Lütfen Bekleyiniz
Lütfen Bekleyiniz
Ürün Bulunamadı

 • Tablo
 • Liste
 • Ferplast Swing 3 Kedi Kapsı Beyaz 4 Yollu 22,5x25,2 cm | 1.232,68 TL

  JPM014048

  Dışarı çıkmayı seven kediler için kapı veya duvara takılabilen, dayanıklı, beyaz kedi kapısı
   
   
   
  1.232,68 TL
 • Ferplast Swing 5 Kedi Ve Köpek Kapısı 4 Yollu Beyaz 22,5x25,2 cm | 2.024,89 TL

  JPM013477

  Ferplast swing kapı, duvara veya kapıya takılabilen, dayanıklı, beyaz renklikaliteli ve dayanıklı malzemeden yapılmış kedi ve küçük ırk köpek kapısıdır.
   
   
   
  2.024,89 TL
 • Ferplast Swing 5 Kedi Ve Köpek Kapısı 4 Yollu Kahverengi 22,5x25,2 cm | 1.831,56 TL

  JPM013478

  Ferplast swing kahverengi kapı, kaliteli malzemeden yapılmış kedi ve küçük ırk köpek kapısıdır.
   
   
   
  1.831,56 TL
 • Ferplast Swing 7 Manyetik Kedi Kapısı Kahverengi 4 Yollu+Tasma Hediye | 2.968,59 TL

  JPM014047

  Ferplast swing 7 manyetik kedi kapısı, duvar ve kapıya takılabilen, kilit sistemi ve özel tasma ile kullanılan 25,2x22,5x10,4 cm ebatlarında kapıdır.
   
   
   
  2.968,59 TL
 • Karlie 2 Yönlü Kilitli Kedi Kapısı Beyaz 19,2x20 cm | 1.024,79 TL

  JPM031877

  Kedinizin rahatça dışarı çıkıp gezebilmesi ve ihtiyaçlarını karşılaması için kullanılan 2 yönlü kedi kapısıdır.
   
   
   
  1.024,79 TL
 • Karlie Duvar Kapı ve Cama Takılabilen Kedi Kapısı Beyaz 20x19,2 cm | 974,74 TL

  JPM029420

  Karlie kedi kapısı, duvara, ahşap kapıya, pimapen kapıya ve cama takılabilen, 20 x 19,2 cm ebatlarında kapıdır.
   
   
   
  974,74 TL
 • Karlie Kedi Balkon Filesi 2x1 metre | 459,53 TL

  JPM030458

  Karlie kedi balkon filesi, 2 x 1 metre ebatlarındadır. Balkon, veranda, kapı, bahçe ve pencerelere takılabilen kedi güvenlik ağı.
   
   
   
  459,53 TL
 • Karlie Kedi Balkon Filesi 3x2 metre | 701,08 TL

  JPM030457

  Karlie kedi balkon filesi, balkonun yanı sıra veranda, kapı, bahçe ve pencerelere takılarak kullanılabilir. Özellikle yaz aylarında kedilerin dışarı kaçmasını önler.
   
   
   
  701,08 TL
 • Karlie Kedi Balkon Filesi 4x3 metre | 987,53 TL

  JPM030459

  Karlie kedi balkon filesi, suya ve UV radyasyonuna karşı dayanıklıdır. Balkon, cam gibi kedinin kaçabileceği açık alanlara takılarak kedinin düşmesini önler.
   
   
   
  987,53 TL
 • Karlie Kedi Kapısı 4 Yönlü Kahverengi 20x19,2 cm | 969,64 TL

  JPM029421

  Dışarı çıkmayı seven kediler için, dört yönlü olarak tasarlanmış, 20 x 19,2 cm ebatlarında, kalınlığı 5 cm'e kadar olan kapı ve duvarlar için uyumlu, kedi kapısıdır.
   
   
   
  969,64 TL
 • Kudi 4 Yollu Beyaz Kedi Köpek Kapısı 20 cm | 1.014,77 TL

  JPM021422

  Köpek ve kediler için, sıkıldıklarında dışarı çıkıp girebilmelerini sağlayan, 4 yollu kilit sistemi bulunan 20 x 19 x 5,5 cm ebatlarında, kedi köpek kapısıdır.
   
   
   
  1.014,77 TL
 • Kudi 4 Yollu Beyaz Kedi Köpek Kapısı 22,5 cm | 341,25 TL

  JPM021423

  Köpek ve kediler için, sıkıldıklarında dışarı çıkıp girebilmelerini sağlayan, 4 yollu kilit sistemi bulunan 22,5 x 20 x 3 cm ebatlarında, kedi köpek kapısıdır.
   
