Lütfen Bekleyiniz
Lütfen Bekleyiniz
Ürün Bulunamadı

 • Tablo
 • Liste
 • Ahm Cichlid Green Granulat Balık Yemi 250 ml | 83,93 TL

  JPM021962

  Afrika cichlid balıkları için, spirulina katkılı, bağışıklık sistemini güçlendiren ve metobolizmayı destekleyen, karışık pul yem
   
   
   
  83,93 TL
 • Ahm Gold Fish Granül Japon Balığı Yemi 250 ml | 84,83 TL

  JPM026554

  Japon balıkları için, dengeli bir beslenme sağlayan, vitamin ve minerallerle zenginleştirilmiş, granül balık yemi
   
   
   
  84,83 TL
 • Ahm Gold Flake Pul Japon Balık Yemi 250 ml | 83,93 TL

  JPM021985

  Japon balıkları için, dengeli bir beslenme sağlayan, sağlıklı, vitamin ve minerallerle zenginleştirilmiş, pul balık yemi
   
   
   
  83,93 TL
 • Ahm Goldi Red Granül Japon Balık Yemi 100 ml | 57,57 TL

  JPM021984

  Japon balığı yemi, dengeli bir beslenme sağlayan, spirulina katkılı, granül şeklinde temel yemdir.
   
   
   
  57,57 TL
 • Ahm Goldi Red Granül Japon Balık Yemi 250 ml | 83,93 TL

  JPM021983

  Japon balıkları için, dengeli bir beslenme sağlayan, sağlıklı, spirulina katkılı, granül formda balık yemi
   
   
   
  83,93 TL
 • Ahm Koi Gold Fish Granül Japon Balığı Yemi 100 gr | 65,30 TL

  JPM030773

  Ahm pellet balık yemi, Japon balıkları ve koi balığı için, dengeli bir beslenme sağlayan, spirulina, vitamin ve minerallerle zenginleştirilmiş, enerji veren granül yemdir.
   
   
   
  65,30 TL
 • Ahm Large XL Cichlid Granulat Granül Balık Yemi 250 ml | 84,12 TL

  JPM026555

  Papağan ve iri cichlid balıkları için, dengeli bir beslenme sağlayan, baışıklık sistemini güçlendiren, granül formda balık yemi
   
   
   
  84,12 TL
 • Ahm Malawi Cichlid Colour Granulat Balık Yemi 250 ml | 83,93 TL

  JPM021964

  Malawi cichlid balıkları için, renklendirici, dengeli bir beslenme sağlayan, granül formda balık yemi
   
   
   
  83,93 TL
 • Ahm Malawi Cichlid Granulat Balık Yemi 250 ml | 83,92 TL

  JPM021967

  Malawi Cichlid balıkları için, dengeli bir beslenme sağlayan, baışıklık sistemini güçlendiren, granül formda balık yemi
   
   
   
  83,92 TL
 • Ahm Pond Colour Sticks Koi Ve Japon Balık Yemi 250 ml | 64,00 TL

  JPM029519

  Ahm Japon balık yemi, koi balığı, goldfish türleri ve havuzda yaşayan tüm soğuk su balıkları için kullanılabilen, canlı renk oluşumunu destekleyen, bağışıklğı güçlendiren, çubuk şeklinde stick yem
   
   
   
  64,00 TL
 • Ahm Pond Green Sticks Koi Ve Japon Balığı Yemi 250 ml | 64,00 TL

  JPM021960

  Orta ve büyük boy Japon balıkları ve Koi balıkları için, bağışıklık sistemini güçlendiren, çubuk şeklinde, yeşil stick yem
   
   
   
  64,00 TL
 • Ahm Pond Mix Sticks Koi Ve Japon Balığı Yemi 1 Kg | 263,12 TL

  JPM021989

  Orta ve büyük boy Japon balıkları, Koi balıkları ve diğer soğuk su balıkları için, bağışıklık sistemini güçlendiren, çubuk şeklinde karışık stick yem
   
   
   
  263,12 TL
 • Ahm Red Green Granulat Balık Yemi 250 ml | 84,12 TL

  JPM021986

  Ahm red green balık yemi, tropikal akvaryum balıkları için, dengeli bir beslenme sağlayan, sağlıklı, granül formda yemdir.
   
