Lütfen Bekleyiniz
Lütfen Bekleyiniz
Ürün Bulunamadı
 • Tablo
 • Liste
 • Animonda Gran Carno Sığır Etli Köpek Konservesi 400 gr | 17,10 TL

  JPM015590

  1 yaş üzeri tüm yetişkin köpekler için, sığır etli köpek konservesi
   
  19,00 TL
  17,10 TL
 • Animonda Gran Carno Sığır Etli Ve Kuzu Etli Köpek Konservesi 400 gr | 17,10 TL

  JPM015589

  Yetişkin köpekler için, sığır etli ve kuzu etli ile hazırlanmış konserve yaş köpek maması
   
  19,00 TL
  17,10 TL
 • Animonda Hindili Ve Kuzu Etli Köpek Konservesi 150 gr | 9,90 TL

  JPM015586

  Yetişkin köpekler için, hindili ve kuzu etli köpek konservesi
   
  11,00 TL
  9,90 TL
 • Animonda Junior Kümes Hayvanlı Yürekli Yavru Köpek Konservesi 150 gr | 8,80 TL

  JPM014719

  Yavru köpekler için, kümes hayvanlı ve hindi yürekli köpek konservesi
   
  11,00 TL
  8,80 TL
 • Animonda Junior Sığır Etli Hindi Yürekli Yavru Köpek Konservesi 400 gr | 17,10 TL

  JPM015588

  Yavru köpekler için, sığır etli ve hindi yürekli köpek konservesi
   
  19,00 TL
  17,10 TL
 • Animonda Kuzu Etli Ve Tahıllı Köpek Konservesi 150 gr | 9,35 TL

  JPM015585

  Yetişkin köpekler için, kuzu etli ve tahıllı, besleyici konserve yaş köpek maması
   
  11,00 TL
  9,35 TL
 • Animonda Kümes Hayvanlı Ve Makarnalı Köpek Konservesi 150 gr | 8,80 TL

  JPM002320

  Yetişkin köpekler için, kümes hayvanlı ve makarnalı köpek konservesi
   
  11,00 TL
  8,80 TL
 • Animonda Kümes Hayvanlı Ve Morina Balıklı Köpek Konservesi 150 gr | 8,80 TL

  JPM014720

  Yetişkin köpekler için, kümes hayvanlı ve balıklı köpek konservesi
   
  11,00 TL
  8,80 TL
 • Animonda Light Hindili Ve Peynirli Köpek Konservesi 150 gr | 9,90 TL

  JPM002317

  Yetişkin köpekler için tam bir beslnme sağlayan hindi ve peynirli köpek konservesi
   
  11,00 TL
  9,90 TL
 • Bozita Geyik Etli Tahılsız Köpek Konservesi 370 gr | 13,47 TL

  JPM020265

  Yetişkin köpekler için lezzetli jöle içerisinde geyik eti parçaları içeren, tahılsız ve şekersiz, köpek konservesi
   
  16,84 TL
  13,47 TL
 • Bozita Somon Balıklı Tahılsız Köpek Konservesi 370 gr | 13,47 TL

  JPM020263

  Yetişkin köpekler için, vitamin ve minerallerle zenginleştirilmiş, jöle içerisinde somon balığı eti içeren, tahılsız köpek konservesi
   
  16,84 TL
  13,47 TL
 • Bozita Tahılsız Geyik Etli Köpek Konservesi 625 gr | 20,80 TL

  JPM028940

  Yetişkin köpekler için, % 100 hayvansal protein içeren, vitamin ve minerallerle zenginleştirilmiş, pate şeklinde, geyik eti içeren, tahılsız köpek konservesi
   
  26,00 TL
  20,80 TL
   
 • Bozita Tahılsız Kuzu Etli Köpek Konservesi 625 gr | 20,80 TL

  JPM026144

  Yetişkin köpekler için, % 100 hayvansal protein içeren, vitamin ve minerallerle zenginleştirilmiş, pate şeklinde kuzu eti içeren, tahılsız köpek konservesi
   
  26,00 TL
  20,80 TL
 • Bozita Tahılsız Ren Geyiği Etli Köpek Konservesi 625 gr | 20,80 TL

  JPM026145

  Yetişkin köpekler için, % 100 hayvansal protein içeren, vitamin ve minerallerle zenginleştirilmiş, pate şeklinde Ren geyiği eti içeren, tahılsız köpek konservesi
   
  26,00 TL
  20,80 TL
   
 • Bozita Tahılsız Sığır Etli Köpek Konservesi 625 gr | 20,80 TL

  JPM026143

  Yetişkin köpekler için, % 100 hayvansal protein içeren, vitamin ve minerallerle zenginleştirilmiş, pate şeklinde sığır eti içeren, tahılsız köpek konservesi
   
