
   
   
  272,32 TL
   
 • Tablo
 • Liste

Balık Vitamin ve Mineral Çeşitleri

Akvaryumda beslenen balıkların sayısı ya da türü ne olursa olsun belli miktarda vitamin ve mineral almaya ihtiyaçları vardır. Bu anlamda sağlıklı ve uzun bir yaşam sürebilmeleri için türlerine uygun balık yemi dışında çeşitli besin takviyeleri de kullanılmalıdır. Yine akvaryum suyu,  balıkların doğal yaşam ortamlarında kolaylıkla ulaştıkları vitamin ve mineraller açısından fakir olabilir. Bu durumda sağlıklı bir akvaryum ortamı oluşturmak adına yapılması gereken balık vitamin ve mineralleri kullanmaktadır. Balık vitamin ve mineral çeşitleri, balıkları güçlendirerek daha canlı renklere kavuşmalarına yardımcı olur. Ayrıca akvaryum balıkları için vitamin takviyesi yapmak, üremelerini de olumlu yönde etkileyecektir.
 

Balık Vitamin ve Mineral Çeşitleri Nelerdir?


Balık vitamin ve mineralleri, her akvaryum için özel olarak üretilen takviyelerdir. Akvaryumda beslenen balıkların sağlığını destekleyen bu ürünler arasında sıvı mineral katkıları da yer almaktadır. Balıklar için gerekli mineralleri içeren ve parazitleri önleyen bu balık mineralleri, bağışıklığı güçlendirdikleri gibi güçlü bir iskelet sistemi sağlamaktadır. Yine balıklar akvaryum içerisinde sürekli olarak stres altındadır. Ancak akvaryumda uygun bir ortam yaratarak bu stres azaltılabilir. Bunun için akvaryum balıklarına özel olarak üretilen multivitamin kombinasyonları tercih edilebilir.

Balık vitamin ve mineral çeşitleri arasında renk koruyucu solüsyonlar da mevcuttur. Renklerin korunmasına ve daha canlı olmasına yardımcı olan bu solüsyonlar, aynı zamanda balıkların iskelet gelişimi için ihtiyaç duydukları elementleri de içermektedir. Bunların yanı sıra Malawi ve Tangajika göllerinde yaşayan cichlidler için su değerlerinin ayarlanabilmesini sağlayan su sertleştirici çeşitleri de bulunmaktadır. Bu ürünler, karbonat sertliğini toplam sertlik seviyesinin üzerine çıkarır ve bahsedilen göllerde yer alan minerallerin akvaryum suyuna eklenmesini sağlarlar. Ayrıca cichlidlerin yumurtlama sürecinin çok daha verimli geçmesine yardımcı olurlar.

Kategorimizde yukarıda bahsedilenlerin dışında akvaryum oksijen tableti ve ortam alıştırıcı su düzenleyici de yer almaktadır. Siz de akvaryumunuzda beslediğiniz balıklarınız için vitamin ve mineral takviyesi satın almak istiyorsanız kategorimize göz atabilir; JBL, Prodac, ReeFlowers, Sera ve Uzak Doğu markalarının sunduğu kaliteli balık vitamin ve minerallerini uygun fiyatlara hemen satın alabilirsiniz.
 

Ürün Stok Habercisi Listenize Eklenmiştir

Size haber verilmesini istediğiniz ürünleri Juen Dedektif sayfasından takip edebilirsiniz.

İlginize Teşekkür Ederiz
Ürün Stok Habercisi Listenizden Çıkarılmıştır

İlginize Teşekkür Ederiz
 • 256 bit SSL
 • master
 • visa
Üye Girişi

Şifrenizi mi unuttunuz?