Lütfen Bekleyiniz
Lütfen Bekleyiniz
Ürün Bulunamadı

 • Tablo
 • Liste
 • Arco Fırçalı Kedi Tırmalama Tahtası 36x28,5x35 cm | 449,30 TL

  JPM030226

  Fırçalı kedi tırmalama tablası, halıfleks kaplıdır. Kedinizin tırmalama ihtiyacını karşılarken zahmetsiz bir şekilde ölü tüylerin toplanmasını sağlar ve masaj yapar.
   
   
   
  449,30 TL
 • Catit Senses Scratch Pad Catnipli Kedi Tırmalama Oyuncağı | 499,68 TL

  JPM009776

  Kediler için, karton tırmalama alanı bulunan, kaymayı önleyen kauçuk tabanlı, catnipli tırmalama oyuncağı
   
   
   
  499,68 TL
 • Eastland İpli Kraft Karton Tırmalama Kedi Oyuncağı 3x4,5x6,5 cm | 26,50 TL

  JPM031758

  Eastland kraft karton oyuncak, keten ipleri ve yaprakları bulunan ağaç gövdesi şeklinde kedi tırmalama oyuncağıdır.
   
   
   
  26,50 TL
 • Eastland Sisal Tablalı Kedi Oyuncağı 16x26 cm | 203,39 TL

  JPM019737

  Kediler için, hareketli peluş ayıcık ve sisal tabladan oluşan, kedi tırmalama oyuncağıdır.
   
   
   
  203,39 TL
 • Eastland Tüylü Karton Kedi Tırmalama Oyuncağı | 37,08 TL

  JPM029265

  Kedi tırmalama oyuncağı, kedilerin tırmalama ihtiyacını gidermek için kartondan yapılmış, tüylü kedi oyuncağı
   
   
   
  37,08 TL
 • Karlie Koruyucu Kedi Tırmalama Halısı 44 cm | 789,33 TL

  JPM031327

  Velcro bantları sayesinde koltuk halı veya masaların ayağına sabitlenebilen, sisal malzemeden yapılmış koruyucu kedi tırmalama halısıdır.
   
   
   
  789,33 TL
 • Kralle Kedi Tırmalama Tahtası Çok Fonksiyonlu Kahverengi 105 cm | 1.684,57 TL

  JPM030628

  Kralle kedi tırmalama tahtası, kedilerin tırmalama, tırmanma ve dinlenme ihtiyacını karşılar. Kedi tırmalama tahtası 105 cm uzunluğu ile diğer tırmalamalara göre daha uzundur.
   
   
   
  1.684,57 TL
 • Kralle Kedi Tırmalama Tahtası Çok Fonksiyonlu Yuvalı Gri 125 cm | 2.848,15 TL

  JPM030626

  Kralle kedi tırmalama tahtası, kedilerin tırmalama, tırmanma, uyku ve dinlenme ihtiyacını karşılar. Diğer tırmalamalara göre birçok ihtiyacı karşılayan çok fonksiyonlu bir üründür.
   
   
   
  2.848,15 TL
 • Kralle Kedi Tırmalama Tahtası Ve Evi Çok Fonksiyonlu Gri 95 cm | 2.326,36 TL

  JPM030625

  Kralle kedi tırmalama tahtası, kedinizin günlük olarak birçok ihtiyacını gidermeye yardımcı olur. Aynı zamanda tırmalamaya sabitlenmiş bir kedi evi bulunur.
   
   
   
  2.326,36 TL
 • Kralle Oyuncaklı Kedi Tırmalama Açık Kahve 35x35x55 cm | 472,26 TL

  JPM030987

  Kralle oyuncaklı kedi tırmalama ağacı, evde yaşayan kedilerin tırnaklarını törpüleyebilmesi için tasarlanmış kedi bakım malzemesidir.
   
   
   
  472,26 TL
 • Pawise Kedi Tırmalama Kartonu N-Play 25x46 cm + Catnip Hediye! | 458,89 TL

  JPM031196

  Pawise tırmalama, istenildiğinde yerde düz veya rampa şeklinde kullanılabilen, kedinizin tırnaklarını törpüleyebileceği, catnipli karton tırmalamadır.
   
   
   
  458,89 TL
 • Pet Pretty Fırçalı Kedi Tırmalama Tahtası 36x28x35 cm | 203,14 TL

  JPM022266

  Kedilerin tırmalama ihtiyacını karşılamak için, 36 x 28 x 35 cm ebatlarında, halıfleks kaplı tırmalama tahtası ve kaşınma fırçası
   
   
   
  203,14 TL
 • Pet Pretty Kedi Tırmalama Tahtası Ayçiçeği 50 cm | 355,21 TL

  JPM032502

  Pet Pretty kedi tırmalama tahtası 70 cm uzunluğunda ayçiçeği şeklindedir, kedinizin tırmalama ihtiyacını karşılarken evinizin diğer parçalarına zarar vermesini engeller.
   