  26,00 TL
  20,80 TL
 • Tablo
 • Liste

Konserve Köpek Maması - Yaş Köpek Maması

Köpeklerin yaşına, ırkına ve genel sağlık durumlarına uygun olarak beslenmeleri, uzun ve sağlıklı bir yaşam sürmeleri adına önemlidir. Bu doğrultuda hem evde hem de bahçede beslenen köpekler için tercih edilebilecek pek çok köpek maması bulunmaktadır. Bu mamalar; köpeklerin bebeklik, yetişkinlik ve yaşlılık dönemlerinde dengeli ve sağlıklı beslenmelerine yardımcı olmaktadır. Bahsedilen mama çeşitleri arasında köpek konserve maması da yer almaktadır. Konserve mamalar, kuru mamalar ile karşılaştırıldıklarında çok daha farklı aşamalardan geçirilerek üretilirler. Üretimleri sırasında daha çok sebze, et yan ürünleri ve mineraller karıştırılarak püre elde edilir. Ardından buharda kısmen pişirilen mama küp şeklinde kesilir. Bu işlemlerin ardından gerçek bir et parçası görünümünü alan mama, sos ya da jel eklenerek kaplara yerleştirilir.

Konserve köpek mamaları genellikle tamamlayıcı mama olarak tercih edilirler. Bu doğrultuda yavru, yetişkin ve yaşlı köpeklerin beslenmesi için uygun pek çok konserve mama çeşidi bulmak mümkündür.
 

Köpek Konserve Maması Çeşitleri


Köpekler için en ideal gıdalardan birisi kuru köpek mamalarıdır. Oldukça besleyici bir içeriğe sahip olan bu mamalar, köpeklerin günlük besin ihtiyacını gerektiği oranda karşılarlar. Ancak köpeklerin sürekli olarak kuru mama ile beslenmeleri çeşitli sorunlara neden olabilir. Bu sorunların başında ise tüylerin dökülmesi, kepeklenme ve derinin kuruması gibi deri sorunları yer almaktadır. Ancak köpek konserve maması ile dengeli şekilde beslenmeleri bu tür deri problemlerinin ortaya çıkmasının önüne geçebilir. Yani yaş mamalar köpeklerin derisinin nem dengesini sağlamak adına faydalı ürünlerdir. Köpek konservesi çeşitleri ve özellikleri ise kısaca aşağıdaki gibidir.
 

Yavru Köpek Konservesi


Yavru köpek konservesi, sütten kesilen yavru köpeklerin kuru mamaya geçişi sırasında kullanılan bir mama çeşididir. Yavruların annelerinden ayrılmalarının ardından ideal boy ve kiloya ulaşabilmeleri için iyi bir beslenme programına tabi tutulmaları gerekir. Yavru köpekler için özel olarak formülize edilen yaş köpek mamaları ise gelişimlerini desteklemek adına yüksek protein içerirler. Yavru köpeklere eğitim ya da ödül amaçlı olarak da verilebilecek bu mamalar, iştahsız köpekler için lezzetli bir öğün olabilir.

Bunların yanı sıra sitemizde yavru köpeğiniz için tercih edebileceğiniz pek çok köpek konserve maması mevcuttur. Animonda, Chefs Choice, Hill ve Schesir gibi güvenilir köpek maması markaları tarafından sunulan bu mamalar içerik açısından da oldukça çeşitlidir. Aloe veralı, dana etli, biftekli, hindili, kuzulu ve balıklı gibi seçenekleri, yavru köpeklerin kolay şekilde tüketebilecekleri şekilde ince kıyılmış, pate ve taneli olarak sunulmaktadır. Siz de bu mama seçeneklerine göz atarak köpeğiniz için en uygun mamayı satın alabilirsiniz. Ancak köpeğinizin ırkına uygun seçim yapmak adına bir veteriner hekime danışmanızda fayda bulunmaktadır.
 

Yetişkin Köpek Konservesi


Köpeklerin yetişkinliğe geçtiği yaş ırkına göre değişiklik gösterir. Örneğin bir Chihuahu ya da Bulldog 12 aylık olduğunda artık yavru değildir. Ancak büyük ırk köpekler için durum daha farklıdır. Büyük ırk köpekler 18 aylık olana değin yetişkin kategorisine dahil edilemezler. Yine bir köpek yavruluktan yetişkinliğe geçtiğinde beslenmesinde bazı değişikliklere gidilmesi gerekmektedir.

