Lütfen Bekleyiniz
Lütfen Bekleyiniz
Ürün Bulunamadı

 • Tablo
 • Liste
 • Sera Discus Color Red Kırmızı Discus Balık Yemi 250 ml | 217,49 TL

  JPM004555

  Kırmızı discuslar için, sağlıklı büyümeyi ve canlı renklerinin korunmasını sağlayan, yavaş batan granül formda balık yemi
   
  241,66 TL
  217,49 TL
 • JBL Balık Yemi Novo Grano Color Mini Click Renklendirici Granül 100 ml | 119,05 TL

  JPM011840

  Tüm akvaryum balıkları için, renklendirici granül balık yemi
   
  132,28 TL
  119,05 TL
   
 • Tetra Pro Colour Renklendirici Balık Yemi 250 ml | 129,59 TL

  JPM002658

  Tüm tropikal tatlı su balıkları için, gerekli besinleri içeren ve hızlı renk kazandıran cips balık yemi
   
  143,99 TL
  129,59 TL
   
 • Tablo
 • Liste

Discus Balık Yemi Çeşitleri

Discus balığı, akvaryum dünyasının en ilgi çeken ve gösterişli balık türlerinden birisidir. Renkleri ve göz alıcı vücutları ile hemen her akvaryum meraklısının beslemeyi istediği bu balıkların doğal yaşam alanı ise Güney Amerika’dır. Büyüklükleri genellikle 15 - 25 cm arasında değişiklik gösteren discus balıklarının 100’den fazla türü mevcuttur. Bu türler arasında en çok bilinenleri ise; Mavi Discus, Snow White, Snake Skin, Leopard, Kırmızı Discus ve Blue Diomand adı verilen türlerdir. Discus balığı türleri, geniş ve iyi filtrelenen akvaryumlarda yaşamalıdır. Yine sağlıklı gelişimleri için çok yönlü beslenmeleri büyük önem taşımaktadır. Bu anlamda Discus balıkları için özel olarak hazırlanan balık yemleri tercih edilmelidir. Discus balık yemi çeşitleri, balıkların özellikleri ve ihtiyaçları göz önünde bulundurularak geliştirilen yemlerdir.
 

Discus Balık Yemi Çeşitleri Nelerdir?


Discus balık türleri, etçil canlılardır ve bu nedenle protein ağırlıklı olarak beslenmeleri gerekmektedir. Discus balığı yemleri ise akvaryumda yaşayan discus balıkları için sağlıklı beslenme ve iyi bir gelişim vadeder. Bu yemler arasında granül formda olanlar da yer alır. Yüksek ısı kullanılarak özenle hazırlanan granül balık yemleri, discus balığı türlerinin parlak ve canlı renklerinin korunmasına da yardımcı olmaktadır. Yine ideal formda hazırlanan granül yemler; protein, mineral ve vitamin içermeleri sayesinde sağlıklı gelişimi desteklerler.

Pul formda üretilen discus balığı yemleri ise balıkların sindirim sistemine zarar vermemeleri için özel bir işlem ile öğütülürler. Discus balığı türlerinin beslenme ihtiyaçlarının tümünü karşılayan pul yemler, içeriklerinde yer alan C vitamini ve bio element inosite ile balıkların sağlıklı gelişimini destekler, hastalıklara karşı dirençlerini ise artırır. Yine pul discus yemleri, canlı ve parlak renklerinin korunmasına da yardımcı ürünlerdir. Ayrıca özel olarak tasarlanan boyutları sayesinde balıklar için yeme ve sindirim kolaylığı sağlarlar.
 

Discus Balık Yemi Fiyatları


Kategorimizde JBL, Prodac, Sera, Tetra ve Tropical gibi güvenilir markalara ait kaliteli balık yemleri yer almaktadır. Siz de kategorimizde yer alan granül ve pul formdaki discus balık yemi çeşitlerini inceleyebilir, dilediğiniz discus yemini uygun fiyatlara satın alabilirsiniz.
 

Ürün Stok Habercisi Listenize Eklenmiştir

Size haber verilmesini istediğiniz ürünleri Juen Dedektif sayfasından takip edebilirsiniz.

İlginize Teşekkür Ederiz
Ürün Stok Habercisi Listenizden Çıkarılmıştır

İlginize Teşekkür Ederiz
 • 256 bit SSL
 • master
 • visa
Üye Girişi

Şifrenizi mi unuttunuz?