Lütfen Bekleyiniz
Lütfen Bekleyiniz
Ürün Bulunamadı

  • Tablo
  • Liste
    kategorimizde maalesef şu an için bir ürün bulamadık. Mümkün olan en kısa zamanda en kaliteli ürünleri en uygun fiyatlarla yine kategorimiz altında bulmanızı sağlamaya çalışacağız. Biz yeni ürünleri stoklarımıza alana kadar diğer ürünlerimizi inceleyebilir, beğendiğiniz ürünleri indirimli fiyatlar ve Juen Pet Market güvencesi ile satın alabilirsiniz.
  • Tablo
  • Liste

Akvaryum Ultraviyole Sterilizatör ve Çeşitleri

Ultraviyole sterilizatörler, akvaryum suyundaki zararlı mikroorganizmaları etkisiz hale getiren akvaryum ekipmanlarıdır. Bunu, mikroorganizmaların hücre zarlarından geçip DNA yapılarını tahrip ederek gerçekleştirirler. Akvaryum ultraviyole sterilizatör çeşitlerinin diğer arıtım sistemlerinden farkı ise sudaki yararlı mineralleri değiştirmemeleridir. Yine herhangi bir kimyasal kullanmadan arıtım sağlayan bu sistemlerin bakım maliyeti ve elektrik sarfiyatı ise oldukça azdır. Yine bu sistemlerde UV ışını sağlayan ultraviyole lamba kullanılır. UV lambaların gövdeleri kolay temizlenebilecek şekilde tasarlanmaktadır. Ayrıca ömrü tükenen lambalar yedek lambalar ile değiştirilerek sistem yeniden aktif hale getirilebilmektedir.
 

Akvaryum Ultraviyole Sterilizatör Çeşitleri


Akvaryum ultraviyole lamba, ultraviyole ışık yayarak akvaryumdaki virüs, bakteri ve mantar gibi mikroorganizmaları yok eden önemli bir ekipmandır. UV sterilizör olarak da adlandırılan bu lambaların su girişi ve çıkışı yer alır. Akvaryum ultraviyole sterilizatör mekanik filtre çıkışına koyulduğunda verimliliği olumsuz yönde etkileyebilecek parçacıkların ayrışmasını sağlayacaktır. Yine verimlilik üzerinde lambanın hazne temizliği, cihaz akış kapasitesi ve lamba gücü gibi faktörler de etkili olmaktadır.

Akvaryum için ultraviyole lamba bir süre sonra verimliliğini yitirecektir. Bu nedenle de lambanın her 6 ayda bir değiştirilmesi tavsiye edilir. Ayrıca lambanın gücü ne kadar yüksek ise verimliliği de o kadar artacaktır. Bu doğrultuda gücü düşük bir lambanız varsa bu durumda su akışının da düşük olması gerekmektedir. Bunların yanı sıra sterilizatörün verimli bir şekilde çalışması için ultraviyole lamba düzenli olarak temizlenmelidir.

Kategorimizde akvaryumlarda yosun ve bakteri oluşumunun önüne geçmek için tercih edilebilecek farklı ebatlarda ve güçte akvaryum filtre sterilizatörü yer almaktadır. Aynı zamanda kötü kokuların da önüne geçen bu ekipmanlar, bitkilerin sağlığının korunmasında da etkilidir. Ayrıca düşük bir enerji ile tüm gün kullanılabilirler ve kristal berraklığında bir su elde edilir.
 

Akvaryum Ultraviyole Sterilizatör Fiyatları


Ultraviyole sterilizatör fiyatları, ürünün marka ve modeline göre değişiklik gösterebilir. En uygun UV lamba fiyatları ve bol seçenek için kategorimize göz atabilir; Boyu, JBL, Jebo, Prodac ve Resun gibi markaların ürünleri arasından balık dostlarınız için uygun bir UV lamba satın alabilirsiniz.
 

Ürün Stok Habercisi Listenize Eklenmiştir

Size haber verilmesini istediğiniz ürünleri Juen Dedektif sayfasından takip edebilirsiniz.

İlginize Teşekkür Ederiz
Ürün Stok Habercisi Listenizden Çıkarılmıştır

İlginize Teşekkür Ederiz
  • 256 bit SSL
  • master
  • visa
Üye Girişi

Şifrenizi mi unuttunuz?