Lütfen Bekleyiniz
Lütfen Bekleyiniz
Ürün Bulunamadı

Sanicat Marka Ürünler

 • Tablo
 • Liste
 • Sanicat Classic Lavantalı Kedi Kumu 10 Litre | 237,17 TL

  JPM031460

  Sanicat kedi kumu yüksek sıvı emme kapasitesi sayesinde ve oksijen koku kontrol formülü ile koku kontrolü sağlayan, patilere yapışmayan lavanta kokulu kedi kumudur.
   
   
   
  237,17 TL
   
 • Tablo
 • Liste

Sanicat Kedi Kumu

Kediler doğaları gereği oldukça temiz ve hijyenik canlılardır. Temizlik ihtiyaçlarının birçoğunu içgüdüsel olarak kendi kendilerine gerçekleştirirler. Tüylerini yalayarak temizlemeleri ve tuvalet ihtiyaçlarını giderdikten sonra üstünü kapatma ihtiyacı hissetmeleri bu özelliklerini yansıtan davranışlarından bazılarıdır. Evcil hayvanların eğitiminde oldukça önemli bir husus olan tuvalet alışkanlığı için bir çok farklı çözüm önerisi bulunurken kedi kumu kullanımı bu seçenekler arasında en çok tercih edilen yöntemlerin başında gelir. Kedinizi kumuyla tanıştırırken onun alışkanlık kazanabilmesi için belli bir zamana ihtiyacı olduğunu göz önünde bulundurmalı, alışkanlık kazanabilmesi için ödül mamalarını kullanmalısınız. Sanicat kedi kumu kedilerinizin en temel ihtiyacını karşılayabileceğiniz sağlıklı, hijyenik ve zengin ürün seçeneği ile en çok tercih edilen ürünler arasında ilk sıralarda yer alır.
 

Kedi Kumu Nasıl Olmalıdır?

 
 • Kedilerinizin sağlığı ve temizliği söz konusu olduğu sanicat gibi kaliteli ve güvenilir bir marka tercih edilmelidir.
 • Kedinizin ve evde yaşayan tüm canlıların hijyenini en iyi şekilde sağlayabilmek için antibakteriyel ve hapsedicilik özelliği yüksek olan ürünler seçilmelidir.
 • Doğası gereği eşelemeyi ve kazmayı seven kedilerin etrafı kirletmemesi için toz çıkarmayan ufalanmayan kumlar kullanılmalıdır.
 • Kokuyu daha iyi hapsedebilen etrafa güzel kokular yayan sanicat kokulu kum çeşitleri ile evlerinizde temiz ve ferah bir koku oluşturabilirsiniz.
 • Doğal ve sağlığa zarar vermeyen maddeler kullanılarak üretilen kumlar tercih edilmelidir.
 • Özellikle alerjik bünyeli kediler için alerji yapmayan ürünler seçilmelidir.
 • Kedilerin tuvalet ihtiyacını giderirken rahat ve güvende hissedebilmeleri için kum boyutlarının ideal büyüklükte olması gerekir.
 

Kedi Kumu Çeşitleri


Kedi kumları aynı amaca hizmet ediyor olsa da birçok farklı çeşitleri bulunur. Doğru ürünü bulabilmek için sanicat kedi kumu çeşitleri arasından kediniz için en uygun olanı seçebilir güvenle satın alabilirsiniz. Kedi kumları doğal kumlar ve doğal olmayan kumlar olarak ikiye ayrılır. Sanicat doğal kedi kumları bentonit denilen bir hammadde kullanılarak üretilmiştir. Bentonit bir çeşit kil olup yüksek ısı ile işlendiği için oldukça hijyenik ve yüksek emiş gücüne sahiptir. Topaklaşan kedi kumu olması sebebiyle sıvıyı absorbe etmesi daha kolay olur etrafa kötü koku yayılmasını önler.

Topaklanan kedi kumları temizlemesi kolay olduğundan en çok tavsiye edilen ürünler arasında yer alır. Temizleme işlemi gün aşırı topaklanan kısımların alınması ile gerçekleştirilebilir. Kedi kumu seçilirken kedinizin ihtiyaçlarını en doğru şekilde gözlemlemeli ve en uygun ürün çeşidi seçilmelidir. Yavru kedileriniz için yumuşak kumlar ve kolayca içine girebilecekleri alçak kenarlı kum kapları tercih edilebilir.

