Lütfen Bekleyiniz
Lütfen Bekleyiniz
Ürün Bulunamadı

 • Tablo
 • Liste
 • Apex Tor-Axsol Kaplumbağa Ve İguana Vitamini 20 ml | 7,79 TL

  JPM016689

  Apex kaplumbağa vitamini, bağışıklık sistemini güçlendiren, hastalıklara karşı direnci arttıran, ve vitamin ihtiyacını karşılayan yem katkısıdır.
   
  8,65 TL
  7,79 TL
 • Deep Reptivit Kaplumbağa Ve İguana Vitamini 30 ml | 18,00 TL

  JPM007623

  Deep kaplumbağa vitamini, su kaplumbağaları, iguana ve diğer tüm sürüngenlerin vitamin ihtiyacını karşılar.
   
  20,00 TL
  18,00 TL
 • Sera Activ Plus W Sürüngen Kemirgen ve Kuşlar İçin Vitamin 50 ml | 191,81 TL

  JPM003511

  Sürüngenler, küçük ev hayvanları ve tüm süs kuşları için iştahsızlığa karşı kullanılan hintkamışı kökü içeren enerji veren vitamin takviyesi
   
  225,66 TL
  191,81 TL
 • Sera Reptilin Kaplumbağa Ve Sürüngen Vitamini 15 ml | 172,12 TL

  JPM004491

  Kaplumbağalar, iguana ve diğer sürüngenler için, sağlıklı bir bağışıklık sistemini destekleyen multi vitamin preparatı
   
  202,49 TL
  172,12 TL
 • Tablo
 • Liste

İguana Vitamin ve Mineralleri

Evcil hayvan sahiplenmek beraberinde belli başlı sorumlukları da getirmektedir. Ancak söz konusu iguana gibi egzotik hayvan türleri olunca bu sorumluluk daha da artmaktadır. Çünkü iguana gibi sürüngen türleri daha özel bir ilgiye ihtiyaç duymaktadır. Yine son dönemlerin en popüler evcil hayvanlarından birisi olan iguanaların dengesiz beslenmeleri durumunda çeşitli hastalıklar ile karşılaşmaları kaçınılmazdır. Bu nedenle de genel sağlıkları ve kemik gelişimleri açısından belli vitamin ve mineral takviyelerinin yapılması gerekmektedir. Peki, iguana vitamin ve mineralleri arasında hangi seçenekler bulunmaktadır?
 

İguana Vitamin ve Mineralleri


Günümüzde iguana ve diğer evcil sürüngenlerin genel sağlıkları için kullanılabilecek birçok vitamin ve mineral üretilmektedir. Bunlar arasında solüsyon halinde iguana vitaminleri bulunmaktadır. Aynı zamanda su kaplumbağaları için de uygun olan bu vitaminler, sürüngenlerin bağışıklık sistemini destekleyerek daha sağlıklı bir yaşam sürmelerine yardımcı olmaktadır. Bunların yanı sıra iguana vitamin ve mineralleri solüsyon halinde olanlar ile sınırlı değildir. Tablet formunda çeşitleri de bulunabilen bu faydalı ürünler; kaplumbağa, su kaplumbağası ve kertenkeleler için ihtiyacı olan minerali karşılamaktadır.

Bunların yanı sıra iguanaların pek çoğunda “osteodistrofi” olarak bilinen kemik hastalığı ile karşılaşılmaktadır. Bu kemik hastalığının en temel nedeni kalsiyum eksikliğidir. Kalsiyum eksikliğinin nedeni ise sürüngenlerin D vitaminini harekete geçiren ultraviyole ışınlarını yeterince alamamalarıdır. Yine D vitamini hayvanların bağırsaklarında bulunan kalsiyumun emilimine yardımcı olmaktadır.

İguanalarda kalsiyum eksikliğinin bir diğer nedeni de beslenme tarzıdır. Düzenli olarak iguana vitamin ve mineralleri kullanarak bu sorunun önüne geçilebilir. Ancak evcil hayvanınızın türü ne olursa olsun beslenme tarzı ile ilgili bir veteriner hekim ile görüşmeniz önemlidir. Veteriner hekim, evcil hayvanınız için en ideal beslenme tarzını belirleyecek, vitamin ya da mineral eksikliği söz konusu ise kalsiyum veya mineral takviyesi önerecektir.
 

İguana Vitamin ve Mineral Fiyatları


İguana ve diğer evcil sürüngenlerin kullanımı için uygun bu ürünlerin fiyatları ise değişiklik göstermektedir. Bu doğrultuda iguana ve kaplumbağa gibi evcil hayvanlar için uygun sürüngen vitaminleri ve fiyatları ile ilgili ayrıntılar için sitemizdeki ürünleri inceleyebilir, dilediğiniz ürüne farklı ödeme seçenekleri ile hemen sahip olabilirsiniz.

Dilerseniz sitemizde bulunan İguana Aksesuarları Kategorisine de bir göz atabilirsiniz.

 

Ürün Stok Habercisi Listenize Eklenmiştir

Size haber verilmesini istediğiniz ürünleri Juen Dedektif sayfasından takip edebilirsiniz.

İlginize Teşekkür Ederiz
Ürün Stok Habercisi Listenizden Çıkarılmıştır

İlginize Teşekkür Ederiz
 • 256 bit SSL
 • master
 • visa
Üye Girişi

Şifrenizi mi unuttunuz?