   
   
  341,25 TL
 • Kudi 4 Yollu Beyaz Kedi Köpek Kapısı 24 cm | 1.231,15 TL

  JPM021424

  Kediler ve köpekler için, sıkıldıklarında dışarı çıkabilmelerini sağlayan, 4 yollu kilit sistemi bulunan, 24 x 23,5 x 8,5 cm ebatlarında, kedi köpek kapısı
   
   
   
  1.231,15 TL
 • Pawise Dört Yollu Kedi Kapısı Beyaz 31 cm | 920,15 TL

  JPM024279

  Dışarı çıkmayı seven kediler için, 31 x 26 cm ebatlarında, beyaz renkli, şeffaf kapılı, dört yollu kedi kapısı
   
   
   
  920,15 TL
 • Pawise Kedi Filesi Balkon Ve Pencere İçin Transparan 2x1,5 metre | 227,88 TL

  JPM028523

  Kedi filesi, balkon, veranda, kapı, bahçe ve pencerelere takılabilen, şeffaf malzemeden yapılmış, kedi güvenlik ağı
   
   
   
  227,88 TL
 • Tablo
 • Liste

Kedi Kapısı Çeşitleri ve Fiyatları

Kedi kapısı çeşitleri için en doğru adrestesiniz. Kediler, özgürlüklerine düşkün hayvanlardır. Bu nedenle de evde beslenen kediler zaman zaman dışarı çıkmak ve bağımsız bir şekilde dolaşmak isteyebilirler. Kedilerin bu son derece doğal olan ihtiyaçlarını önemsemek ve uygun bir ortam sağlamak gerekmektedir. Bunun için en ideal olanı ise bir kedi kapısı satın almaktır. Kedi kapıları hem kedilerin hem de kedi sahiplerinin işini kolaylaştıran ürünlerdir. Cama, kapıya ve duvara monte edilerek kullanılan bu ürünler, aynı zamanda farklı kilit seçenekleri ile satışa sunulmaktadır. Bu doğrultuda basit kilitli, mikroçipli ve elektromanyetik kapılar arasından seçim yapılabilir. Ancak kedi için kapı satın alırken belli noktalara dikkat etmek gerekmektedir. Peki, kediler için kapı çeşitleri nelerdir? Bu kapılar arasından seçim yaparken nelere dikkat edilmelidir?
 

Kedi Kapısı Çeşitleri Nelerdir?


Kedi kapıları, evlerin dış ya da balkon kapılarına monte edilebilen ve kedilerin sığabileceği şekilde farklı boyutlarda üretilen kapakçıklardır. Bu kapakçıklar sayesinde kediler dışarı çıkmak istediklerinde sahiplerinden yardım istemelerine gerek kalmadan çıkabilir, gezer ve yeniden geri dönebilirler. Yine kedi kapısı çeşitleri genellikle özel bir bahçeye sahip veya yeşillik alanı olan kedi sahipleri tarafından tercih edilmektedir. Diğer yandan balkonlu bir apartman dairesinde oturanlar da evcil dostları için kapı satın alabilir ve balkon kapılarına monte ederek ara sıra balkonda vakit geçirmelerini sağlayabilirler.

Kediler için kapı çeşitleri arasında manyetik, mikroçipli ve kilitli seçenekler yer almaktadır. Manyetik kedi kapıları, dışarı çıkmayı seven kediler için kapı ve duvarlara takılabilen dayanıklı ürünlerdir. Kedinin sıkıldığı zaman dışarıya çıkmasına ve yeniden eve girişine izin veren bu kapıların kapak kısmı sessiz bir şekilde kapanır. Böylece kediyi korkutmadığı gibi etrafa rahatsızlık da vermezler. Manyetik kapıların en önemli özelliği ise kedilerin tasmalarına takılabilen manyetik aksesuarlar sayesinde yalnızca evin kedisinin giriş çıkış yapabilmesidir.