   
   
  355,21 TL
 • Pet Pretty Kedi Tırmalama Tahtası Havuç 70 cm | 541,02 TL

  JPM032500

  Pet Pretty kedi tırmalama tahtası 70 cm uzunluğunda havuç şeklindedir, kedilerin doğal içgüdülerini karşılamak ve onlara eğlenceli bir oyun alanı sunmak için tasarlanmş kedi tırmalamasıdır.
   
   
   
  541,02 TL
 • Pet Pretty Kedi Tırmalama Tahtası Kırmızı İnce 50 cm | 281,69 TL

  JPM028927

  Kediler için, tırmalama ihtiyacını karşılamak için, 30 x 30 x 50 cm ebatlarında, kedi tırmalama tahtası
   
   
   
  281,69 TL
 • Tablo
 • Liste

Kedi Tırmalama Tahtası

Kedi tırmalama tahtası çeşitleri için en doğru adrestesiniz. Kediler yaratılış olarak tırmalama, çizme ve tırmanma gibi davranışlar sergilerler. Tırnaklarını sağlıklı tutmak ve rahatlatmak için tırmaladıkları bilinir. Ayrıca kediler kendilerine ait eşyalara kokularını bırakma ve işaretleme eğilimindelerdir. Evinizde beslediğiniz kediler, koltuk, halı, perde gibi tırnaklarını geçirebildikleri yerleri tırmalamaya çalışırlar. Bunun önüne geçmek ve eşyalarınızı korumak için kedi tırmalama tahtası çeşitlerinden yararlanabilirsiniz. Aynı zamanda kedilerin tırnakları ve sağlıkları için uygun şekilde tasarlanmış yapıları ile kedileriniz bu davranışlarını sağlıklı bir şekilde sergiler ve oyunlar oynar. Tırnak törpüleme tahtası olarak da kullanabilecekleri alanlar, kedilerinizin tırnaklarının sivriliğini de azaltmaya yardımcı olur. Oyun evi şeklinde tasarlanmış oyuncaklı tırmalama tahtaları ile kedi tırmalama evi çeşitlerini de değerlendirebilirsiniz. Farklı özelliklere sahip tırmalama tahtaları bulmanız mümkün. Modeli ve materyali de değişiklik gösteren kedi tırmalama tahtası çeşitlerine göz atarak satın alacağınız ürünlere karar verebilirsiniz.
 

Kedi Tırmalama Tahtası ve Tırmalama Evi Çeşitleri


Kedi tırmalama tahtaları pek çok farklı materyalden farklı şekillerde tasarlanmıştır. Evin farklı alanlarına konumlandırabileceğiniz tahtadan üretilen farklı ürünler bulabilirsiniz. Kedileriniz zıplamayı ve tırmanmayı seviyorsa duvara monte edilebilen köşe kedi tırmalama tahtası seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Bu ürünlerin dayanıklı ahşaptan üretilen zemini kedilerinizin ağırlığını taşıyabilecek kapasitededir. Üstü de pelüş ile kaplı olan bu tahtalar kedileriniz için aynı zamanda oyun alanı olabilir. Merdivenli tırmalama tahtası çeşitleri kedilerinizin aşamalı olarak tırmanabildiği ve oturabildiği alanlardan oluşur.

Tırmalama tahtaları genellikle iki farklı amaç için üretilir. Birincisi genellikle pelüş kaplamalı kısımlarla dinlenme ve barınma alanı oluşturmak, bir diğeri ise doğal bir malzeme olan sisal ile kaplanmış alanlar sayesinde kedilerin tırmalama ihtiyaçlarını karşılamak. Sisal bir bitki türüdür ve çok dayanıklı liflerden oluşmaktadır. Bu dayanıklı lifler kedi tırnaklarına karşıda dayanıklı olduğundan kedi tırmalama yapımında sıklıkla kullanılmaktadır.

Karton kedi tırmalama oyuncakları kedilerin oynamayı ve vakit geçirmeyi sevdiği tırmalama tahtaları modelleri arasındadır. Fazla yer kaplamayan bu tırmalama modelleri bir çok farklı tasarımda olabilir ve satın alarak evin belirli alanlarına konumlandırmak mümkündür. Kedi tırmalama kartonu, tırmalama kolaylığı ile kedilerin tırmalamaktan ve oynamaktan hoşlandıkları materyaller arasındadır.

