Lütfen Bekleyiniz
Lütfen Bekleyiniz
Ürün Bulunamadı

  • Tablo
  • Liste
    kategorimizde maalesef şu an için bir ürün bulamadık. Mümkün olan en kısa zamanda en kaliteli ürünleri en uygun fiyatlarla yine kategorimiz altında bulmanızı sağlamaya çalışacağız. Biz yeni ürünleri stoklarımıza alana kadar diğer ürünlerimizi inceleyebilir, beğendiğiniz ürünleri indirimli fiyatlar ve Juen Pet Market güvencesi ile satın alabilirsiniz.
  • Tablo
  • Liste

Mango Kökü ve Fiyatları

Akvaryum içerisinde sağlıklı bir ortam oluşturmak için öncelikli olarak tatlı su mu yoksa tuzlu su akvaryumu mu kuracağınıza karar vermelisiniz. Her iki akvaryum türü de özel bir ilgi gerektirmektedir. Fakat tuzlu su akvaryumları içerisinde yaşam dengesini kurmak bir miktar daha masraflı ve zahmetlidir. Yine akvaryum satın aldıktan sonra su türüne uygun pompa, filtre, termometre ve ısı düzenleyici gibi akvaryum malzemeleri satın alınmalısınız. Ayrıca balıklarınızı akvaryuma yerleştirmeden önce akvaryumunuzu güzelce dekore etmek isteyebilirsiniz. Bunun için akvaryum aksesuarı olarak ağaç kökü de kullanabilirsiniz. Akvaryum ağaç kökü çeşitleri arasında en çok tercih edilenlerden birisi ise mango köküdür. Çünkü akvaryum mango kökü kullanımının birçok faydası bulunmaktadır. Peki, akvaryumda mango kökü kullanımı ne işe yarar?
 

Mango Kökü Ne İşe Yarar?


Akvaryumlarda dekor amaçlı kullanılan mango kökü, bitkiler ile kombine edildiklerinde oldukça hoş bir görünüm sergilerler. Yine suyun pH seviyesini düşürmek ve sertliği azaltmak için de kullanılırlar. Pirana akvaryumlarında suyunu yumuşatma amaçlı tercih edilen akvaryum mango kökü aynı zamanda balıklar için iyi bir barınma alanıdır. Özellikle yavru balıklar, mango kökünün arasında saklandıklarında hayatta kalma ihtimalleri çok daha yüksektir.

Mango köküne doğum tanklarında ya da hamile balık tanklarında mutlaka yer verilmelidir. Ayrıca mango kökünün bulunduğu akvaryumlarda yaşayan balıklar, kendilerini doğal ortamlarında hissettikleri için daha stressiz olurlar. Vatoz ve karides gibi canlı türleri ise kütük parçaları üzerinden beslenmeyi seven canlılardır. Bu canlıların bulunduğu akvaryumlar için de akvaryum mango kökü tercih edilebilir.

Akvaryum için mango kökü satın alırken bazı noktalara dikkat etmek gerekir. Bu noktaların başında da akvaryumda barındırılan balık türleri gelir. Çünkü mango kökleri zamanla su içerisinde çürür, suyun alkali seviyesini azaltır ve asidik seviyesini ise yükseltir. Bu nedenle mango kökü kullanılacak akvaryumda ya da tanklarda yaşayan balıkların asidik sudan hoşlanan canlılar olmasına özen gösterilmelidir.
 

Mango Kökü Fiyatları


Kategorimizde doğal mango kökünün yanı sıra aynı işlevi gören Mopani kökü de mevcuttur. Siz de akvaryumunuz için mango kökü ya da Mopani kökü satın almak istiyorsanız kategorimizdeki ürünlere göz atabilir, dilediğinizi uygun fiyatlar ve cazip ödeme seçenekleri ile satın alabilirsiniz.
 

Ürün Stok Habercisi Listenize Eklenmiştir

Size haber verilmesini istediğiniz ürünleri Juen Dedektif sayfasından takip edebilirsiniz.

İlginize Teşekkür Ederiz
Ürün Stok Habercisi Listenizden Çıkarılmıştır

İlginize Teşekkür Ederiz
  • 256 bit SSL
  • master
  • visa
Üye Girişi

Şifrenizi mi unuttunuz?