Lütfen Bekleyiniz
Lütfen Bekleyiniz
Ürün Bulunamadı

 • Tablo
 • Liste
 • Sera Raffy I Gammaruslu Kaplumbağa Ve Sürüngen Yemi 250 ml | 217,92 TL

  JPM001242

  Su kaplumbağaları, kara kaplumbağaları, etçil küçük sürüngenler ve amfibiler için, kabuk gelişimini destekleyen, besleyici ek kaplumbağa yemi
   
   
   
  217,92 TL
 • Sera Raffy Vital Kaplumbağa Ve İguana Yemi 250 ml | 179,88 TL

  JPM001245

  Tüm otobur sürüngenler ve kaplumbağalar için, balık proteini içeren, vitamin, mineralli, bitki ve yem karışımı
   
   
   
  179,88 TL
   
 • Tablo
 • Liste

İguana Yemi Çeşitleri ve Fiyatları

İguanalar, kedi ve köpekler ile karşılaştırıldıklarında bakımları daha zor canlılardır. Çünkü evde iguanalar için uygun koşulları sağlamak ciddi masraf gerektirmektedir. İguanalar,  normalde yaşadıkları bölgelerde yetişen sebze ve meyveler ile beslenirler. Yine salatalık, kabak, yonca, ıspanak ve marul en çok tercih ettikleri yiyecekler arasında yer alır. Özellikle gelişim dönemlerinde hayvansal protein tüketmeleri gerekir. Fakat gereğinden fazla hayvansal protein tüketmeleri nedeniyle sindirim sistemleri zarar görebilmektedir. Bu nedenle daha çok yeşillik ile beslenmelerine özen gösterilmelidir.

Bunların yanı sıra bilinçsizce beslenen iguanalarda sağlık sorunları ortaya çıkar ve yaşamlarını erkenden yitirebilirler. Oysa doğada 10 - 15 yıl kadar yaşayan bu canlılar, doğru beslendiklerinde ev ortamında 20 yıl yaşayabilirler. Bu nedenle iguana beslenmesi için en ideal olanı hazır yemler tüketmeleridir. Çünkü iguana yemi çeşitleri, iguanaların besinsel ihtiyaçları göz önünde bulundurularak sağlıklı hammaddelerden üretilmektedir.
 

İguana Yemi Çeşitleri Nelerdir?


İguana yemleri, iguanaların dengeli ve doğru beslenmelerini sağlamak adına oldukça ideal gıdalardır. İguanaların beslenme ihtiyaçlarına yönelik olarak üretilen bu yemler arasında stick formda olanlar da bulunmaktadır. Stick iguana yemi çeşitleri, saf ve dengeli bitkisel hammaddeler kullanılarak hazırlanmaktadır. Aynı zamanda vitamin ve mineraller de barındıran bu yemler, iguanaların bağışıklık sistemini güçlendirir ve hastalıklara karşı direnç kazanmalarını sağlar. Ayrıca yüksek lif oranları ile bağırsak ve sindirim sistemlerinin düzenlenmesine de yardımcı olur.

İguana beslenmesi için kurutulmuş canlı yemler de tercih edilebilir. İguanaların protein ihtiyacını karşılamaya yardımcı bu yemler, aynı zamanda omega yağ asitleri ve mineraller bakımında da zengindir. Bu sayede sağlıklı büyüme, kemik ve kabuk gelişimleri desteklenir. Yine besleyici ve lezzetli lokmalar şeklinde sunulan kurutulmuş iguana yemleri, ara öğün olarak düzenli kullanıldıklarında gelişimi ve canlılığı da desteklemektedir. Bunların yanı sıra kategorimizde iguanalar için balık proteini içeren bitki ve yem karışımları da mevcuttur.
 

İguana Yemi Fiyatları


Kategorimizde JBL ve Sera gibi güvenilir markalara ait farklı içeriklere sahip sürüngen yemleri yer almaktadır. Siz de kategorimize göz atabilir, yemlerin içerik özellikleri ve fiyatları ile ilgili daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.
 

Ürün Stok Habercisi Listenize Eklenmiştir

Size haber verilmesini istediğiniz ürünleri Juen Dedektif sayfasından takip edebilirsiniz.

İlginize Teşekkür Ederiz
Ürün Stok Habercisi Listenizden Çıkarılmıştır

İlginize Teşekkür Ederiz
 • 256 bit SSL
 • master
 • visa
Üye Girişi

Şifrenizi mi unuttunuz?