Lütfen Bekleyiniz
Lütfen Bekleyiniz

 Ürün Markaları

 •    Animonda
 •    Royal Canin
 •    Schesir

 Tür Seçimi

 •    Köpek Mamaları

 Ürün İçeriği

 •    Aloe Veralı
 •    Hindili
 •    Tavuklu
 •    Ton Balıklı
 •    Yürekli

 Ürün Kilogram

 •    150 gr
 •    195 gr

 Fiyat Aralığı

Ürün Bulunamadı

 • Tablo
 • Liste
 • Animonda Junior Kümes Hayvanlı Yürekli Yavru Köpek Konservesi 150 gr | 83,54 TL

  JPM014719

  Animonda yavru köpek yaş mama, yavru köpekler için kümes hayvanları eti ve ve hindi yüreği içeren köpek konservesidir.
   
   
   
  83,54 TL
 • Royal Canin Starter Mousse Mother Babydog Köpek Konservesi 195 gr | 61,38 TL

  JPM013111

  Royal Canin starter konserve, 2 ay ve üzeri yavru köpekler ile hamile ve süt veren anne köpekler için, bağışıklık sistemini güçlendiren başlangıç mamasıdır.
   
   
   
  61,38 TL
 • Schesir Nature Aloe Vera Ve Balıklı Konserve Yavru Köpek Maması 150 gr | 109,58 TL

  JPM021377

  Yavru köpekler için, % 100 doğal ton balığı ve aloe vera içeren, bağışıklık sistemini güçlendiren, konserve yavru köpek maması
   
   
   
  109,58 TL
 • Tablo
 • Liste

Yavru Köpek Konservesi - Yavru Köpek Yaş Maması

Yavru köpek konservesi veya diğer bir deyişle yavru köpek yaş mama çeşitlerini en iyi markalarla kategorilerimiz arasında bulabilirsiniz. Köpeklerin yetişkinlik döneminde sağlıklı olabilmeleri için daha doğumlarından itibaren ihtiyaçları olan besinleri yeterli miktarda almaları gerekmektedir. Yavru köpeklerin beslenmesi için izlenecek yöntem ise yaşa göre belirlenmektedir. Bu anlamda yavru bir köpek için ilk 45 gün en ideal yiyecek anne sütüdür. Ancak sütten kesilme zamanına çok dikkat edilmelidir. Çünkü sütten doğru zamanda kesilmeyen ya da yeterli miktarda anne sütü alamayan köpeklerin sağlık sorunları ile karşılaşma ihtimali daha yüksektir. Bunun için yavrular 4-5 haftadan önce sütten kesilmemelidir. Sütten kesilen bir yavruya kuru mamaya geçmeden önce verilebilecek en ideal yiyecek yaşına uygun bir konserve mamadır. Yavru köpek konservesi yavru köpeklerin kuru mama yiyebilir hale gelene kadarki süreçte beslenmesini sağlamak için yeterlidir.
 

Yavru Köpek Konservesi Çeşitleri


Yavru köpekler için tercih edilebilecek farklı içeriklere sahip pek çok köpek konservesi bulunmaktadır. Ancak minik köpeğinize yavru köpek konservesi vermeden önce bir veteriner hekime danışmanızda fayda bulunmaktadır. Veteriner hekim, köpeğinizin hangi mamayı ne sıklıkta kullanması gerektiği konusunda en doğru kararı verecektir. Yine yavrulara fazla miktarda yemek vermek zararlıdır. Çünkü çok fazla yemek köpeklerin sindirim sistemine zarar verdiği gibi aşırı kilo almalarına neden olabilir. Aşırı kilo ise iskelet sistemleri üzerinde ciddi baskı oluşturabilir.

Yavru köpekler için standart bir beslenmeden söz edemeyiz. Bu nedenle verilecek mama miktarı köpeğin yaşı ve fiziksel aktivitesine bağlı olarak düzenlenmelidir. Bunun için köpeğin belli aralıklar ile tartılarak yaşı, ırkı ve büyüklüğü için gerekli konserve köpek maması miktarı belirlenebilir. Ayrıca yavru köpek beslenmesi için ideal mama miktarı konserve mamanın ambalajındaki beslenme tablosu talimatlarında yer alır. Bu doğrultuda uygun yaş mama miktarını bulmak için bu talimatlar dikkate alınabilir.

