Lütfen Bekleyiniz
Lütfen Bekleyiniz
Ürün Bulunamadı

 • Tablo
 • Liste
 • Exo Terra Breeding Box Akrilik Sürüngen Teraryumu Small | 698,63 TL

  JPM009756

  Kaplumbağa ve iguana gibi sürüngenler için, 20,5 x 20,5 x 14 cm ebatlarında kapaklı, akrilik teraryum
   
   
   
  698,63 TL
 • Imac Dafne Beach Kaplumbağa Akvaryumu 54x39x27 cm | 1.354,44 TL

  JPM026600

  Kaplumbağalar için, 54 x 39 x 27 cm ebatlarında, palmiye ağaçlı dinlenme adası bulunan, üstten açılabilir, kaplumbağa havuzu
   
   
   
  1.354,44 TL
 • Tisert Akrilik Kaplumbağa Havuzu 30 cm | 63,15 TL

  JPM003301

  Su kaplumbağaları için, 8 cm yüksekliğinde, 30 cm uzunluğunda, rampalı dinlenme alanı bulunan kaplumbağa havuzu
   
   
   
  63,15 TL
 • Tablo
 • Liste

Kaplumbağa Akvaryumu Çeşitleri ve Fiyatları

Kaplumbağalar, son yıllarda evcil hayvan olarak sıklıkla tercih edilen canlılardır. Özellikle ilkokul çağındaki çocuklar için ideal bir evcil hayvan olan kaplumbağalar, çocuklara sorumluluk duygusunu aşılama konusunda faydalı canlılardır. Ancak kaplumbağa bakımı oldukça hassas bir konudur. Bu nedenle de kaplumbağa sahiplenmeden önce bakımları ile ilgili detaylı bilgi edinmekte yarar bulunmaktadır. Kaplumbağaların bakımı ile ilgili en önemli detaylardan birisi de barınma koşullarıdır. Eğer minik dostunuzun sağlıklı bir şekilde uzun yıllar boyunca yaşamasını istiyorsanız, en ideal olanı kaplumbağanızın büyüklüğüne uygun bir kaplumbağa akvaryumu kullanmaktır. Peki, kaplumbağaların barınma ihtiyacını karşılayacak en iyi akvaryum çeşitleri nelerdir?
 

Kaplumbağa Akvaryumu Çeşitleri


Birçok kaplumbağa türü, uygun sıcaklık ve nem ortamı yaratıldığında ve ultraviyole ışınlarına maruz kaldığında uzun yıllar boyunca yaşayabilmektedir. Özellikle evde beslemek için sıklıkla tercih edilen kırmızı yanaklı su kaplumbağalarının yaşam süreleri barındıkları ortam ile direkt olarak alakalıdır. Bu nedenle ideal bir barınma ortamının yaratılması büyük önem taşımaktadır. Kaplumbağaların uygun koşullarda barınmaları için farklı kaplumbağa akvaryumları tasarlanmaktadır. Bunların başında da sürüngen teraryum çeşitleri yer almaktadır. Farklı ebatları bulunan bu akvaryumlar, yalnızca kaplumbağalar için değil, aynı zamanda iguana ve kertenkele gibi diğer sürüngenlerin barınması için de kullanılabilmektedir. Üst bölmesi açılabilen ve şeffaf malzemelerden üretilen bu teraryumların üst bölmesi havalandırma için ızgaralı yapıdadır.

Kaplumbağa akvaryumu çeşitleri arasında rampalı kaplumbağa bahçeleri de yer almaktadır. İçerisinde yapay çim kaplı bir rampa ve dinlenme alanını barındıran bu cam kaplumbağa akvaryumu, kaplumbağa bahçesi olarak da anılmaktadır.

Bunların yanı sıra su kaplumbağası akvaryumu olarak tercih edilebilecek akvaryum modellerinden birisi de kaplumbağa havuzu olarak karşımıza çıkmaktadır. Farklı ebatlarda üretilen bu kaplumbağa akvaryumlarının içerisinde bir de plastik palmiye yer almaktadır.
 

Kaplumbağa Akvaryumu Fiyatları


Kaplumbağa akvaryumu fiyatları, akvaryumun modeline ve ebatlarına göre değişiklik göstermektedir. Ancak fiyatlar ve akvaryum modelleri ile ilgili daha detaylı bilgi edinmek istiyorsanız sitemizde yer alan ürünleri inceleyebilir, dilediğiniz ürünü kredi kartı, havale ya da EFT seçenekleri ile uygun fiyatlara satın almanın ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.
 

Ürün Stok Habercisi Listenize Eklenmiştir

Size haber verilmesini istediğiniz ürünleri Juen Dedektif sayfasından takip edebilirsiniz.

İlginize Teşekkür Ederiz
Ürün Stok Habercisi Listenizden Çıkarılmıştır

İlginize Teşekkür Ederiz
 • 256 bit SSL
 • master
 • visa
Üye Girişi

Şifrenizi mi unuttunuz?