   
   
  84,12 TL
 • Ahm Tanganyika Cichlid Green Granulat Balık Yemi 100 ml | 57,17 TL

  JPM021961

  Tanganyika cichlid balıkları için, bitkisel içerikli, bağışıklık sistemini güçlendiren, doğal granül formda balık yemi
   
   
   
  57,17 TL
 • Ahm Tropical Exclusive Granül Balık Yemi 100 ml | 60,98 TL

  JPM026551

  Tüm süs balıkları için, omega 3 ve C vitamini içeren, sindirim sistemini düzenleyen granül formda balık yemi
   
   
   
  60,98 TL
 • Tablo
 • Liste

Balık Yemi Çeşitleri ve Fiyatları

Tüm canlılarda olduğu gibi balıklar içinde sağlıklı, uzun bir yaşam için doğru balık yemi ile beslenme önemlidir. Doğru balık yemi ile balığın daha canlı ve enerjik olmasını, parlak renklere sahip olmasını ve hastalıklara karşı vücudunun dirençli olmasını sağlayabilirsiniz. Yetersiz ve dengesiz beslenme ve genel olarak bu nedenle bağışıklığın tam olarak gelişmemesi balık ölümlerinin en temel sebebidir.
 

İyi Bir Balık Yemi Nasıl Olmalıdır?


İyi bir balık yemi, balık beslenmesi için gerekli olan temel besin maddelerinden protein, yağ, vitamin ve mineralleri içermelidir.

Protein balığın kas oluşumunu teşvik eder ve gerekli enerjinin bir kısmını sağlar. Düşük protein yetersiz büyümenin en temel nedenidir.

Yağlar balığın tükettiği enerjiyi yerine koyabilmek için gereklidir. Bunun dışında lezzet yönünden yağı fazla olan yemler balıklar tarafından daha çok tercih edilir. Ancak balık sağlığı açısından zararlı olabilme potansiyeli nedeniyle yüksek oranda yağ içeren yemler tercih edilmemelidir.

Karbonhidratlar da enerji metabolizması için gereklidir. Balık yemi hazırlama sırasında kullanılan kaliteli karbonhidratlar balık metabolizması için enerji kaynağıdır. Ancak etobur beslenen balık türleri için üretilen yemlerde fazla miktarda karbonhidrat bulunması pek faydalı değildir ve tercih edilmemelidir. Çünkü etobur balıklar fazla karbonhidratı yeterli oranda sindiremezler.

Vitamin ve mineraller doğal direnci artırırken vücut gelişimi içinde önemli katkısı vardır ve balık yemlerinin içerisinde mutlaka bulunmalıdır.

İyi bir balık yemi balığın sağlıklı bir şekilde gelişmesini ve büyümesini sağlar. Balıkların parlak ve canlı renklere sahip olmasını ve derilerinin sağlıklı olmasını sağlar. Sağlıklı beslenen balıklarda doğurganlık oranı yüksektir.

Tuzlu su balık yemleri ve tatlı su balık yemleri olarak iki ana kategoride sınıflandırabileceğimiz balık yemlerinin balıkların doğal yaşam ortamları ve ihtiyaçları göz önüne alınarak özel olarak hazırlanmaktadır. Örneğin tatlı su balığı ve tuzlu su balığının ihtiyaçları farklıdır. Tuzlu su balığının protein ve yağ ihtiyacı daha fazladır. Bu nedenle tuzlu su balık yemi seçerken protein ve yağ oranı en yüksek olan balık yemlerini tercih etmelisiniz.

Yine balığın otçul veya etçil olması da yem seçerken önemlidir. Otçul balıklar için hazırlanan çubuk yem veya stick yem olarak da bilinen pelet yemler oldukça fazla oranda tercih edilmektedir. Otçul balık yemleri buğday, pirinç, soya gibi karbonhidrat kaynaklarının yanı sıra spirulina gibi bitkisel protein kaynakları kullanılarak hazırlanan besleyici balık yemleridir. Spirulina içeren balık yemleri hem etçil hemde otçul balık beslenmesinde güvenle kullanılabilir.
 