Kedi tırmalama tahtaları arasında bulabileceğiniz bir diğer çeşit de yataklı kedi tırmalama tahtası seçenekleridir. Kedi tırmalama evi modellerinde de bulunan yatak alanı kedilerinizin günün her anını geçirebileceği bir yer sağlar. Kedi tırmalama evi seçeneklerinde kedilerinizin içine girebileceği bir alan, tırmalama bölgeleri ve çeşitli oyuncaklar bulunur.

Kedileriniz evde halı gibi yer eşyalarını tırmalıyorsa, tırmalamaktan zevk alacakları kedi tırmalama paspası seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Kedileriniz iki mekanizmaya sarılı şekilde tasarlanan tırmalama tahtasının üzerine çıkabilir. Üzerinde hareket edip tırmaladıkça hareket eden mekanizma kedilerinizin dikkatini çekecektir.

Oturaklı kedi tırmalama tahtası çeşitlerinde de kedilerinizin üzerine oturabileceği ve dinlenebileceği alanlar bulunur. Böylece hem oturmak için hem de tırmalama için birlikte bir alan oluşturabilirsiniz. Salıncaklı kedi tırmalama tahtası gibi eğlenceli ve farklı tırmalama tahtası çeşitlerini de kategorimiz altında görmeniz mümkündür.
 

Kedi Tırmalama Tahtalarının Faydaları Nelerdir?


Kedileriniz için tırmalama tahtası almanızın hem kediniz hem de eviniz için pek çok faydası vardır. Peki kedi tırmalama tahtalarının faydaları nelerdir;
 

 • Tırmalama tahtaları kedileriniz için yeni bir oyuncak olur ve gün içinde istedikleri an enerjilerini atabilecekleri bir alan haline gelir.
 • Tırmalama isteklerini evinizdeki eşyalara zarar vermeden tırmalama tahtalarında gerçekleştirirler. Evde bulunan koltuk, halı, perde ve diğer eşyalarınızın deforme olmasını önlemiş olursunuz.
 • Tırmalama tahtaları kedilerinizin tırnakları için uygun sertlikte ve özelliklerde üretilir. Tırmalarken ve oyun oynarken kediniz zarar görmez.
 • Kediler için tırnak törpüsü yerine de geçen tırmalama tahtaları kedilerinizin tırnaklarının sivriliğini azaltır ve daha zararsız hale getirir.


Kedi Tırmalama Tahtası Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler


Kedilerin rahat bir şekilde oyuncaklara ve tırmalama tahtasına alışması ve benimsemesi için dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar vardır. Bunların ilki satın alacağınız tırmalama tahtasının dokusu ve materyalidir. Halat ile sarılı olan tahtaların sert zemini kedilerinizin tırnaklarını geçirerek rahatlayabileceği bir alan sağlayabilir. Yüksek ve uzun kedi tırmalama tahtaları kedilerinizin gerinmesine ve rahatlamasına da olanak sağlar. Kedi tırmalama tahtası 80 cm boyundaki seçenekler kedinizin esneme ve gerinme hareketlerini yapabilmeleri için uygun seçenekler arasındadır.

Kedi tırmalama tahtası yatay, dikey, oval, duvara sabitlenebilir, hareketli ve oyuncaklı olmak üzere pek çok farklı seçeneklerde bulunabilir. Uygun bir tırmalama seçimi yapabilmek için kedinizin davranışlarını ve alışkanlıklarını gözlemlemeli ve ona göre karar vermelisiniz. Kedileriniz tırmanmayı ve zıplamayı seviyorsa merdivenli tırmalama tahtası seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Uzanmayı ve yere yakın alanlardaki eşyaları tırmalama eğiliminde bulunan kedileriniz için de tırmalama matı seçenekleri uygun olabilir.

Kedi tırmalama evi ve tahtası satın alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da kaliteli ve dayanıklı materyale sahip ürünler seçmektir. Kediler tırmalama yaparken tırnakları ile oyuncakları parçalayabilir. Bu parçalanmaya ve deformasyona dayanıklı ürünler seçmeniz uzun ömürlü kullanım için de avantajlı olacaktır.
 

