Lütfen Bekleyiniz
Lütfen Bekleyiniz
Ürün Bulunamadı

  • Tablo
  • Liste
    kategorimizde maalesef şu an için bir ürün bulamadık. Mümkün olan en kısa zamanda en kaliteli ürünleri en uygun fiyatlarla yine kategorimiz altında bulmanızı sağlamaya çalışacağız. Biz yeni ürünleri stoklarımıza alana kadar diğer ürünlerimizi inceleyebilir, beğendiğiniz ürünleri indirimli fiyatlar ve Juen Pet Market güvencesi ile satın alabilirsiniz.
  • Tablo
  • Liste

Protein Skimmer ve Fiyatları

Protein skimmer, tuzlu su ve resif akvaryumları için tercih edilen önemli akvaryum ekipmanlarından birisidir. Su ve hava protein skimmer içerisinde karışır ve baloncuklar meydana gelir. Bu baloncuklar ise protein, aminoasit ve benzer zararlı atıkların toplanmasında kullanılır. Atıklar tahliye tüpünde köpük haline gelir ve biriktikçe yükselerek tüpün ucuna gelir ve taşar. Bu sayede zararlı atıklar akvaryum suyundan arındırılmış olur. Mekanik filtreler akvaryum içerisindeki kirliliği hapsetmek için kullanılır. Fakat bu kirler yeniden akvaryum suyuna karışabilir. Akvaryum protein skimmer ise atıkların tamamen akvaryumdan uzaklaşmasını sağlar. Bu nedenle de deniz akvaryumu ve resif akvaryumları için protein skimmer kullanımı oldukça önemlidir.
 

Protein Skimmer Ne İşe Yarar?


Protein skimmerların üç farklı türü bulunmaktadır. Bunlar spraying, motorlu ve hava taşlı protein skimmer olarak karşımıza çıkmaktadır. Spraying sistemine sahip protein skimmerlar, daha çok suyun altında yer alan ve belli aralıklar ile hava kabarcıkları üfleyen motorları ile atıkların skimmer gövdesinde toplanmasını sağlarlar. Yine daha çok küçük hacimli akvaryumlar için tavsiye edilirler. Motorlu protein skimmerlarda ise su gövdeye kafa motoru aracılığı ile taşınır. Ardından motordan çekilen havayla birlikte oluşan baloncuklar ile etkileşime geçer ve ayrıştırma işlemi son bulur. Hava taşlı skimmerlar ise, skimmera giren suyun hava motoruna bağlı bir hava taşının oluşturduğu baloncuklar ile temas etmesi ile işlev görmektedir.

Akvaryum protein skimmer kullanımının pek çok yararı bulunmaktadır. Bunların başında da karbon esaslı atıkları suda çözünmeden uzaklaştırması yer almaktadır. Böylece zehirlenmelerin de önüne geçmektedir. Yine balıkların bağışıklığını zayıflatan ve hastalanmalarına neden olan feromonları tahliye eder, zararlı artıkları uzaklaştırarak parazit ve alglerin çoğalmasını önler. Ayrıca akvaryumdaki fosfat miktarını azaltır, suyun berraklığını korur ve yosunların gelişimini engeller.

Bunların yanı sıra protein skimmerın verimliliği için biriken artıkların ayda bir kez temizlenmesi gerekir. Cihazın verimli bir şekilde çalışması adına ayarlarının doğru şekilde yapılması da büyük önem taşır.
 

Akvaryum Protein Skimmer Fiyatları


Protein skimmer fiyatları; ürünün özelliklerine, kapasitesine ve markasına göre değişmektedir. Fiyatlar ile ilgili daha detaylı bilgi için kategorimizi inceleyebilir, ihtiyaçlarınıza uygun olan ürünü indirimli fiyatlara satın alabilirsiniz.
 

Ürün Stok Habercisi Listenize Eklenmiştir

Size haber verilmesini istediğiniz ürünleri Juen Dedektif sayfasından takip edebilirsiniz.

İlginize Teşekkür Ederiz
Ürün Stok Habercisi Listenizden Çıkarılmıştır

İlginize Teşekkür Ederiz
  • 256 bit SSL
  • master
  • visa
Üye Girişi

Şifrenizi mi unuttunuz?