Lütfen Bekleyiniz
Lütfen Bekleyiniz

 Irk Boyutu

 •    Küçük Boy Irk
 •    Mini Boy Irk
 •    Tüm Boylar

 Tür Seçimi

 •    Köpek Mamaları

 Ürün İçeriği

 •    Balıklı
 •    Sebzeli
 •    Sığır Etli
 •    Tahılsız
 •    Tavuklu

 Ürün Kilogram

 •    17 Kg
 •    2 Kg

 Fiyat Aralığı

Ürün Bulunamadı

Acana Marka Ürünler

 • Tablo
 • Liste
 • Acana Küçük Irk Yavru Köpek Maması Tahılsız Tavuklu ve Balıklı 2 Kg | 1.271,28 TL

  JPM005992

  Küçük ırk yavru köpekler için, 3 protein kaynağı olan tavuk, balık ve yumurta içeren, tahılsız yavru köpek mamasıdır.
   
   
   
  1.271,28 TL
 • Acana Classic Red Köpek Maması Tahılsız Etli Ve Sebzeli 17 Kg | 5.050,53 TL

  JPM022586

  Yavru yetişkin ve yaşlı köpekler için, bağışıklık sistemini güçlendiren, yüksek protein ihtiyacını karşılayan, kuzu eti, sığır eti ve domuz eti içeren, sebzeli ve tahılsız köpek maması
   
   
   
  5.050,53 TL
   
 • Tablo
 • Liste

Acana Köpek Maması ve Acana Kedi Maması

Acana köpek maması ve Acana kedi maması, zengin içeriği ve taze, yöresel ham maddeler kullanarak hazırladığı yüksek protein kaynağı olan geniş bir mama skalasına sahiptir. Acana köpek maması, köpeklerin atası olan kurtların doğal yaşamdaki beslenme prensiplerine dayanarak hazırlanmıştır. Doğal yaşamda etçil beslenen köpeklerin, evcil yaşam sürecinde de, yine ataları gibi etçil beslenmesi prensibi ile hareket edilerek, 1985 yılında ilk Acana mama üretilmeye başlanmıştır.

Acana köpek maması üretiminde sadece taze yöresel  ham maddeler kullanılmaktadır. Örneğin Alberta tavuğu, garbanzo nohudu, Vancouver bölgesinde avlanan balıklar (ringa balığı, pisi balığı), Alberta yumurtası gibi tamamen Kanada bölgesinde üretilen ve yetişen taze sebze, taze meyve ve hayvansal ham maddeler ile hazırlanmaktadır. Mamanın içeriğinde kullanılan taze sebze ve meyveler organik ürünler içerisinden seçilerek kedi ve köpeklerin sağlığına maksimum katkı sağlayacak özel bir formüle dönüştürülmektedir. Acana mama özellikle yöresel organik besinlerden faydalanarak koruyucu, kimyasal katkı, GDO, renklendirici içermez.

1985 yılında ilk üretilen Acana köpek mamaları köpeklerin yaş evrelerine göre ayırım olmaksızın, yavru, yetişkin olarak tüm yaş ve tüm köpek ırkları için tek bir mama olarak üretilmiştir. Mamalar içerik olarak, % 60 -70 oranında hayvansal kaynaklı protein, % 25-30 oranında taze sebze ve meyveler, % 5-15 oranında tahıllar kullanılarak hazırlanmıştır. Daha sonra ki yıllarda yapılan çalışmalar ile Acana mamalar daha da geliştirilmiştir. Farklı içerik serileri ile kedi ve köpekler için daha yüksek oranlarda protein kaynakları ve taze sebze, meyveler kullanılarak tamamen tahılsız köpek maması ve tahılsız kedi maması çeşitleri üretilmiştir.

1985 yılında kurulan ve  köpek mamasının yanı sıra Acana kedi maması da üreten firma, ilk üretim prensibi olan yüksek hayvansal protein prensibini bir adım daha ileriye taşıyarak Acana mamalardan yüksek glisemik indeksi olan tahılları çıkarmıştır.
 