Yavru köpeklere yetişkin olduklarında verilebilecek gıdaların başında kuru köpek mamaları gelir. Ancak köpekler bazen kuru mama yemekten sıkılabilirler. Bu durumlarda kuru mamayı köpeğiniz için cazip kılmak adına yetişkin köpek konservesi ile karıştırabilirsiniz. Yine ağız sağlığı bozuk ve dişlerinde problemler olan köpekler kuru mama yemekte zorlanabilirler. Böyle durumlar için de köpek konserve maması kullanılabilir.

Yetişkin köpekler için hazırlanan yaş mamalar, içerik bakımından pek çok seçenek sunmaktadır. Dana etli, hindili, ton balıklı, tavuklu, aloe veralı, peynirli, sığır etli, kuzu etli gibi zengin içerikli mama çeşitlerine sitemizden ulaşabilir ve dilediğinizi uygun fiyatlara satın alabilirsiniz.
 

Yaşlı Köpek Konservesi


Köpekler, yaşlılık döneminde çok daha fazla ilgiye ihtiyaç duyarlar. İlerleyen yaşları nedeniyle daha az hareket eder ve daha çabuk yorulabilirler. Ancak dengeli ve sağlıklı beslenmeleri sağlanarak formlarını korumalarına yardımcı olmak mümkündür. Bunun için en ideali ise yaş ve genel sağlık durumu gibi kriterler göz önünde bulundurularak tercih edilen bir kuru köpek maması ile beslenmeleridir. Ancak yaşlı köpekler ağız ve diş problemleri nedeniyle kuru mamaları tüketmekte zorlanabilirler. Bu durumda kuru mama yaşlı köpek konservesi ile karıştırılarak verilebilir.

Yaşlı köpekler için özel olarak hazırlanan yaş köpek mamaları, dengeli protein ve mineral içerikleri ile kilo almalarını ve sindirim problemleri yaşamalarını önler. Siz de yaşlı dostunuzun severek tüketeceği bir mama satın almak için sitemizde yer alan biftekli, kuzu etli, hindili, balıklı ve sığır etli ve papayalı pate köpek konservesi çeşitlerine göz atabilirsiniz.
 

Köpek Konserve Maması Nasıl Kullanılmalı?


Konserve mamalar köpeklerin severek tükettikleri gıdalardır. Ancak çok fazla tükettiklerinde aşırı kilo almaları kaçınılmazdır. Aşırı kilo ise köpeklerde şeker hastalığı gibi bazı hastalıkların oluşma riskini artırmaktadır. Yine lezzet oranı yüksek olan konserve mamalar, köpeklerin iştahının artmasına ve dolayısıyla fazla yemelerine neden olmaktadır. Bunun için kontrollü ve ölçülü olarak verilmeleri oldukça önemlidir. Konserve köpek mamaları, obeziteye neden olmamaları için uzun süre boyunca tek başına kullanılmamalıdır. Çünkü köpek sağlığı açısından her zaman için kuru mama kullanımı en ideal olanıdır. Daha çok ek gıda olarak kullanılması gereken yaş mamalar, iştahsız köpekler için kuru mamaların içerisine lezzet artırıcı olarak karıştırılabilir.

Yaş köpek mamaları, köpekler için lezzetli bir öğün olsalar da diş taşlarında artışa neden olabilirler. Bunun için yaş mama kullanan köpeklerde diş fırçalama sıklığının biraz daha artırılması gerekmektedir. Yine yaş mamaların içeriğindeki su oranı yüksektir. Bu nedenle kuru mamalara göre daha çabuk bozulurlar. Eğer köpeğinizi köpek konservesi ile besleyecekseniz özellikle yaz aylarında mama kabında uzun süre mama bırakmamaya özen göstermelisiniz. Ayrıca ekonomik olduğu için satın aldığınız büyük boy yaş mamalar da bozularak köpeğinizin sağlığını tehdit edebilirler.

Bunların yanı sıra yaş mama satın alırken kaliteli mama markalarını tercih etmeli, şişmiş görünen (bombaj) konservelerden ise kesinlikle uzak durmalısınız.
 

Köpek Konserve Maması Fiyatları


Yaş köpek maması fiyatları; ürünün markasına, içeriğine ve kalitesine göre değişiklik göstermektedir. Eğer siz de tüylü dostunuz için kaliteli bir konserve mama satın almak istiyorsanız sitemizde yer alan yaş mama çeşitlerini inceleyebilir, ihtiyacınız olanı en uygun fiyatlara hemen satın alabilirsiniz.
 

 • ssl
 • axess
 • bonus
 • card finans
 • maksimum
 • world card
 • shop & miles
 • master
 • visa
Üye Girişi

Şifrenizi mi unuttunuz?