Balık Yemi Çeşitleri


Balık yemleri özellik ve içerik olarak balık türlerine göre farklılık gösterir. Her balık türünün ihtiyaçları farklı olduğundan yemin içeriği ile protein ve yağ oranları doğal olarak farklı olacaktır. Balık yemleri, yemin içeriğinin yanı sıra balığın beslenme alışkanlığına da uygun olarak farklı teknikler kullanılarak hazırlanır. Buna göre balık yemleri; Pul yem, granül yem, tablet yem, cips yem ve pelet - stick yem olarak sınıflandırılmaktadır.

Pul yemler ve stick yemler suda yüzebilirler ve bu yüzden daha çok yüzeyde beslenen balıklar tarafından tercih edilir. Granül yemler yavaş da olsa suya batarlar. Balık dip yemi olarak bilinen tablet yemler beslenmeyi akvaryumun dibinde yapan balıklar içindir. Disk balık yemleri yani cips yemler suda yavaş dağılır ve parçalayarak yemeyi seven balık türleri içindir. Bu tür balık yemleri zamanla suda parçalanır ve tüm tropikal balıklar için kullanılabilir.
 

Balık yeminin çeşitleri genel olarak aşağıdaki gibi sıralanabilir;
 

Yavru Balık Yemleri


Yavruluk dönemi tüm canlı türlerinde özen isteyen dönemlerdir. Balıklarda da bu dönemi bir balığın en hassas olduğu dönem olarak tanımlamak yanlış olmayacaktır. Bu nedenle yavru balık yemleri ve yavru balık yemi çeşitleri arasından doğru seçimi yapmak çok önemlidir. Yavrunun büyümesini ve gelişmesini destekleyen, vitamin ve mineraller bakımından zengin, protein, yağ ve karbonhidrat açısından dengeli bir yavru balık yemi seçmelisiniz. Yavru balık yemi seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli konu yemin boyutudur. Yavru balığın yiyebileceği şekil ve boyutta olması önemlidir. Eğer yem parçacıkları büyük geliyor ise biraz ezerek veya ıslatarak verebilirsiniz. Yavru balık yemi çeşitleri arasında pul, granül ve mikro granüller şeklinde üretilmiş pek çok seçenek bulunmaktadır. Micro granül olan yemler un gibidir ve kullanımı kolaydır.
 

Japon Balığı Yemi


Japon balığı yemlerinin proteinden ziyade karbonhidrat bakımından zengin yem olmasına dikkat edilmelidir. Doğal yaşamında otçul beslenen Japon balığının sindirim sitemi, proteinleri sindirmek için pek uygun değildir. Japon balığı hem üst, hem de orta su seviyelerinde beslenebileceği için pul yem, çubuk yem ve granül yem verilebilir. Burada dikkat edilmesi gereken konu japon balığının ne kadar yem verilirse verilsin tamamını yiyebilmesi gerçeğidir. Bu nedenle besleyici bir japon balığı yemi seçerek kutusunun üzerinde bulunan kullanma talimatlarına uygun beslemeli, gereksiz sindirim sistemi problemlerinden kaçınmalısınız. Japon balık yemi fiyatları ürünün markasına ve içeriğine göre değişiklik gösterebilir. Seçiminizi bilinen, kaliteli bir markanın karışık içerikli olan çeşitlerinden yapmanızı tavsiye ederiz.
 

Discus Yemleri


Discus balığı canlı renkleri ile çok tercih edilen balık türlerinden biridir. Discus balık yemleri özellikle discusların canlı renklerini koruyan, protein değeri yüksek besleyici yemler olmalıdır. Bakımı özen isteyen discuslar için özel yemler bulunmaktadır. Örneğin; Tetra discus bits discus yemi, Jbl grana discus yemi ve mavi discusların renklerini canlandıran sera discus color blue discus yemi gibi özel hazırlanan yem çeşitleri bulunmaktadır.
 