Acana Mama Çeşitleri

 

1 - Acana Regionals


Regional grupta bulunan çeşitler, Acana mamaların ilk üretilen şekline çok benzemekle birlikte bir farklılıkta vardır. İlk Acana mamalarda %5 - 15 arası olan tahıl, regional seride tamamen sıfırlanmıştır. İlk mamaya olan benzerlik ise Acana Regional seriden olan Acana Pasifica köpek maması, Acana Grassland köpek maması, Acana Wild Praire ve Acana Ranchland köpek mamaların hepsinin, tüm yaş evresi ve tüm köpek ırkları için kullanılabilir olmasıdır. Örneğin Acana Regional seriden alacağınız Acana Grassland Köpek Maması çeşidini hem yavru köpeğe, hem 1 yaş üzeri yetişkin köpeğe, hem de 6 yaş üzeri yaşlı köpeğe yedirebilirsiniz.

Bu durum pek çok köpek beslenme uzmanınca onaylanmayan bir beslenme şeklidir. Uzmanlar her köpeğin yavru, yetişkin ve yaşlılık dönemlerinde ihtiyaçlarının farklı seviyelerde olması gerektiğini savunmaktadır. Oysa Acana beslenme uzmanlarınca mamanın protein değerinin her yaş evresi için aynı olmasının tüm ihtiyacı karşılayacağı savunularak Acana Regional seri mamalar % 35 protein oranında hazırlanmıştır. Ancak daha sonraları Acana markası altında her yaş evresi için farklı değerlere sahip olan zengin içerikte yeni çeşitler geliştirilerek piyasaya sunulmuştur.
 

2 - Acana Heritage


Bu seride bulunan köpek mamaları, diğer Acana mama serilerinden farklı olarak, yaş evrelerine ve ihtiyaca yönelik olarak çeşitlendirilmiş ve organik ürünler kullanılarak tamamen tahılsız olarak üretilmiştir. Acana yavru köpek maması ile yetişkin ve yaşlı köpek maması olarak sınıflandırılmış olan heritage serisinde ayrıca;

Acana Heritage Large Breed - Büyük ırk köpek maması,
Acana Heritage Sport & Agility - Fazla aktif köpekler ve çalışan iş köpekleri için mama
Acana Heritage Light & Fit - Kilolu köpekler ve kas kütlesini artırmak için zengin protein kaynağı içeren mama
Acana Small Breed - Küçük ırklar için mama gibi amaca özel köpek maması çeşitleri bulunmaktadır.

Acana yavru köpek mamalarının tercih sebebi olan özelliği, mamanın hazırlanışında kullanılan ham maddelerin organik olması, antibiyotik, kimyasallar ve katkı maddesi içermemesidir. Yavrunun mental ve fiziki gelişimini kötü etkileyebilecek hiçbir katkı içermez.

Acana heritage serisi köpek mamaları yavrular için 3 farklı çeşit olarak piyasaya sunulmuştur.

Acana Heritage Puppy Small Breed;  Küçük ırk köpeklerin gelişme süreci daha hızlıdır, 12 aylık olduklarında artık yetişkin sayılır ve mama olarak yetişkin köpek maması ile beslenmelidir. Acana heritage small pupy yavru maması tam da buna uygun olarak,  yetişkin vücut ağırlığı en fazla 10 kg’a kadar olan mini ve küçük ırk yavruların, hızlı gelişimini destekleyen % 70 oranında tavuk, hindi ve balık gibi hayvansal ham maddeler, % 30 oranında bitkisel kaynaklar kullanılarak hazırlanmıştır.

Acana Heritage Puppy Junior; Orta boy ırktan yavru köpeklerin 12 aylık oluncaya kadar ki dönemlerinde ihtiyacını karşılayacak şekilde pirinç, tapyoka ve patates gibi glisemik indeksi yüksek karbonhidrat kaynakları kullanılmadan hazırlanmıştır. Tüm Acana yavru mamalarında olduğu gibi Kanada'nın yöresel taze sebze ve meyveleri vitamin ve mineral kaynağı olarak kullanılmıştır.