Sitemizde bulunan köpek malzemeleri arasında yavru köpekler için tercih edilebilecek birçok yaş köpek maması mevcuttur. Animonda, Chefs Choice, Gimdog, Hills, Quik, Rokus ve Schesir gibi köpek maması markaları tarafından sunulan bu mamalar, içerik bakımından da oldukça çeşitlidir. Kümes hayvanlı, sığır etki, biftekli, pirinçli, kuzu etli, somonlu ve balıklı gibi bu yaş köpek maması çeşitleri, yavru köpeklerin günlük besin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tam ve dengeli olarak kombine edilmiştir. Yine yüksek sindirilebilirliğe sahip yaş mamalar, sindirim sistemi sağlığına da katkıda bulunur. Siz de kategorimizde yer alan yavru köpek konservesi çeşitlerini inceleyebilir ve minik dostunuz için en uygun olanını hemen satın alabilirsiniz.
 

Yavru Köpek Konservesi Nasıl Kullanılmalı?


Yavru köpeklerin normal besinlerin yanı sıra ekstra gıda almaları açısından önemli olan yaş mama çeşitleri, belli aralıklar ile verildiklerinde oldukça sağlıklı ürünlerdir. Ancak bu mamaların aşırı kullanımı yavru köpeklerde bazı vitamin ve minerallerin eksikliğine neden olabilir. Kuru mamalar köpekler için en ideal mamalar olsalar da, sürekli kuru mama ile beslenen köpekler bu durumdan sıkılabilir. Bunun için belli aralıklarla olacak şekilde haftada 1 ya da 2 kez yaş köpek maması tüketmeleri sağlanabilir. Bu sayede ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri aldıkları için beslenme ile ilgili herhangi bir sorun yaşamayacaklardır.

Yavru köpek beslenmesi sunulan hazır mamalar, diş çıkarma dönemindeki köpeklere rahat beslenmeleri için verilebilir. Bunun yanı sıra eğitim ve ödül amaçlı da kullanılabilirler. Yine yaş mamalar küçük köpek ırklarında 1 yaşına, büyük köpek ırklarında ise 2 yaşına kadar kullanılabilirler. Ancak uzun süreli yaş mama kullanımı vitamin ve mineral açığı oluşmasına yol açabilir. Bu nedenle veteriner hekiminize danışarak onun önerdiği vitamin ve mineral takviyelerini köpeğinize verebilirsiniz.

Yaş mamalar kullanımlarının ardından mutlaka buzdolabında muhafaza edilmelidir. Ayrıca köpeğinize verdiğiniz yaş mama özellikle yaz aylarında yarım saatten fazla mama kabında bekletilmemelidir. Aksi takdirde uzun süre dışarıda bekleyen mamalar bakteri üretir ve bozulur. Köpeğinizin bozuk mama tüketmesi ise ciddi sağlık sorunları yaşamasına yol açabilir.

Tüm bunların yanı sıra yavru köpek konserve maması alırken mamanın kaliteli ve güvenilir bir markanın ürünü olmasına dikkat etmeli, çok ucuz ürünlerden kesinlikle uzak durmalısınız.
 

Yavru Köpek Konservesi Fiyatları


Sitemizde, köpeğinizin yaşı ve ırkına uygun birçok konserve köpek maması bulunmaktadır. Siz de minik dostunuzun sağlıklı beslenmesini sağlayacak en iyi köpek maması için kategorimizi inceleyebilir, güvenilir markaların ürünlerine uygun fiyatlara sahip olabilirsiniz.
 

Ürün Stok Habercisi Listenize Eklenmiştir

Size haber verilmesini istediğiniz ürünleri Juen Dedektif sayfasından takip edebilirsiniz.

İlginize Teşekkür Ederiz
Ürün Stok Habercisi Listenizden Çıkarılmıştır

İlginize Teşekkür Ederiz
 • 256 bit SSL
 • master
 • visa
Üye Girişi

Şifrenizi mi unuttunuz?