Lütfen Bekleyiniz
Lütfen Bekleyiniz

 Ürün Markaları

 •    Pedigree

 Tür Seçimi

 •    Köpek Mamaları

 Fiyat Aralığı

Ürün Bulunamadı

 • Tablo
 • Liste
 • Pedigree Sığır Etli Konserve Köpek Maması 400 gr | 69,83 TL

  JPM016283

  1 yaş üzeri yetişkin köpekler için, jöle içerisinde sığır eti içeren, konserve köpek maması
   
   
   
  69,83 TL
 • Tablo
 • Liste

Yaşlı Köpek Konservesi Çeşitleri ve Fiyatları

Yaşlı köpek konservesi çeşitlerinin en iyi markalarını kategorilerimiz arasında bulabilirsiniz. Hayvanlar da insanlar gibi ilerleyen yaşlarda özel bir bakıma daha sık sağlık kontrolüne ihtiyaç duyarlar. 7 yaşına ulaştıklarında artık yetişkinlikten yaşlılığa geçiş yaparlar ve yaşlı köpek yaş mama kullanmaları gerekir. Çünkü köpeklerde yetişkinlik dönemine geçişte olduğu gibi yaşlılığa geçiş yaşı da ırka göre değişiklik göstermektedir. Köpekler yaşlanmaya başladıklarında fiziksel aktivitelerinde gözle görülür bir azalma meydana gelir. Yine kas kaybı yaşadıkları gibi ruh hallerinde ani değişiklikler gözlemlenebilir. Bunların yanı sıra yaşlılık köpeklerin böbrek ve kalp rahatsızlığı geçirmeye yatkın oldukları bir dönemdir. Köpeklerin yaşlanmalarının önüne geçmek mümkün değildir ancak bu dönemde daha kaliteli bir yaşam sürmeleri adına önlemler alınabilir. Bahsedilen bu önlemlerden birisi de beslenme düzenlerinde değişiklik yapılmasıdır. Yaşlı köpek konserve mamaları ise yaşı ilerleyen köpekler için iyi bir beslenme yöntemidir. Peki, yaşlı köpek konservesi çeşitleri nelerdir?
 

Yaşlı Köpek Konservesi Çeşitleri


Köpekler belli bir yaşa geldiklerinde fiziksel aktivitelerinin yanı sıra beslenme alışkanlıkları da değişir. Bu nedenle değişen ihtiyaçlarına uygun bir yaşlı köpek maması ile beslenmeleri gerekmektedir. Yaşlı köpeklerin beslenmesindeki en önemli nokta ise vücut ağırlıklarının korunması ve kronik hastalıkların seyrini yavaşlatmaktır. Ancak köpeklerin yaşamlarının diğer dönemlerde olduğu gibi yaşlılık döneminde de uygun diyeti uygulamak için en ideal olanı bir veteriner hekimden destek alınmasıdır. Çünkü köpekleri en iyi tanıyan kişi veteriner hekimdir ve tüm etkenleri göz önünde bulundurarak dengeli ve sağlıklı beslenmelerine yardımcı olacaktır.

Yaşlı köpekler, daha az hareket ettikleri için kilo almaya yatkındırlar. Kilo alımlarının önüne geçilmezse obeziteye yakalanabilirler. Obezite ise kemik ve kas hastalıkları başta olmak üzere pek çok hastalığa neden olabilir. Bu nedenle kullandıkları mamanın az yağlı ve yaşlı köpeklere uygun olması gerekmektedir. Yine yaşı ilerleyen köpekler genellikle ağız ve diş problemleri nedeniyle kuru köpek maması tüketmekte zorlanabilirler. Ancak yaş köpek maması kullanarak hem daha rahat beslenmeleri hem de tüm besin ihtiyaçlarını karşılamaları sağlanabilir.