Acana Heritage Pupy Large Breed; Acana büyük ırk yavru köpek maması zengin içeriği ve % 70 oranında hayvansal protein kaynakları kullanılarak hazırlanmıştır. Yavrunun gelişme döneminde ihtiyaçları fazladır. Büyük ırk yavru köpeklerde bu ihtiyaç çok daha fazladır. Büyük ırk yavru köpeklerin 15 -18 aya kadar büyümesi devam eder. Bu nedenle bu süre boyunca yavru köpek maması ile beslenmesi gerekir. Acana Puppy yavru köpek maması, tavuk, balık ve yumurta ile sağladığı kaliteli ve besleyici içeriği  ile gelişme dönemindeki yavruların tüm ihtiyacını karşılar.
 

3 - Acana Classics


Bu seride bulunan köpek mamaları da yine Regionals seride olduğu gibi yavru, yetişkin ve yaşlı köpekler için kullanılabilir. Her yaş evresine uygun bu serinin en çok tercih edilen çeşidi ise Acana Classics Red köpek mamasıdır. Tam bir kırmızı et harmanı olan bu mama % 50 Angus sığır eti, Yorkshire domuz eti ve Kanada çayırlarında otlayan kuzu eti, % 50 oranında da sebze ve meyveler ile hazırlanmış, protein bakımından zengin kuru köpek mamasıdır.
 

4 - Acana Singles


Diğer Acana mamalardan farkı, singles serisi mamalarda protein kaynağı olarak tek hayvansal gıda kullanılmıştır. Çeşitleri, Grass Fed-Lamb (Yeni Zelanda kuzusu), Free Run Duck (Ontario Ördeği), Yorkshire Pork (Alberta Domuzu) ve Pacific Pilchard (Vancouver Sardalya balığı) olan bu seri, her yaş evresinden köpekler için uygun olarak tasarlanmıştır. Yavru köpek, yetişkin köpek ve yaşlı köpek için kullanılabilir. % 50 hayvansal protein, % 50 sebze ve meyveler içeren bu serinin en önemli özelliği, hayvansal protein kaynağı olarak tek bir çeşidin kullanılmış olmasıdır.
 

Acana Köpek Maması Fiyatları


Acana kuru köpek maması fiyatları ülkemizde ilk satılmaya başladığı günden bu yana pek çok köpek ve kedi sahibi tarafından sorgulanan düzeyde yüksek olmuştur. Ürünlerin içeriğinde kullanılan taze ham maddeler ve özellikle yüksek protein değerlerini sağlayabilmek için kullanılan hayvansal gıdalar nedeniyle maliyetleri oldukça yüksektir. Bu nedenle Acana köpek maması 17 kg ve 18 kg gibi büyük paketlerle de tüketime sunularak, daha avantajlı paketler oluşturulmaya çalışılmıştır.

Acana kedi mamaları da yine köpek mamalarında olduğu gibi Kanada’nın yöresel sebze ve meyveleri, otlayan kuzuları, serbest dolaşan tavuklar, ördek  ve pasifikten avlanan balıklar kullanılarak hazırlanmıştır. Acana kedi maması, % 75 oranında hayvansal protein kaynağı ve % 25 oranında taze sebze ve meyveler kullanılmış besleyici kuru kedi mamasıdır. Wild Prairie, Pacifica, Grassland ve Rachland olarak 4 çeşit organik kedi maması 1,8 kg ve 5,4 kg’lık ambalajda satışa sunulmuştur.
 

Ürün Stok Habercisi Listenize Eklenmiştir

Size haber verilmesini istediğiniz ürünleri Juen Dedektif sayfasından takip edebilirsiniz.

İlginize Teşekkür Ederiz
Ürün Stok Habercisi Listenizden Çıkarılmıştır

İlginize Teşekkür Ederiz
 • 256 bit SSL
 • master
 • visa
Üye Girişi

Şifrenizi mi unuttunuz?