Lütfen Bekleyiniz
Lütfen Bekleyiniz
Ürün Bulunamadı

 • Tablo
 • Liste
 • Fit Fly Büyük Papağan Banyosu 18x25x20 cm | 141,36 TL

  JPM031589

  Fit Fly papağan banyosu, tüm papağan türleri için kullanılabileceği gibi diğer büyük kuş türleri için de kullanılabilen büyük kuş banyoluk çeşididir.
   
   
   
  141,36 TL
 • Tablo
 • Liste

Papağan Banyoluk Çeşitleri ve Fiyatları

Papağan banyoluk çeşitlerini görmek için kategorimizi inceleyebilirsiniz. Papağanlar, ciltlerinin sağlıklı kalması için neme ihtiyaç duyarlar. Bazı papağanların cildi diğerlerine göre daha kuru, bazılarının ise daha yağlıdır. Bu doğrultuda kuru bir cilt yapısına sahip papağan türleri arasında Kakadu papağanı, Afrika gri papağanı ve sultan papağanı gibi türler yer almaktadır. Bu papağanların tüyleri yağlanmaz ve daha fazla döküntülüdür. Yine cennet papağanı ve Amazon papağanı gibi türler ise daha yağlı bir cilde sahiptirler. Tüylerini yağ bezeleri yardımı ile yağlarlar ve bu bezelerin sağlığı için neme gereksinimleri vardır. Fakat çok sık yıkanmaları bu yağ bezelerinin zarar görmesine neden olur ve dolayısıyla kaşıntı ve tüy yolma problemleri ile karşılaşılabilir. Kuru bir cilde sahip olan papağanlar ise daha sık banyo yapmaya ihtiyaç duyarlar.  Papağana banyo yaptırma için spreyleme ya da buhar banyosu gibi yöntemler kullanılabilir. Ancak bunun yanında papağanı kendi kendine banyo yapması için kafesine takılabilen bir papağan banyoluğu da satın alınabilir.
 

Papağan Banyoluğu Çeşitleri Nelerdir?


Papağanlar, spreyleme ve buhar banyosu yöntemlerine iyice alıştırılmalarının ardından kendilerine özel kuş banyolukları içerisine banyo yapabilirler. Bazı papağanlar kendi başlarına banyo yapmak istemeyebilirler. Böyle durumlarda spreyleme tercih edilebilir ancak yine de kendi kendine banyo yapmaya alıştırılmalarında fayda vardır. Bu doğrultuda tercih edilebilecek papağan banyoluk çeşitleri arasında tünekli papağan banyolukları yer alır. Sultan papağanı banyoluğu ve sevda papağanı banyoluğu olarak kullanılabilen bu ürünler, yan kısımlarında yer alan vidaları sayesinde kolaylıkla ayarlanır ve kafes tellerine yerleştirilebilirler.

Bunların yanı sıra kategorimizde papağan banyosu için papağan banyo suyu da yer almaktadır. İyot bakımından zenginleştirilen bu ürünler, kuşların deri ve tüy bakımına yardımcı olurlar. Papağan banyoluğu içine konularak ya da püskürtülerek kolayca kullanılabilirler.
 

Papağan Banyoluğu Fiyatları


Papağan için banyoluk fiyatları, banyoluğun tasarımına ve markasına göre değişiklik gösterebilir. Ancak en kaliteli ve ucuz kuş banyoluğu çeşitleri için kategorimize göz atabilir; Hagen, Happy Pet, Nature Plan ve Versele Laga gibi önde gelen markalara ait kuş banyolukları arasından dilediğinizi cazip ödeme koşulları ile indirimli fiyatlara hemen satın alabilirsiniz.
 

Ürün Stok Habercisi Listenize Eklenmiştir

Size haber verilmesini istediğiniz ürünleri Juen Dedektif sayfasından takip edebilirsiniz.

İlginize Teşekkür Ederiz
Ürün Stok Habercisi Listenizden Çıkarılmıştır

İlginize Teşekkür Ederiz
 • 256 bit SSL
 • master
 • visa
Üye Girişi

Şifrenizi mi unuttunuz?