Lütfen Bekleyiniz
Lütfen Bekleyiniz
Ürün Bulunamadı

 • Tablo
 • Liste
 • Loofah Doğal Hindistan Cevizi Kuş Ve Hamster Yuvası 20x13 cm | 181,45 TL

  JPM028171

  Kuşlar ve guinea pig, hamster gibi küçük kemirgenler için doğal yaşantıları ile uyumlu hindistan cevizinden yapılmış yuva
   
   
   
  181,45 TL
 • Tablo
 • Liste

Papağan Yuvası Çeşitleri ve Fiyatları

Papağan yuvası çeşitlerinin bir çok farklı markasını kategorimizde bulabilirisiniz. Papağanların sağlıklı ve konforlu bir yaşam sürebilmeleri için boyutları ile uyumlu bir kafese ihtiyaçları vardır. Papağanlar genellikle iri kuşlar oldukları için kafes ile ilgili en temel ihtiyaçları rahat hareket edebilecekleri kadar büyük olmasıdır. Papağan kafesi modelleri incelendiğinde de genellikle geniş oldukları görülebilir. Yine papağanların kafeslerinde rahat edebilmeleri için içerisinde kuş tüneği, yemlik ve suluk gibi kuş malzemeleri de mutlaka bulundurulmalıdır. Ancak bu iri kuşların kafesin yanı sıra yuvaya da ihtiyaçları bulunmaktadır. Özellikle yumurtlama dönemlerinde içine girebilecekleri özel bir alan oluşturması bakımından önemli olan papağan yuvaları genellikle ahşap malzemeden üretilir ve kutu şeklindedirler. Ancak farklı malzemelerden üretilen papağan yuvası çeşitleri de bulunmaktadır.
 

Papağan Yuvası Çeşitleri


Papağanlar için üretilen yuvalar arasında birçok seçenek mevcuttur. Farklı papağan türleri için yine farklı ebatlarda hazırlanan bu yuvaların başında ahşap malzemeden yapılan folluklu yuvalar gelmektedir. Ahşap papağan yuvalıkları üzerinde bir delik yer alır ve bu deliğin alt kısmında bir tünek yer alır. Yine yuvanın içinde de hafif eğimli bir folluk bulunmaktadır. Papağan kafeslerinin teline kolaylıkla asılabilen ahşap yuvaların arkasında ise yumurtaları kontrol etmek adına açılabilen bir de kapıları vardır. Ayrıca istenildiğinde yuva içerisinde yer alan folluk çıkarılarak yıkanabilmektedir.

Papağan yuvası çeşitleri arasında Hindistan cevizinden üretilen farklı tasarımlar da yer alır. Papağan kafesi içerisine asılarak kullanılan bu yuvaların alt kısmında doğal ağaç tüneği alır. Ayrıca kafesin zeminde kullanılabilecek Hindistan cevizi kuş yuvaları da vardır. Bu yuvalar, papağanların yuva ihtiyaçlarını karşılamalarının yanı sıra doğal malzemelerden üretilmeleri nedeniyle doğal ortamlarında hissetmelerine de yardımcı olmaktadır.
 

Papağan Yuvası Fiyatları


Papağan için yuva çeşitleri, üretildikleri malzemeye ve markalarına göre farklı fiyatlara satışa sunulmaktadır. Kategorimizde ise sultan papağanı yuvası, cennet papağanı yuvası ve sevda papağanı yuvası olarak kullanılabilecek birçok yuva çeşidi bulunmaktadır. Eğer siz de papağanınız için uygun bir yuva satın almak istiyorsanız kategorimizi inceleyebilir; Bird Toy, Eastland, Fit Fly ve Wonderfullpet gibi markalara ait yuvalar arasından dilediğinizi hızlı ve güvenli bir şekilde satın alabilirsiniz.
 

Ürün Stok Habercisi Listenize Eklenmiştir

Size haber verilmesini istediğiniz ürünleri Juen Dedektif sayfasından takip edebilirsiniz.

İlginize Teşekkür Ederiz
Ürün Stok Habercisi Listenizden Çıkarılmıştır

İlginize Teşekkür Ederiz
 • 256 bit SSL
 • master
 • visa
Üye Girişi

Şifrenizi mi unuttunuz?