Mikroçipli kedi kapıları ise mikroçip tanıma özellikleri sayesinde istenmeyen kedilerin giriş çıkışını önlerler. Pil değişimlerinde, kaydedilen veriler korunur ve kaybolmaz. Kedinin mikroçipini kapıya tanımlamak adına kedi kapıya yaklaştırılır ve üst bölümdeki düğmeye basılır. Bu kapılar da tıpkı manyetik olanlar gibi yavaş kapanır açılır ve kedilerin korkmasını önlerler. Örnek vermek gerekirse Ferplast Swing Microchip Mikroçipli Akıllı Kedi Kapısı, dışarıya çıkıp dolaşmayı seven kediler için tasarlanmış mikroçip tanımalı kedi kapısıdır ve bu konuya iyi bir örnektir. 32 adete kadar mikroçip tanıma özelliğine sahip olan bu ürün, tüm hava şartlarına uygun olarak üretilmiştir. Ekstra tasma kullanmanıza gerek yoktur, kedinizin mikroçipini tanımladıktan sonra rahatlıkla kullanabilirsiniz. Dışarıya çıkışa izin verip, içeri girişe kapalı, içeri girişe izin verip dışarıya çıkışa kapalı, giriş çıkışa izin verip, giriş çıkışa kapalı olmak üzere 4 farklı ayarı bulunmaktadır.

Dilerseniz kedi tırmalama tahtası ve evleri ile ilgili kategorimize de göz atabilirsiniz.
 

Kediler İçin Kapı Seçimi Nasıl Yapılır?


Farklı özelliklere sahip kedi kapısı çeşitleri arasından seçim yaparken göz önünde bulundurulması gereken bazı hususlar vardır. Bunların başında ise kapının kedi için uygun boyutlarda olması gelmektedir. Yani en iyi kedi kapısı, kedinin zorluk çekmeden içinden geçebileceği ve az ses çıkaran bir kapıdır. Bu doğrultuda kediler için kapı seçimi yaparken kedinin kilosu, cinsi ve ebatları mutlaka dikkate alınmalıdır.
 

Kediler Kedi Kapısına Nasıl Alıştırılır?


Doğru ölçülerde ve modelde bir kapı seçimi yapsanız da kediniz kapıyı kullanmak istemeyebilir. Çünkü kedilerin kapıların çalışma mantığını anlayarak girip çıkmaları belli bir zaman almaktadır. Fakat evcil dostunuza nasıl yaklaşmanız gerektiğini bilirseniz onu kapıyı kullanmaya alıştırabilirsiniz. Buna kedi kapısı montajı sonrasında kedinizin kapıyı keşfetmesine izin vererek başlayabilirsiniz. Günde ortalama 10 dakika kadar eğitim vermeye özen gösterin ve bir hafta kadar denemeye devam edin. Kedi kapısını ilk günlerde açık tutun ve daha sonra kedinin itme refleksini geliştirmesi için yavaş yavaş kapatın. Bu eğitimler sırasında kapının dışına kedi ödül maması ya da yaş mama bırakabilirsiniz. Bunlara ulaşmaya çalışan kedi kapının içinden geçmek zorunda kalır ve bu durumda kapının nasıl açılıp kapandığını öğrenir ve kullanmaya devam eder.

Bunların yanı sıra bazı kedilerin diğerlerine göre kapıyı kullanmaya alışmaları daha uzun sürer ve çok pratik yapmaları gerekir. Eğer sabırlı davranmaz ve kedinizi kapıya doğru iter ya da onu azarlarsanız kedi kapısına karşı olumsuz duygular geliştirmesine neden olabilirsiniz. Kedilerin kapıdan girip çıkmaya alıştırılmasında olumlu yaklaşımın anahtar olduğunu mutlaka göz önünde bulundurmalısınız. Ancak kedinin kapıdan girip çıkma davranışının kalıcı olması adına ödüllendirmeye 1-2 hafta kadar devam etmenizde fayda vardır.

Kedi yatakları evleri ve yuvaları ile ilgili kategorimizi gezerek ürünlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz. 
 

Kedi Kapısı Fiyatları


Kedi kapısı fiyatları; kapının modeline, markasına ve sahip olduğu özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Sitemizde Petsafe, Trixie, Catmate ve Ferplast gibi markalara ait ürünleri bulabilirsiniz. Ancak fiyatlar ve ürün özellikleri ile ilgili daha detaylı bilgi sahibi olmak için kategorimizi inceleyebilir, kediniz için uygun olanı indirimli fiyatlara hemen satın alabilirsiniz.
 

Ürün Stok Habercisi Listenize Eklenmiştir

Size haber verilmesini istediğiniz ürünleri Juen Dedektif sayfasından takip edebilirsiniz.

İlginize Teşekkür Ederiz
Ürün Stok Habercisi Listenizden Çıkarılmıştır

İlginize Teşekkür Ederiz
 • 256 bit SSL
 • master
 • visa
Üye Girişi

Şifrenizi mi unuttunuz?