Koku hassasiyeti olan, alerjisi olan kediler için kokusuz ürünler tercih edilmelidir. Eğer kedinizin böyle bir hassasiyeti yoksa küçük ve kapalı mekanlar da kötü koku oluşumunu engellemek için kokulu kumlar kullanabilirsiniz. Kokulu kumlar arasında lotus çiçeği kokulu sanicat kedi kumu, lavanta kokulu, cotton fresh, gül kokulu, aleovera kokulu, sabun kokulu ve vanilya kokulu seçenekler bulunur. En çok tercih edilen kum çeşitleri beyaz renkli olanlardır.
 

Kedi Kumu Kullanım ve Temizlenmesi


Dış mekan kullanımına en uygun ürünlerden biri olan sanicat kedi kumu ince taneli olması nedeniyle kedilerin rahat edebileceği ve kolaylıkla eşeleyebileceği kumlardır. Kedi kumu kullanımı için önemli hususlardan biri de kum kabının doldurulma ölçüsüdür. Az miktarda konulan kum kedilerin kendilerini rahat hissetmelerine engel olurken fazla miktardaki kum da aynı şekilde rahatsızlık verebilir. İdeal ölçü genellikle 7 cm olarak tavsiye edilirken bu ölçü kedilerinizin tuvalet ihtiyacının sıklığına göre de değişkenlik gösterebilir. Kum ölçüsünün sık sık kontrol edilmesi ve eksilen kum miktarının tamamlanması kedinizin kendini rahat ve güvende hissedebilmesi için son derece önemlidir.

Kum temizliği de kedilerinizin sağlığı açısından büyük önem taşır. Topaklanan kumlar gün içerisinde temizlenirken, 10-15 günde bir kumların tamamen boşaltılıp değiştirilmesi önerilir. Sanicat kedi kumu çeşitleri ekonomik boy ile hem kedinizin sağlığı hem de sizin bütçeniz koruma altına alınabilir.
 

Sanicat Kedi Kumu Fiyatları


Evcil hayvanlarınızın temel ihtiyaçlarını eksiksiz ve en doğru şekilde karşılayabilmek için kaliteli, doğal sağlığa zarar vermeyen ürünler seçerken aynı zamanda fiyat performansı, bütçeye uygun olması da göz önünde bulundurulur. Ekonomik olması nedeniyle büyük boy sanicat kedi kumu oldukça sık tercih edilen ürün çeşitidir. Uzun ömürlü ve dayanıklı yapısı nedeniyle muhafazası kolaydır. Işığa ve neme karşı koruma sağlanması nedeniyle orijinal ambalajında serin ve kuru ortamda saklanmalıdır. Yutma tehlikesine karşı çocuklardan uzak tutulmalıdır.

Kedilerinizin yemek ve su kaplarından uzak bir alanda saklanması gerekir. Paket açıldıktan sonra birkaç kez karıştırılarak kaba doldurulmalı ve içerisinde kedinizin patisine zarar verebilecek bir madde varmı diye kontrol edilmelidir. Kum kabı kedinizin kolayca ulaşabileceği bir yerde konumlandırılmalı, giriş kapısı sürekli açık bırakılmalıdır. Farklı renklerde üretilen kum çeşitleri özellikle tuvalet ihtiyacını giderdikten sonra kötü görüntü ve koku oluşumunu engeller. İhtiyacınıza en uygun ürünü sitemizi inceleyerek bulabilir güvenle satın alabilirsiniz.
 

Ürün Stok Habercisi Listenize Eklenmiştir

Size haber verilmesini istediğiniz ürünleri Juen Dedektif sayfasından takip edebilirsiniz.

İlginize Teşekkür Ederiz
Ürün Stok Habercisi Listenizden Çıkarılmıştır

İlginize Teşekkür Ederiz
 • 256 bit SSL
 • master
 • visa
Üye Girişi

Şifrenizi mi unuttunuz?