Sitemizde yaşlı köpek beslenmesi için tercih edilebilecek pek çok köpek konserve maması yer almaktadır. Animonda, Hills, Pedigree ve Quik gibi güvenilir köpek maması markaları tarafından sunulan bu mamaların içerikleri ise oldukça çeşitlidir. Yaşlı köpeklerin keyifle tüketmeleri adına özel olarak formüle edilen konserve köpek mamaları arasında; hindili, ördekli, karışık etli, sığır etli, tavuklu ve havuçlu gibi seçenekler bulunmaktadır.  Mamaların içeriğinde daha besleyici olmaları için sebze ve pirinç benzeri tahıllar da yer alabilmektedir. Fakat köpeğinizin tahıllara karşı hassasiyeti varsa ya da tahıl tadından hoşlanmıyorsa bu durumda özel olarak hazırlanan tahılsız köpek konserve mamaları arasından seçim yapabilirsiniz. Siz de sitemizde yer alan yaşlı köpek konservesi kategorimizi inceleyerek birbirinden lezzetli ve besleyici mamalar arasından yaşlı köpeğiniz için en uygun olanını hemen satın alabilirsiniz.
 

Yaşlı Köpek Konservesi Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli?


Köpeklerin yaşamlarının ilerleyen dönemlerinde daha kolay beslenebilmeleri adına yaş köpek mamaları kullanılabilir. Bunun için köpeğin yaşına uygun kuru köpek mamasının içine bir miktar yaş mama eklenerek köpeğe verilebilir. Böylece köpek kuru mamayı çok daha kolay bir şekilde çiğneyerek yutacaktır. Konserve köpek mamaları üretimleri sırasında kuru mamalara göre daha farklı süreçlerden geçerler ve daha çabuk bozulurlar. Bu nedenle konserve mamanın mama kabında uzun süre beklememesine dikkat edilmelidir. Aksi halde konserve köpek maması bozularak köpeğinizin sağlığını tehdit edebilir. Ayrıca köpeğinize ister kuru isterseniz de yaş köpek maması verin fark etmez, mama kabının yanında mutlaka temiz ve taze su bulundurmalısınız.

Yaşlı köpekler için biftekli, kuzu etli, dana parça etli, hindili, tavuklu, balıklı gibi çeşitlerin yanı sıra Gimdog ton balıklı incir ve ananaslı pate köpek konservesi, Gimdog sığır etli ve papayalı pate köpek konservesi ve Animonda Gran Carno karışık etli konserve köpek maması gibi farklı çeşitlerde konserve de tercih edebilirsiniz.

Bunların yanı sıra yaşlı kuru köpek maması paketleri üzerinde günlük olarak hangi miktarda tüketilmeleri gerektiğine yönelik beslenme tablosu ve talimatlar yer almaktadır.  Bu talimatları okuyarak köpeğinize ne kadar mama vermeniz gerektiğini öğrenebilirsiniz. Fakat tüylü dostunuza hangi mamayı ne kadar vermeniz gerektiği konusunda bir veteriner hekime danışmanızda yarar bulunmaktadır.
 

Yaşlı Köpek Konservesi Fiyatları


Yaşlı köpekler için üretilen konserve mamaların fiyatları, bazı etkenlere göre değişiklik göstermektedir. Bu etkenler arasında mamanın içeriği, markası ve gramajı gibi etkenler yer almaktadır. Siz de yaşlı köpeğinizin severek ve rahatça tüketebileceği kaliteli bir köpek maması satın almak için pet shop sitemizde yer alan yaş köpek maması çeşitlerini inceleyebilir, ihtiyaçlarına uygun olanını uygun fiyatlara hemen satın alabilirsiniz.
 

Ürün Stok Habercisi Listenize Eklenmiştir

Size haber verilmesini istediğiniz ürünleri Juen Dedektif sayfasından takip edebilirsiniz.

İlginize Teşekkür Ederiz
Ürün Stok Habercisi Listenizden Çıkarılmıştır

İlginize Teşekkür Ederiz
 • 256 bit SSL
 • master
 • visa
Üye Girişi

Şifrenizi mi unuttunuz?