Betta Balığı Yemi


Betta balığı yemi, türün gösterişli renklerini korumak ve daha canlı renklerde olmasını sağlayabilmek için özel hazırlanan yemlerdir. Sera, prodac, jbl ve tetra marka betta balık yemi sitemizde satılmaktadır. Bettalar için, karides, kan kurdu ve su piresi gibi kurutulmuş canlı yem içeren yüksek protein değerine sahip yemler idealdir. Pul ve granül şeklinde olabilen bu yemler vitamin ve mineral bakımından zengindir. Betta balığı yemi için canlı yem seçmek iyi bir seçim olacaktır. Ana beslenme yeminin yanında ödül yemi olarak kullanılabilir.
 

Lepistes Yemi


Lepistes canlı doğuran balık grubundandır. Lepisteslerin beslenmesinde özel lepistes balık yemi kullanılması balığın doğurganlığını artırır. Doğal ortamlarında algler, larvalar ve su böcekleri yiyerek beslenen lepistes balık yemleri için hem protein, hem de karbonhidrat içeren pul ve granül yemler seçebilirsiniz. Özellikle lepistes yavru yemi seçerken içerisinde spirulina olan yemleri tercih etmenizi tavsiye ederiz. Lepistes yemi kullanırken yanında ek olarak kurutulmuş canlı yemde verebilirsiniz.
 

Canlı Balık Yemi


Canlı balık yemi tam anlamı ile protein deposu diyebileceğimiz ve balık beslenmesinde önemli yeri olan doğal besin kaynağıdır. Canlı balık yemleri kan kurdu (blodworms), su piresi (daphniea), krill, karides gibi canlı yemlerin şoklanarak dondurulması ve kurutulması gibi özel bir teknikle hazırlanır. Bu sayede besin değerleri yüksek oranda korunan canlı yemler tamamen doğal ürünlerdir ve katkı içermez. Tüm balık türleri için ödül sayılan canlı balık yemi fiyatları, markasına, içeriğine ve gramajına göre değişebilmektedir. Bu ürünlerin yanı sıra deniz akvaryumu bakım ürünlerini ve deniz balığı yem çeşitlerini, yengeç yemleri, canlı doğuran balık yemleri ve daha pek çok yem çeşidini sitemizde inceleyebilirsiniz.
 

Balık Tatil Yemi


Tatil dönemlerinde balıkların ihtiyaçlarını karşılamak için özel olarak hazırlanan balık için tatil yemlerinin çeşitleri de sitemizde bulunmaktadır. Balığın yalnız bırakılacağı güne göre iki günlük tatil yemi veya haftalık tatil yemi seçeneklerinden sizin için uygun olanı seçebilirsiniz.
 

Havuz Balığı Yemi


Soğuk su balıkları olarak da adlandırılan havuz balıkları genel olarak dış ortamda yaşarlar ve dolayısıyla özellikle soğuk aylarda daha fazla enerjiye ihtiyaç duyarlar. Bu nedenle havuz balığı yemleri, protein ve yağ bakımından zenginleştirilmiş olmalıdır. Ayrıca havuz balığı yemi içerisinde C vitamini katkısının olması, hastalıklara karşı direnç sağlaması bakımından faydalıdır ve özellikle tercih edilmelidir.
 

Balık Yemi Fiyatları


Balık yemi fiyatları, yemin içeriği, markası, ambalaj şekli, gramajı, yerli veya ithal olması gibi pek çok faktörün etkisi ile değişkenlik gösterebilmektedir. Juen pet market olarak balık beslenmesinde uzun yıllardan beri bilinen Sera, Tetra, Tropical, Prodac ve Jbl balık yemi gibi ithal ve yerli pek çok markayı seçimize sunmaya çalıştık. Balığınızın tüm besinsel ihtiyacını karşılayacak, besin değeri yüksek, hastalıklara karşı direnç artıran, kaliteli balık yemi çeşitlerini Juen Pet Markette en uygun fiyatlarla bulabilir ve hemen satın alabilirsiniz.
 

Ürün Stok Habercisi Listenize Eklenmiştir

Size haber verilmesini istediğiniz ürünleri Juen Dedektif sayfasından takip edebilirsiniz.

İlginize Teşekkür Ederiz
Ürün Stok Habercisi Listenizden Çıkarılmıştır

İlginize Teşekkür Ederiz
 • 256 bit SSL
 • master
 • visa
Üye Girişi

Şifrenizi mi unuttunuz?