Lütfen Bekleyiniz
Lütfen Bekleyiniz
Ürün Bulunamadı

  • Tablo
  • Liste
    kategorimizde maalesef şu an için bir ürün bulamadık. Mümkün olan en kısa zamanda en kaliteli ürünleri en uygun fiyatlarla yine kategorimiz altında bulmanızı sağlamaya çalışacağız. Biz yeni ürünleri stoklarımıza alana kadar diğer ürünlerimizi inceleyebilir, beğendiğiniz ürünleri indirimli fiyatlar ve Juen Pet Market güvencesi ile satın alabilirsiniz.
  • Tablo
  • Liste

Akvaryum Su Testleri ve Fiyatları

Akvaryumda yaşayan canlıların sağlığı için suyun değerleri oldukça önemlidir. Akvaryum suyu öncelikli olarak berrak ve kokusuz olmalıdır. Bunun için genellikle musluk suyu tercih edilmektedir. Fakat musluktan akan su içerisinde ağır metaller, klor ve farklı tuzlar yer alır. Akvaryum canlılarının ihtiyaç duyduğu ortamın oluşturulabilmesi için suyu bu unsurlardan arındırmak gerekmektedir. Yine kaynağı ne olursa olsun kullanılan su beslenen balıkların türüne uygun olmalıdır. Bunun için akvaryum su analizi yapmak oldukça önemlidir. Akvaryum su testleri ile suyun pH ve sertlik dereceleri ölçülerek gerekli analizler yapılabilir.
 

Akvaryum Su Testleri Nelerdir?


Akvaryum testleri özellikle tropikal balıkların bulunduğu akvaryumlarda su değerlerinin ölçülmesi için kullanılır.  Bu testler, tatlı ve tuzlu su akvaryumları için ayrı ayrı üretilirler ve akvaryumdaki suyun yaşanabilir halde tutulması açısından mutlaka kullanılmaları gerekir.  Yine akvaryum suyunun analizi için satışa sunulan pek çok test bulunmaktadır. Bahsedilen testlerden birisi de akvaryum demir testi olarak karşımıza çıkmaktadır. Suyun demir seviyesini ölçmeyi sağlayan bu ürünlerin kullanımı ise oldukça basittir. Kutu içerisindeki tüpe belli miktarda akvaryum suyundan doldurulur ve bir süre beklenir. Eğer numune içerisinde demir varsa solüsyon renk değiştirecektir. Ayrıca test tüpünde oluşan renk paketin içerisinde çıkan renk skalası ile karşılaştırılmalıdır.

Yine akvaryum testleri arasında kalsiyum testi de yer alır. Özellikle omurgasızlar deniz suyunda gelişebilmek için kalsiyuma gereksinim duyarlar. Akvaryum kalsiyum testi ile suyun kalsiyum seviyesi kolaylıkla ölçülebilir. Fakat akvaryum suyunun analizi için gerekli testler bunlar ile sınırlı değildir. Bahsedilenlerin yanı sıra akvaryum su sertlik testi, bakır testi, fosfat testi, amonyak testi ve nitrit testi gibi test çeşitleri de bulunmaktadır.
 

Akvaryum Su Testi Fiyatları


Akvaryum su testleri tek başına oldukça uygun fiyatlı ürünlerdir. Akvaryum test seti fiyatları ise setin içinde yer alan testlere göre değişiklik göstermektedir. Kategorimizde JBL, Prodac ve Sera gibi önde gelen markalara ait akvaryum su test kiti çeşitleri yer almaktadır. Siz de bu ürünleri inceleyerek dilediğinizi indirimli fiyatlara ve uygun ödeme seçenekleri ile hemen satın alabilirsiniz.
 

Ürün Stok Habercisi Listenize Eklenmiştir

Size haber verilmesini istediğiniz ürünleri Juen Dedektif sayfasından takip edebilirsiniz.

İlginize Teşekkür Ederiz
Ürün Stok Habercisi Listenizden Çıkarılmıştır

İlginize Teşekkür Ederiz
  • 256 bit SSL
  • master
  • visa
Üye Girişi

Şifrenizi mi unuttunuz?