Kedi Tırmalama Tahtası Fiyatları


Kedi tırmalama tahtası fiyat aralığı oldukça geniştir. Farklı boyut, materyal ve özellikte üretilen tırmalama tahtalarının fiyatları çeşitlilik gösterir. Kedilerinizin içinde oyunlar oynayabileceği ve uyuyabilecekleri bir alanı bulunduran kedi oyun evi fiyatları da evlerin boyutu, özelliği, modeli ve markasına göre değişkenlikler gösterir. Her bütçeye uygun onlarca seçeneği kategorimiz altında bulabilir ve inceleyebilirsiniz. AFP, Bobo, Hagen, Eastland, Kong, Trixie, Pet Pretty ve daha birçok markanın kedileriniz için ürettiği tırmalama tahtalarını uygun fiyatlarla ve Juen Pet Market güvencesi ile kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.
 

Kediler Neden Tırmalama İhtiyacı Duyar?


Kediler evde bulunan koltuk veya kanepe gibi eşyaları ya da tırmalayabilecekleri her şeyi tırmalama eğilimindedir. Bunun sebepleri arasında tırnakları törpüleme, ölü tırnaklardan kurtulma, gerinme ve egzersiz ihtiyacı, eğlence veya içgüdüsel hareketlerle gerçekleştirilen bölge işaretleme çabası olabilir.
 

Kedi Tırmalama Tahtası Nasıl Temizlenir?


Kedilerinizin sağlığı için evlerini, yataklarını ve yaşam alanlarını temiz tutmalısınız. Kedi tırmalama tahtalarını da düzenli aralıklarla temizleyerek hem hijyenik bir alan oluşturabilir hem de kullanım ömrünü uzatabilirsiniz. Kedi tırmalama tahtası temizliği ürünlerin modellerine göre değişse de nemli bir bez ile genel temizliğini sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda elektrik süpürgesinin küçük ve fırçalı aparatı ile kedi tırmalama tahtası ve kedi tırmalama evi temizliğini yapabilirsiniz.
 

Kedi Tırmalama Tahtasına Nasıl Alıştırılır?


Bir çok kedi kolayca alışabilse de bazı kedileri tırmalama tahtalarına alıştırmak belirli bir çaba ve süre isteyebilir. Bu süreci kolaylaştırmak ve kısaltmak için yapabileceğiniz bazı şeyler olabilir. Kedi tırmalama tahtasına nasıl alıştırılır;
 

 • Kedilerinizi evde tırmaladığı mobilya, perde, halı gibi eşyalardan uzaklaştırmaya çalışın. Bunu yapmak için mobilyalara kedilerinizin hoşlanmadığı kokuları sıkabilirsiniz. Bu amaçla öncelikle kediler için uzaklaştırıcı spreyler, parfüm veya kolonya kullanabilirsiniz.
 • Tırmalama tahtası sayısını evdeki kedi sayısına uygun şekilde seçmelisiniz. Birden fazla kedi için evin farklı yerlerine birden fazla tırmalama tahtası koymanız süreci kolaylaştıracaktır.
 • Tırmalama tahtalarını cazip hale getirin. Tahtaların üzerine oyuncaklar koyarak kedilerinizin dikkatini çekebilirsiniz. Ayrıca kedi otu kullanarak kedileriniz için tahtaları daha cazip hale getirebilirsiniz.
 • Tırmalama tahtalarını kedilerinizin vakit geçirmekten hoşlandığı alanlara koyarak onu keşfetmesini ve alışmasını sağlayabilirsiniz. Kedinizin evin içinde oyun oynadığı alanları gözlemleyerek tırmalamayı o bölgeye koymanız yeterli olacaktır.


Kedilerin Koltuk Tırmalaması Nasıl Önlenir?


Kediler tırnaklarını kolay geçirebildikleri için koltuk tırmalamayı sever. Kedilerinizin koltukları tırmalamasını önlemek için kedi tırmalama tahtası çeşitlerinden yardım alabilirsiniz. Tırmalama tahtası olduğu halde koltukları tırmalamaya devam ederlerse koltuğun konumunu değiştirebilirsiniz ve tırmaladıklarını gördüğünüz zamanlarda koltuktan uzaklaştırarak tahtaya yönlendirebilirsiniz. Ayrıca daha önce de belirttiğimiz gibi koltuklara koku ve parfüm sıkarak kedilerinizin uzak durmasını sağlayabilirsiniz.
 

Ürün Stok Habercisi Listenize Eklenmiştir

Size haber verilmesini istediğiniz ürünleri Juen Dedektif sayfasından takip edebilirsiniz.

İlginize Teşekkür Ederiz
Ürün Stok Habercisi Listenizden Çıkarılmıştır

İlginize Teşekkür Ederiz
 • 256 bit SSL
 • master
 • visa
Üye Girişi

Şifrenizi mi unuttunuz?